دندانپزشکی زیبایی


دندانپزشکی علم بسیار گسترده‌ای است که حوزه‌های مختلفی را در بر می‌گیرد. دندانپزشکی زیبایی یکی از این حوزه‌ها بوده که هدف آن اصلاح طرح لبخند، زیباسازی و افزایش استحکام دندان‌ها است. گستره‌ی دندانپزشکی زیبایی بسیار زیاد بوده و می‌توان با آن حجم زیادی از مشکلات دندان را بر طرف نمود. لمینت، بلچینگ، افزایش طول دندان، اصلاح لثه، ایپملنت، بریج، کامپوزیت، لمینت، روکش، ارتودنسی و… از جمله اقدامات این حوزه هستند. هر کدام از این اقدامات به گونه‌ای زیبایی را به لبخند شما می‌بخشند اما این زیبایی تنها مزیت آن‌ها نیست.

افزایش مقاومت، رفع مشکلات یا ترمیم دندان‌ها و… از دیگر مزایایی است که بیشتر اقدامات حوزه دندانپزشکی زیبایی با خود دارند. همین موضوع سبب شده تا تقاضای بسیار زیادی برای این اقدامات ایجاد شود. بیشتر این اقدامات جزو مواردی هستند که افراد آن‌ها را در اولویت خود قرار می‌دهند و به همین جهت در بین مردم شناخته شده هستند. ما در ادامه این مقاله سعی کرده‌ایم تا مروری بر این اقدامات داشته باشیم لذا اگر شما هم تمایل دارید تا در رابطه با آن‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنید، بهتر است ما را تا انتهای این متن همراهی کنید.

تا انتهای این متن همراهی کنید.

آنچه در ادامه این مطلب خواهیم خواند:

دندانپزشکی زیبایی چیست؟

دندانپزشکی زیبایی را می‌توان یکی از مهم‌ترین و البته کارآمد‌ترین شیوه‌های دندانپزشکی دانست که بسیاری از مردم با آن آشنایی ندارند. (Cosmetic Dentistry) یا دندانپزشکی زیبایی در واقع اصطلاحی است که به مجموعه‌ای از اقدامات دندانپزشکی اطلاق می‌شود. خدمات این دسته عموماً جنبه درمانی ندارند و بیشتر برای افزایش زیبایی و مرتب نمودن شکل ظاهری دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته ناگفته نماند که بخش زیادی از این اقدامات نه تنها موجب زیبایی دندان‌ها می‌شود بلکه مشکلات موجود در دندان‌ها را هم از بین می‌برند و موجب استحکام و افزایش مقاومت آن‌ها می‌شوند. عموماً خدمات و اقدامات این حوزه غیر ضروری و غیر اجباری بوده اما انجام برخی از آن‌ها در اولویت افراد است. دندانپزشکی زیبایی گستره و وسعت بسیار زیادی دارد و اقدامات مختلفی را شامل می‌شود.

اقدامات دندانپزشکی زیبایی

همانگونه که اشاره کردیم، دندانپزشکی زیبایی دارای زیر مجموعه‌های بسیار زیادی است که موجب وسعت این شاخه از علم شده است. ما در ادامه به صورت موردی این اقدامات را برای شما ذکر کرده‌ایم اما قبل از آن بهتر است بدانید که برخی از این اقدامات به صورت مشترک در حیطه ترمیمی و زیبایی قرار دارد. به عبارت ساده‌تر برخی از این اقدامات نه تنها زیبایی را به همراه دارند بلکه سبب بهبود یا ترمیم بسیاری از مشکلات دندانی را هم می‌شوند. بدین جهت است که محبوبیت این شیوه های درمانی روز به روز در بین مردم افزایش می‌یابد.

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند ، مجموعه‌ای از درمان‌های دندانپزشکی است که موجب زیباتر شدن لبخند می‌شود. در طراحی لبخند هارمونی بین لثه، دندان، فرم لب و صورت باید در نظر گرفته شود.

به بیان دیگر، اصلاح طرح لبخند یعنی زیباتر کردن لبخند و اصلاح ظاهر دندان‌هایی که هنگام خندیدن مشخص می‌شود. وقتی که شما دندان‌های سالمی دارید اما به‌دلیل اندازه نامناسب، به‌هم‌ریختگی و رنگ نامناسب، لبخندتان ظاهر زیبایی ندارد، نیازی به تغییرات عمده روی دندان‌های خود ندارید و تنها کافی است ظاهر دندان‌های خود را درست کنید.

داشتن لبخندی زیبا و هالیوودی به معنی داشتن دندان‌هایی سفید و مرتب بدون پوسیدگی یا فرم نامناسب است. در یک لبخند معمولا ۸ دندان میانی از ردیف بالا و ۶ تا ۸ دندان میانی از ردیف پایین دیده می‌شود. در اصلاح طرح لبخند تلاش می‌شود تا ظاهر این ۱۶ دندان درست شود. البته با توجه به فرم لبخند هر فرد و خواست وی و همچنین تشخیص دندان‌پزشک، می‌توان دندان‌های بیش‌تری را نیز اصلاح کرد.

برای اصلاح طرح لبخند نخست باید معاینات دقیقی روی دندان‌ها و لثه شما توسط خانم دکتر نصیری و یا دیگر متخصصان زیبایی کلینیک دندان‌پزشکی دکتر نصیری انجام شود. پیش از انجام هرگونه اصلاح دندان، باید پوسیدگی و مشکلات عفونی دندان‌ها و لثه‌ها برطرف شود. در معاینه‌های پیش از مشخص کردن طرح درمان، آناتومی دندان، لثه و فک کاملا بررسی خواهد شد. اگر لثه، خون‌ریزی و عفونت‌های کوچک و عمیق داشته باشد، درمان آن‌ها در اولویت خواهد بود. ترمیم لثه پیش از درمان دندان، بسیار مهم است.

همچنین ممکن است دندانی به درمان ریشه یا ترمیم نیاز داشته باشد و یا در صورت وجود پلاک‌ها و جرم‌های میان دندان و لثه، دندان‌ها نیازمند جرم‌گیری خواهند بود که پیش از انجام اصلاح طرح لبخند باید انجام شوند. تمامی این خدمات درمانی در کلینیک دکتر نصیری در کم‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود تا اصلاح طرح لبخند شما با بالاترین کیفیت و بدون عوارض بعدی صورت گیرد.

مواردی که در اصلاح طرح لبخند اهمیت دارد

 • طراحی لبخند با نسبت طول و عرض دندان، رابطه مستقیم دارد. زیبایی امری نسبی است و نتیجه‌ی توازن و هماهنگی چند جانبه‌ی دندان‌ها به صورت تک به تک و با همدیگر است. در واقع باید از علم زیبایی‌شناسی برای رسیدن به یک لبخند زیبا و دندان‌هایی متناسب بهره برد. شکل و اندازه‌ی دندان‌ها باید از یک نسبت طلایی برخوردار باشند. در این میان مهارت دندان‌پزشک و روش‌های ساخت روکش در لابراتوار بسیار مهم است. برای مثال؛ بهره‌گیری از دندان‌پزشکی دیجیتال در زمینه ساخت روکش و لمینت‌های دندان بسیار مفید و کمک کننده خواهد بود.
 • طراحی لبخند زیبا با هماهنگی خطوط لثه‌ای در ارتباط است. یک لبخند زیبا و فریبنده علاوه بر دندان‌های زیبا و متناسب، به خطوط لثه‌ی هم‌راستا و قرینه نیاز دارد. قرمزی لثه نباید بیش‌ از اندازه به‌چشم بیاید. عدم تناسب و قرینه‌نبودن لثه‌ها، زیبایی لبخند را کم می‌کند.
 • فاصله میان دندان‌ها ممکن است در برخی از موارد به درمان‌های ارتودنسی نیاز داشته باشد. اما گاهی به تشخیص دندان‌پزشک، می‌توان فاصله کم میان دندان‌ها را تنها با گذاشتن روکش و لمینت، رفع کرد. در چنین مواردی دیگر نیازی به درمان ارتودنسی نخواهید داشت.
 • رعایت بهداشت دهان و دندان در ماندگاری و موفقیت روش‌های اصلاح طرح لبخند بسیار مهم است. اگر در این زمینه و همچنین نگهداری از روکش‌ها و لمینت‌های دندان خود دقت کافی را نداشته باشید، ماندگاری لبخند زیبای خود را کاهش خواهید داد و ممکن است با مشکلات بیش‌تری روبرو شوید.

اصلاح یا تغییر شکل لثه

یکی از مشکلات شایع در بین مردم رشد بیش از اندازه لثه است. در این حالت لثه‌ها قسمت بیشتری از دندان‌ها را پوشانده‌اند و هنگامی که شخص می‌خندد، لثه‌های وی بیشتر از دندان خود نمایی می‌کند که بدین حالت لبخند لثه‌ای می‌گویند. این مشکل را می‌توان به وسیله جراحی یا اصلاح لثه رفع نمود که یکی از اقدامات دندانپزشکی زیبایی است. در این حالت به وسیله یک عمل جراحی کوچک، لثه‌ها اصلاح می‌شوند و بخش بیشتری از ساختار دندان‌ها نمایان می‌شود. این موضوع می‌تواند لبخند افراد را زیبا‌تر کرده و جلوه‌ای بهتر بدان بدهد.

لمینت کامپوزیتی در دندانپزشکی زیبایی در کلینیک دکتر نوشین نصیری

لمینت دندان

لمینت‌ها یکی از محبوب‌ترین اقدامات در حوزه دندانپزشکی زیبایی هستند. در طی این اقدام، لایه‌ای نازک از جنس سرامیک یا کامپوزیت بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و بدین جهت موجب افزایش مقاومت، زیبایی و درخشش آن‌ها می‌شود. لمینت‌ها عموماً در بخش جلویی دندان‌ها نصب می‌شوند و لایه‌ای نازک هستند که در آزمایشگاه ساخته می‌شود. برای ساخت لمینت‌ دندان عموماً نیاز به تراش دندان و قالب گیری است و به همین جهت فرآیند ساخت آن می‌تواند بین یک تا دو هفته زمانبر باشد. از این لمینت‌ها برای رفع مشکلات مختلفی نظیر پریدگی لبه، شکستگی، ساییدگی، زردشدگی و… استفاده می‌شود و همین مورد هم سبب نفوذ آن در بین جامعه شده است.  لازم به ذکر است که لمینت‌ها می‌توانند طول عمری معادل ۱۰ الی ۲۰ سال داشته باشند که این به متریال و البته میزان مراقبت از آن‌ها بستگی دارد. برای ساخت لمینت‌ها از متریال‌های مختلفی نظیر فلدسپات، لیتیوم سرامیک، کامپوزیت و… استفاده می‌شود که هر کدام نقاط ضعف و قوت خود را دارند.

لمینت سرامیکی در دندانپزشکی زیبایی در کلینیک دکتر نوشین نصیری

در چه مواردی از لمینت دندان‌ها استفاده می‌شود؟

 • اصلاح بد رنگی دندان‌ها
 • اصلاح به‌هم ریختگی دندان‌های قدامی (خفیف تا متوسط)
 • بستن فواصل بین دندانی
 • جلوگیری از ساییدگی دندان‌ها
 • اصلاح شکستگی دندان‌ها
 • دندان‌هایی که تمایل به سمت زبان دارند
 • پوشش ترک‌های روی مینا

انواع لمینت‌ها

 • لمینت کامپوزیتی (کاممپوزیت ونیر)- روش مستقیم
 • لمینت سرامیکی (پرسلن لمینت)- روش غیرمستقیم

لمینت کامپوزیتی (کامپوزیت ونیر):

کامپوزیت ونیر تکنیکی است که با مواد رنگ دندان (کامپوزیت) که همان مواد ترمیم دندان هستند، بدون دخالت نرم‌افزار و بدون نیاز به لابراتوار در مطب و به‌صورت دستی در یک جلسه انجام می‌شود.

کامپوزیت را می‌توان از متریال‌های مهم در دندانپزشکی دانست که برای امور مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیشتر کاربرد‌های این متریال در حیطه اقدامات دندانپزشکی زیبایی است. عموماً از این ماده برای ساخت ونیر‌های کامپوزیتی استفاده می‌شود. این ونیر‌ها دقیقاً کاربردی شبیه لمینت‌های سرامیکی دارند که به صورت لایه‌ای نازک بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرند و از این طریق مشکلات دندان‌ها نظیر پریدگی لبه، زردشدگی، ساییدگی و… را بر طرف می‌کنند. البته این تنها کاربرد کامپوزیت نیست. از متریال کامپوزیت برای پر کردن یا ترمیم برخی از مشکلات دندانی استفاده می‌شود. این کاربرد کامپوزیت را باندینگ گویند که در آن از رزین کامپوزیت برای رفع برخی از ساییدگی ها، پرکردن سوراخ‌ها یا ترک ها، رفع شکستگی‌ها و… استفاده می‌شود.

از طرفی دیگر این ماده می‌تواند مقاومت و دوام بالایی داشته باشد همچنین شکل و ساختار آن نیز مشابه دندان‌های طبیعی است. مازاد بر این، هزینه آن نسبت به لمینت‌های سرامیکی پایین‌تر بوده و همین مورد هم سبب محبوبیت آن در بین مردم شده است. باید این موضوع را هم خاطر نشان کرد که استفاده از ونیر‌های کامپوزیتی نیاز به تراش کمتری دارند و عموماً به صوت ماده‌ای خمیری بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرند. این فاکتور سبب شده تا استفاده از آن‌ها رشد بیشتری داشته باشد.

لمینت سرامیکی (پرسلن لمینت/پرسلن ونیر):

یک پوسته شفاف و نازک سرامیکی به قطر ۰/۷ – ۰/۳ میلی‌متر است. لمینیت سرامیکی فرآیند طولانی‌تر و پیچیده‌تری نسبت به لمینت کامپوزیتی دارند.

بهترین روش برای اصلاح بدشکلی و بدفرمی دندان‌ها، مشکلات عمیق بدرنگی و لکه‌های روی مینای دندان و همچنین مرتب کردن و رفع فاصله‌های میان دندان‌ها، استفاده از روکش‌های پرسلن یا سرامیکی است. این روکش‌ها که بسیار نازک اما مقاوم هستند روی لایه بیرونی و جلوی دندان‌های چسبانده می‌شوند تا ظاهر دندان‌ها را اصلاح کنند. به این شکل می‌توان فرم لبخند را تغییر داد و به یک لبخند هالیوودی و زیبا رسید.

در تکنیک پرسلن لمینیت تبحر داندان‌پزشک در تشخیص میزان تراش و یا حتی عدم نیاز به تراش بسیار مهم است. در صورت تراش بیش از حد دندان ممکن است حساس شده و یا حتی به عصب برسد.

لمینت‌های پرسلن از جنس مواد سرامیکی هستند که با شفافیت و درخشش خود، ظاهری کاملا شبیه به دندان‌های طبیعی ایجاد می‌کنند. مقاومت آن‌ها در برابر خوردگی و تغییر رنگ بسیار بالا است و تا سال‌ها درون دهان به خوبی باقی می‌مانند.

مراقبت‌های لمینت

 • بهداشت دهان و دندان رعایت شود، مسواک و نخ دندان زده شود.
 • فشارهای بیش از حد اعمال نشود.
 • در مورد کامپوزیت‌ها کاهش نوشیدن مواد رنگی

در چه صورتی نمی‌توان لمینت انجام داد؟

 • در صورت وجود دندان قروچه (قبل از انجام لمینت، دندان قروچه درمان شود)
 • در صورتی‌که دندان‌ها بیرون‌زده باشند.
اصلاح طرح لبخند در دندانپزشکی زیبایی با لمینیت سرامیکی نمونه کار دکتر نوشین نصیری

بلیچینگ دندان

بلیچینگ را می‌توان از دیگر اقدامات رایج در حوزه دندانپزشکی زیبایی دانست. در این اقدام ساختار دندان‌ها با استفاده از محلول پراکسید هیدروژن سفید می‌شود. در طی این پروسه دندانپزشک بر اساس لکه‌های موجود بر روی دندان، غلظت مشخصی از پراکسید هیدروژن را آماده کرده و در تماس با دندان‌ها قرار می‌دهد. عموماً بلیچینگ دندان در طی یک جلسه صورت می‌گیرد و زمانی معادل ۴۰ الی ۶۰ دقیقه نیاز دارد. البته در مواردی که لکه‌ها سخت‌تر هستند، می‌بایست تعداد جلسات بیشتری را به این کار اختصاص داد. این فرآیند می‌تواند دندان‌های شما را به مدت چند ماه تا یک سال سفید نگه دارد که این مدت زمان به نوع دندان و البته رژیم غذایی شما بستگی دارد. بسیاری از افراد این فرآیند را در منزل انجام می‌دهند که در این حالت می‌بایست غلظت پراکسید هیدروژن کمتر باشد. مزیت شاخصی که این شیوه دارد، هزینه پایین‌تر وعدم نیاز به تراش و قرار دادن مواد دائمی روی دندان است.

روکش دندان

روکش دندان یکی دیگر از اقدامات در حوزه دندانپزشکی زیبایی است. این عمل نیز تشابه بسیار زیادی به لمینت دندان دارد با این تفاوت که در روکش بخش بسیار بیشتری از ساختار دندان‌ها تراشیده می‌شود. این موضوع سبب شده تا روکش‌ها در مقایسه با لمینت‌ها شیوه‌ای تهاجمی‌تر باشند. البته باید این موضوع را خاطر نشان کرد که روکش‌ها می‌توانند طیف وسیع‌تری از مشکلات را پوشش دهند و به همین جهت است که تقاضای زیادی برای آن‌ها وجود دارد. روکش‌ها می‌توانند جایگزینی برای دندان‌های از دست رفته باشند یا دندان‌های عصب کشی شده را تقویت نمایند. برای روکش‌ها از متریال‌های مختلفی استفاده می‌شود که هر کدام مزایای خود را دارند. برخی می پرسند آیا روکش دندان موجب پوسیدگی می شود؟  در این باره می توانید بیشتر بخوانید. این روکش‌ها نه تنها موجب زیبایی دندان‌ها می‌شوند، بلکه قادر هستند تا بسیاری از مشکلات مهم دندان‌ها را هم بر طرف نمایند. این موضوع به نوبه خود سبب نفوذ بیشتر آن‌ها شده است. باید این موضوع را در نظر داشته باشید که برای نصب روکش ها، طرفین دندان تراش داده می‌ شود و به همین جهت عملی غیر قابل برگشت است.

افزایش طول تاج دندان‌ها

دندان‌های بزرگ و کشیده یکی از نشانه‌های جوانی است که موجب لبخندی زیبا‌تر می‌شود. عموماً با افزایش سن، تاج دندان‌ها کوتاه‌تر می‌شود و در حین خندیدن بخش کمتری از دندان‌های افراد دیده می‌شود که این موضوع خود می‌تواند موجب ناراحتی و البته تغییر در زیبایی افراد شود. امروزه می‌توان با استفاده از شیوه‌های درمانی مختلف در حوزه دندانپزشکی زیبایی، اقدام به افزایش طول تاج دندان‌ها نمود. در این روش‌ها از متریال‌های مختلفی برای افزایش طول دندان استفاده می‌شود که طول دندان را بیشتر می‌کند.

ارتودنسی دندان

ارتودنسی را می‌توان جزو محبوب‌ترین اقدامات در حیطه دندانپزشکی زیبایی به حساب آورد. به گونه‌ای که بیشتر افراد در سن نوجوانی یا جوانی از آن بهره می‌گیرند. این شیوه درمانی مخصوص تغییر شکل و زاویه دندان‌ها است. بسیاری از افراد در بدو تولد دارای دندان‌های کج و معوج هستند از طرفی، برخی دیگر شیب دندان‌های نامناسبی دارند که موجب تغییر لبخند آن‌ها شده است. این موضوع خود یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند لبخند و زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار دهد. ارتودنسی راهکاری است که برای رفع این مشکل بوجود آمده است. طی این اقدام دندان‌ها با استفاده از براکت ارتودنسی محکم و در زاویه و جهت مورد نظر حرکت داده می‌شوند. عموماً ارتودنسی زمان زیادی را می‌طلبد اما نتایج آن دائمی بوده و افراد می‌توانند تا آخر عمر خود از نتایج عالی آن بهره‌مند شوند.

کرادینگ دندان

کرادینگ از دیگر اقدامات موجود در دندانپزشکی زیبایی است. این شیوه نیز برای رفع بی‌نظمی‌های موجود در دندان‌ها بوجود آمده است. با این تفاوت که در آن از ارتودنسی استفاده نمی‌شود و دندانپزشک صرفاً از مواد ترمیمی برای رفع بی‌نظمی‌ها یا فاصله‌های موجود در بین دندان‌ها استفاده می‌کند. این شیوه عموماً مدت زمان کمتری می‌طلبد و می‌تواند زیبایی و جذابیت ظاهری را به لبخند افراد ببخشد.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت را می‌توان از دیگر اقدامات محبوب در حوزه دندانپزشکی زیبایی دانست. در واقع ایمپلنت دندان راهکاری است برای رفع مشکل بی‌دندانی استفاده می‌شود و بهترین جایگزین را برای دندان‌ها فراهم می‌کند. در این شیوه ریشه از جنس فلز تیتانیوم درون استخوان فک قرار داده می‌شود و سپس یک تاج دندانی درون آن پیج می‌شود. این نحوه‌ی قرار گیری سبب می‌شود تا دندان کاشت شده، عملکردی مشابه دندان‌های طبیعی داشته باشد. برای ایمپلنت راه‌های مختلفی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ایمپلنت‌های فوری، ایمپلنت یک روزه و شیوه‌های سنتی اشاره نمود. در شیوه‌های فوری عموماً ریشه تیتانیومی در محل دندان کشیده شده قرار می‌گیرد و لذا درد و تورم کمتری ایجاد می‌شود. البته نمی‌توان این شیوه را برای تمام دندان‌ها مورد استفاده قرار داد. از طرف دیگر برای انجام برخی از این اقدامات باید شرایط خاصی مهیا باشد و همین امر هم جامعه هدف آن را محدود کرده است. اما در هر حال افرادی که شرایط لازم را داشته باشند، ایمپلنت را در صدر انتخاب‌های خود قرار می‌دهند چرا که هم از لحاظ عملکرد و هم از لحاظ زیبایی بهترین گزینه است.

بریج یا پل دندانی

بریج یا پل دندانی از اقدامات شناخته شده در حوزه دندانپزشکی زیبایی است. در این شیوه دندانپزشک از دو دندان کناری به عنوان پل استفاده کرده و یک دندان در فضای خالی بین آن‌ها قرار می‌دهد. دندانپزشک بدین منظور دو دندان کناری را تراش می‌دهد و لذا می‌توان گفت که این اقدام برگشت ناپذیر است. بریج دندانی در واقع یک نوع پروتز ثابت بوده که از سه روکش دندانی تشکیل شده است. این شیوه عموماً هزینه کمتری داشته و می‌تواند برای مدت زمان زیادی عملکرد خود را حفظ کند.

دندانپزشکی زیبایی شامل چه مواردی است؟

لمینت، بلچینگ، افزایش طول دندان، اصلاح لثه، ایپملنت، بریج، کامپوزیت، لمینت، روکش، ارتودنسی و… در راستای زیباسازی و استحکام دندان ها از جمله اقدامات این حوزه هستند.

آیا همه افراد می توانند طرح لبخند خود را اصلاح کنند؟

بله ! اما پیش از انجام هرگونه اصلاح دندان، باید پوسیدگی و مشکلات عفونی دندان‌ها و لثه‌ها برطرف شود. در معاینه‌های پیش از مشخص کردن طرح درمان، آناتومی دندان، لثه و فک کاملا بررسی خواهد شد. اگر لثه، خون‌ریزی و عفونت‌های کوچک و عمیق داشته باشد، درمان آن‌ها در اولویت خواهد بود. ترمیم لثه پیش از درمان دندان، بسیار مهم است.

لمینیت دندان برای همه افراد انتخاب خوبی است؟

خیر. در صورت وجود دندان قروچه و در صورتی‌که دندان‌ها بیرون‌زده باشند، نمی توان از لمینیت استفاده کرد. و میبایست اول دندان قروچه را درمان کنید و یا بیرون زدگی دندان های خود را توسط دندانپزشک برطرف کنید.

اصلاح طرح لبخند به طور کامل چقدر زمان میبرد؟

در حالت عادی این پروسه زمان بر خواهد بود. اما در کلینیک دکتر نصیری با بهره‌گیری از فناوری دیجیتال و CAD-CAM می‌توان فرایند لمینت کردن دندان‌ها را کوتاه کرد. نخست اینکه نیازی به قالبگیری از دندان‌ها نیست بلکه با کمک اسکنرهای داخل دهانی، از تمام دندان‌ها یک تصویر سه بعدی و بسیار دقیق تهیه می‌شود. سپس با کمک نرم‌افزارهای مخصوص، اندازه، شکل و فرم روکش‌های پرسلن طراحی و مشخص خواهد شد.

مقالات مرتبط

۲ دیدگاه. ترک جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست
Call Now Button