راهنمای جامع انتخاب رنگ لمینت دندان

انتخاب رنگ لمینیت دندان
دندانپزشکی زیبایی

اشتراک‌گذاری

زمانی که برای انجام لمینت دندان به دندانپزشک مراجعه میکنید  بعد از انجام معاینه و بررسی‌های لازم برای انجام لمینت، دندانپزشک به بیمار برای انتخاب رنگ لمینت کمک میکند. برای آن که بتوانید رنگ لمینتتان را به درستی انتخاب کنید باید حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید. لمینت تنوع بسیار زیادی در رنگ دارد و سلیقه بیماران هم برای انتخاب رنگ در لمینت با هم بسیار متفاوت  است. درست است که دندانپزشک برای انتخاب رنگ به شما مشاوره میدهد اما در نهایت  این  شما هستید که میتوانید رنگ دلخواهتان را انتخاب کنید. هر کس متناسب با سلیقه خود میتواند رنگ طبیعی برای دندانهای خود انتخاب کند و یا برای درخشش و براقیت بیشتر از لمینتها با رنگی بسیار روشن تراز رنگ طبیعی دندان استفاده کند.

به طور کلی انتخاب رنگ لمینت برای دندانهایی که خود رنگ تیره تر دارند بسیار راحت تر از دندانهایی است که رنگ روشن‌تری دارند. عوامل مختلفی بر ثابت بودن رنگ لمینت تاثیر گذار هستند و معمولا دندانپزشک و متخصص زیبایی در پیشنهاداتی که برای انتخاب رنگ لمینت به شما ارائه میدهد این عوامل را بررسی کرده است. زمانی که فرد متقاضی یک رنگ را انتخاب میکند در نهایت این متخصص زیبایی است که میگوید از چه رنگ موادی استفاده شود تا سلیقه آن فرد در آن هم دخیل باشد زیرا رنگ اصلی دندان در نتیجه کار بسیار تاثیر گذار خواهد بود. کسانی که به دنبال لمینت دندان هستند حتما متوجه تنوع قیمت آن در کلینیک‌های مختلف سطح شهر شده‌اند که دلیل اصلی تنوع قیمت و  تنوع کیفیت آنها است. یک کیفیت خوب و مناسب میتواند در حفظ و نگهداری لمینت بسیار تاثیر گذار باشد یعنی اگر جنس نامرغوب و یا کیفیت پایین تری استفاده شود یکی از مشکلات آن میتواند حفظ رنگ آن باشد اما اگر از کیفیت مرغوب و بالایی استفاده شود با انجام مراقبتهای لازم به سادگی میتوانید یکسان بودن رنگ آن را حفظ کنید. کسانی که دچار تغییر رنگ در لمینت و کامپوزیت خود میشوند به ناچار میتوانند این تغییر رنگ را با به کارگیری پولیش دندان به حالت اولیه خود باز گردانند.

برای جلوگیری از تغییر رنگ در لمینت و کامپوزیت دندان باید از مصرف بیش از حد یکسری از مواد غذایی مانند چایی، نوشابه، قهوه، شاتوت و … دوری کرد اما این به این دلیل نیست که هرگز و به هیچ عنوان نمیتوانید از این مواد غذایی استفاده کنید اما برای حفظ رنگ لمینت دندان بهتر است کمتر استفاده کنید.

آنچه در این مقاله میخوانید:

چطور میتوان بهترین سایه رنگ لمینت را انتخاب نمود؟

  1. در انتخاب سایه رنگ لمینت این نکته را در نظر داشته باشید که رنگ لمینت دندانی به صورتی باید توسط مشاور و بیمار متقاضی انتخاب شود که ظاهر غیر طبیعی به افراد ندهد.
  2. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که دارای پوست سبزه و تیره هستید بهتر است از سایه رنگی طبیعی استفاده کنید و با انتخاب رنگ سفید زیبایی چهره خود را به خطر نیاندازید.

افرادی که دارای پوست روشن هستند بهتر است از رنگ‌های سفید و روشن برای افزایش زیبایی خود استفاده نمایند.

انتخاب رنگ لمینت دندان

رنگ لمینیت در ۴ دسته ی A تا C دسته بندی می شود. شما میتوانید متناسب با سلیقه ی خود و تشخیص دندانپزشک زیبایی، رنگ مناسب را انتخاب کنید. در این بخش قصد داریم انواع رنگ لمینت دندان را برای شما شرح دهیم تا رنگ مورد نظر خود را به راحتی انتخاب نمائید.

نمودار رنگ های قابل انتخاب برای لمینیت دندان
  • A1 ، سفیدترین رنگ لمینت دندان

یکی از سفیدترین و زیباترین رنگ‌های لمینت دندانی  A1 است که اغلب به آن رنگ هالیوودی نیز می‌گویند که جهت اصلاح طرح لبخند افرادبسیار مشهور  استفاده میشود. این رنگ دارای ماندگاری و ثبات بسیار زیادی است که در قبال تیره شدن و تغییر رنگ دادن بسیار مقاومت میکند. دارای درخشندگی بسیار بالایی برای دندان است و اگر از این رنگ برای دندان خود استفاده کنید همیشه دندان‌هایی درخشان و سفید خواهید داشت. البته نکته‌ای که در این مورد باید به آن دقت شود این است که اگر به دنبال انجام لمینت برای تمامی دندان‌های خود هستید بهتر است این روش را انتخاب کنید زیرا سفیدی آن آنقدر چشم گیر است که اگر دیگر دندان‌ها لمینت نشود ظاهر دندان بسیار نامناسب می‌شود و احساس مصنوعی بودن دندان به فرد دست می‌دهد.

لمینیت سرامیکی یا ونیر لمینیت در واقع به لایه‌ای سرامیکی از جنس پرسلن گفت می‌شود که بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرند. این لایه‌ها می‌توان مشکلات مختلف دندان مانند فاصله، بدرنگی دندان، شکستگی لبه و… را بر طرف نمایند و از این طریق لبخند شما را زیباتر سازند. عموماً از این ونیر‌ها برای امور زیبایی استفاده می‌شوند و می‌توانند دندان‌ها را یکدست‌تر کنند و بدین جهت است که تقاضای زیادی برای آن‌ها وجود دارد. لازم به ذکر است که هر ونیر متناسب با نوع دندان بیمار ساخته می‌شود.

  • A2 ، رنگ استخوانی روشن لمینت دندان

این رنگ از لمینت  دندان، رنگی شبیه به استخوانی روشن و کاملا طبیعی دارد اغلب افرادی که از هیچگونه سفیدکننده دندانی استفاده نکرده‌اند از این رنگ استفاده میکنند زیرا سایه این رنگ از روشنایی کمتری در مقابل رنگ A1 برخوردار است و ظاهری کاملا طبیعی و زیبا دارد. اگر به دنبال لبخند هالیوودی هستید توصیه میکنیم این رنگ را انتخاب نکنید زیرا توقع و انتظار شما را برآورده نخواهد کرد.

اگر دوست دارید رنگ دندان شما یک درجه روشن‌تر شود باید این رنگ را انتخاب کنید زیرا رنگ طبیعی دندان بیش از ۷۰ درصد افراد اغلب رنگ A3 است.  اغلب افرادی که به دنبال یک رنگ مطلوب و دلپذیری هستند از این نوع رنگ استفاده میکنند زیرا اهری بسیار طبیعی مخصوصا برای جوان‌های دارد که فقط به دنبال اصلاح طرح لبخند خود هستند. افرادی که دارای سن بالاتری هستند دارای دندان‌های تیزه نیز هستند که بهتر است از سایه‌هاب شماره بالاتر استفاده میکنند. برخی از افراد تصور میکنند دندان‌هایی که بلیچینگ شده‌اند تیره‌تر از این رنگ هستند اما دندان بلیچینگ شده سفیدتر به نظر میرسد زیرا طی فرآیند درمانی اکسید شده است.

  • B1 ، رنگی سفید برای لمینت دندان

یکی از سفیدترین رنگ‌هایی که برای ایجاد لبخند هالیوودی استفاده میشود و به صورت کاملا حرفهای موجب سفیدشدن رنگ دندان فرد میشود استفاده از این رنگ است. برخی از متخصصین زیبایی معتقد هستند این رنگ یکی از سفیدترین رنگ‌هایی است که میتوان برای زیباتر کردن دندان استفاده نمود. تا چندی پیش اغلب متخصصان زیبایی این رنگ را سفیدترین رنگ مینامیدند اما امروزه طیف رنگی سفیدتر از آن تولید شده است و بهتر است اگر به دنبال استفاده از یک رنگ سفید طبیعی هستید از رنگ‌های   A1 تا b1استفاده نمائید. البته رتگ لمینت دندان افراد باید طبق سایه و رنگ طبیعی دندان افراد انتخاب شود.

کامپوزیت ونیر تکنیکی است که با مواد رنگ دندان (کامپوزیت) که همان مواد ترمیم دندان هستند، بدون دخالت نرم‌افزار و بدون نیاز به لابراتوار در مطب و به‌صورت دستی در یک جلسه انجام می‌شود.

  • B2، رنگی کاملا طبیعی و روشن برای لمینت دندان

این رنگ از برند ژاپنی شفو است و از جزو رنگ‌های سفید  لمینت دندان است و از آن نیز برای لبخند زیبای هالیوودی نیز استفاده میشود که دارای سازگاری بالایی با بافت دهان و دندان است، قابلیت اتصال بسیار مناسب دارد و مقاومت آن در برابر سایش بسیار بالاست. افرادی که به دنبال ایجاد دندان‌هایی سفید و درخشان هستند از این نوع رنگ استفاده میکنند.

  مراقبت از لمینت دندان

به طور کلی مراقبت از لمینت دندان هیچ گونه تفاوتی با مراقبت از دندانهای طبیعی ندارد یعنی  درست مانند زمانی که دندانهای شما لمینت نشده است هر روز باید از نخ دندان و مسواک استفاده کنید و توجه بسیار زیادی در انتخاب نوع خمیر دندانتان داشته باشید و ازخمیر دندانی که از ساییدگی جلوگیری میکند و از فلوراید تشکیل شده است استفاده کنید.

آنچه باید در مورد راهنمای جامع رنگ و لمینت دندان بدانید این است که در حقیقت بهترین و جامع ترین راهنمایی که برای انتخاب رنگ دندان موجود است خود دندانپزشک متخصص زیبایی میباشد زیرا متخصص زیبایی با توجه به رنگ دندان خود فرد و رنگ پوست فرد متقاضی میتواند بهترین رنگ طبیعی را برای شما مشخص کند و همچنین او تمامی عوامل موثر بر رنگ دندان فرد را در نظر میگیرد تا لمینت دندان دچار تغییر رنگ نشود اما در نهایت این بیمار است که میتواند رنگ دندان را برای ساخته شدن انتخاب کند. سلیقه بعضی از افراد رنگ طبیعی دندان میباشد و هستند کسانی هم که دندانهای خوبی دارند اما برای سفیدتر و روشن تر به نظر رسیدن دندانهایشان لمینت را انجام میدهند اغلب سلیقه این افراد از رنگ طبیعی دندان بسیار روشن تر و سفیدتر است. لمینتهایی که در خود مطب ساخته میشوند یا لمینت کامپوزیتی و لمینتهایی که در لابراتور ساخته میشود یا لمینت سرامیکی کیفیتهای مختلفی دارند  که هرچه کیفیتی بالاتری داشته باشد قیمت آن هم بالاتر میرود.  تفاوتی ندارد که لمینت کامپوزیتی باشد و یا سرامیکی به طور کلی لمینت دندان بسیار سفت و محکم و رنگ آن ثابت است که البته ثبات رنگ لمینت سرامیکی بیشتر از لمینت کامپوزیتی میباشد. ما به شما توصیه میکنیم که اگر قصد انجام لمینت را دارید حتما یک کلینیک دندانپزشکی را در نظر بگیرید که به یک متخصص زیبایی ماهر مراجعه کنید. متخصص زیبایی باتجربه میتواند با تهیه یک عکس هر دوفک شما تشخیص دهد که لمینت درمان مناسبی برای دندانهای شما است و اگر درمان مناسبی برای شما نیست از چه درمان جایگزینی میتوانید استفاده کنید. فراموش نکنید قبل از انجام لمینت هر گونه پوسیدگی در دندان و هر گونه عفونت لثه باید درمان شود. لمینت دندان بهترین درمان برای داشتن لبخندی زیبا و جذاب میباشد که سیاهی و خرابی دندانهای شما را میپوشاند و در ضمن اگر از رنگ دندان استفاده کنید درست مانند دندان طبیعی نمایان میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

مقالات مرتبط

فهرست
Call Now Button