معرفی روش نوین ایرفلو برای جرم گیری دندان ها و برداشتن استین

روش نوین ایرفلو برای جرم گیری دندان ها و برداشتن استین چیست
دندانپزشکی زیبایی

اشتراک‌گذاری

پیشرفت و اهمیت شبکه های اجتماعی سبب افزایش ارتباط با سلبریتی ها شده است و حال سفیدی دندان به دغدغه مردم عادی نیز تبدیل شده است و ایشان به خوبی می دانند که دندان های سفید نقش بسیار ویژه ای در زیبایی ظاهری آن ها دارد. برای برخی، یک جلسه ساده از سفید کنندگی می تواند ظاهر مورد نظر آن ها را ایجاد کند و به آن ها اعتماد به نفس کافی ببخشد. با این حال افرادی که دندان های آن ها لک زیادی دارد، به این اندازه خوش شانس نخواهند بود و بعید به نظر می رسد لکه هایی که به مینای دندان نفوذ کرده اند، به سفید کننده ها پاسخ دهند. در این مرحله به شیوه های درمانی دیگری نیاز خواهد بود.

افرادی که چای و قهوه می نوشند، تاثیرات انتخاب خود بر لبخند خود را خواهند دید. دندان ها رفته رفته قهوه ای خواهند شد و این تجربه ای مشابه برای افرادی است که سیگار می کشند. ایرفلو یک روش برای برطرف کردن لکه های دندان است که به کمک فشار هوا، می توان ظاهر سفید دندان ها را بدست آورد. این روش نوین، بسیار مفید است و سبب آرامش بیمار می شود چرا که بدون ارتباط مسقیم، فشار، گرما یا صدا درمان انجام می شود. در این مقاله در رابطه با روش ایرفلو که مناسب جرم گیری دندان و برداشتن استین است توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

روش نوین ایرفلو برای جرم گیری دندان ها و برداشتن استین چیست؟

رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان و همچنین استفاده از سیگار و نوشیدن مداوم قهوه و چای موجب زرد یا قهوه ای شدن دندان ها می شود به طوری که در هنگام صحبت کرد و لبخند زدن نیز به وضوح قابل مشاهده هستند. برداشتن این لکه ها که به مرور زمان ایجاد شده اند، با کمک گرفتن از  روش های سنتی چندان ساده نیست.

ایرفلو یکی از روش های نوین جرم گیری دندان برای برداشتن استین و لک هاست. در این روش از پودر، هوا و آب فشرده شده برای برداشتن لکه ها استفاده می شود. در این روش لکه های سطحی به راحتی از بین می روند و لکه های عمیق تری که به سادگی قابل حذف نیستند نیز برطرف می شوند. علاوه بر لکه ها، پلاک های سنگین نیز پس از ۳۰ دقیقه استفاده از ایرفلو از بین خواهند رفت.

بر اساس منبع معتبری در حوزه دندانپزشکی درمان ایرفلو برای جرم گیری برای بیمار دشواری ایجاد نمی کند چرا که همراه با درد نیست. در هنگام استفاده از ایرفلو، ممکن است از پودر های طعم دار نیز استفاده شود. پودر ها ممکن است عصاره نعنا یا گیلاس داشته باشند و همین مسئله می تواند انجام عمل ایرفلو را برای بیمار جذاب تر کند. ایرفلو اثربخشی بسیار سریع تری دارد و پس از پایان درمان، به خوبی می توان تاثیر استفاده از آن را مشاهده کرد.

با از بین بردن باکتری های موجود روی دندان که علت اصلی بروز پوسیدگی های دندان، التهاب لثه و پریودنتیت است، سلامتی دهان و دندان تقویت می شود. عمده ترین علت های استفاده از ایرفلو مواردی است که در زیر به آن اشاره می کنیم:

  • برداشتن پلاک از روی دندان ها و زیر لثه به منظور افزایش سلامت لثه
  • این بین بردن لکه های روی دندان به منظور افزایش زیبایی ظاهری
  • برداشتن انباشت ها از روی لثه به منظور تقویت سلامت دندان و آسوده ساختن نظافت بیشتر دندان ها در خانه
نحوه کار ایرفلو

پروسه ایرفلو برای جرم گیری دندان ها و برداشتن استین

برای این که بتوانید به کمک ایرفلو به خواسته خود در رابطه داشتن دندان های سفید و تمیز برسید، باید پروسه درمان را به یک دندان پزشک حرفه ای بسپارید. بدون تردید یک دندانپزشک حرفه ای در ابتدای امر به بررسی دندان های بیمار می پردازد تا اطمینان حاصل کند که آیا دندان های شما برای انجام عمل ایرفلو مناسب است یا خیر. پس از این که دندان پزشک امکان پذیری درمان را تایید کرد، به کمک یک جت، هوا و آب فشرده و ذرات ریز سدیم کربنات را به سطح دندان ها می دَمَد که به کمک آن هرگونه آلودگی را از روی سطح دندان ها پاک می کند. در طول درمان، دندان های شما همچنین از هرگونه لکه عمیق و سطحی نیز پاک خواهد شد و به شما کمک خواهد کرد تا لبخندی زیباتر و دندان های درخشانی داشته باشید.

چه لکه هایی به کمک ایرفلو از روی دندان ها برداشته می شود؟

تقریبا هر نوع لکه ای را می توان با استفاده از ایرفلو از بین برد. متداول ترین لکه هایی که به کمک این روش نوین از بین می رود، لکه هایی هستند که برای از بین رفتن به پاک سازی حرفه ای نیاز دارند و این لکه ها شامل لکه چای، قهوه یا سیگار هستند. این لکه ها معمولا به راحتی به کمک این روش از بین می روند. برخی از لکه ها که به دلیل استفاده از داروهای خاص ایجاد شده است نیز به کمک ایرفلو برطرف می شوند.

به طور کلی استفاده از ایرفلو نه تنها در از بین بردن لکه ها موثر است بلکه می تواند پلاک های دندان را نیز از بین ببرد و به دلیل آن که هیچ گونه برخوردی در این عمل وجود ندارد می تواند بهداشتی تر باشد ضمن آن که تاثیر گذاری آن به نسبت بسیاری از روش های درمانی سنتی غیر قابل انکار است.

اگر از ظاهر دندان های خود راضی نیستید و به دنبال دندان هایی زیبا و لبخندی دلنشین هستید، لمینیت سرامیکی و کامپوزیت ونیر می توانند انتخاب های خوبی باشند.

مزایای استفاده از ایرفلو برای جرم گیری دندان ها

بر خلاف روش های سنتی که منجر به سفید شدن دندان ها می شود، ایرفلو می تواند با قدرت بیش تری به لکه های قدیمی باقی مانده بر روی دندان ها حمله کند و این لکه های جلو و پشت دندان را از بین ببرد. به کمک یک جت فشرده، دندان پزشک می تواند یک لبخند زیبا با دندان های سفید را در همان لحظه به بیمار ببخشد. بنابر این با توجه به نداشتن عوارض جانبی قبل از یک جلسه مهم کاری یا یک دیدار می توانید با انجام جرم گیری دندان به کمک ایرفلو اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

ایرفلو یک روش کاملا سریع برای از بین بردن لکه ها است و بلافاصله پس از درمان، لکه ها و پلاک ها را از روی دندان پاک می کند و به شما لبخندی را می بخشد که ستارگان هالیوود با داشتن آن به خود می بالند. یکی دیگر از مزیت های استفاده از ایرفلو برای جرم گیری دندان ها و برداشتن استین، هزینه های مقرون به صرفه این پروسه است.

یکی دیگر از مزیت های استفاده از ایرفلو آن است که این روش درمانی برای افرادی که ایمپلنت دندان یا کاشت دندانی انجام داده اند نیز بسیار کاربردی است و بر خلاف روش هایی که از خراش استفاده می کنند خطر چندانی برای بیمار ایجاد نخواهد کرد. این روش هیچ آسیبی به دندان کاشته شده و همچنین لثه پشتیبان آن وارد نخواهد کرد. سایر مزایای ایرفلو که می تواند این روش را جذاب تر کند به شرح زیر هستند.

مزایای استفاده از روش ایرفلو برای برداشتن استین

اثر ایرفلو بر جلوگیری از بیماری های لثه

یکی از مهم ترین مزایای ایرفلو برای جرم گیری دندان، جلو گیری از بیماری های لثه است. عمل پاک سازی، باکتری های پیوسته به هم روی لثه و اطراف دندان را نیز از بین می برد. به این صفحه چسبنده باکتری “بیوفیلم” گفته می شود. بیوفیلم توده های باکتری است و می توانند عامل اصلی بیماری های لثه باشند. تحقیقات نشان می دهد که از بین بردن بیوفیلم ها می تواند نقش بسیار مهمی در درمان بیماری های لثه و همچنین بیماری های دهان و دندان داشته باشد.

زمانی که حفره های اطراف دندان بیمار عمیق تر می شود، پروسه درمان ممکن است به روش های سنتی دچار اختلال شود اما نازل منعطف ایرفلو و انطباق پذیری بالای آن، برای پاک سازی فضاهای نامناسب زیر خط لثه نیز بسیار مناسب است.

درمان بدون درد لکه های دندان با ایرفلو

یکی دیگر از مزایای درمان لکه های دندان به کمک ایرفلو، بدون درد بودن پروسه این درمان است. ایرفلو یک روش درمانی بدون درد است که می تواند بسته به سطح لکه های روی دندان، حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه به طول بیانجامد. درست مثل سایر روش های سفید کننده دندان، ایرفلو نیاز به بی حس کردن ندارد و بعد از درمان نیز، نیازی به مدیریت کردن درد بیمار نخواهد بود. ایرفلو یک روش کاملا بهداشتی است که به طور موثر می تواند لکه های جلو و پشت دندان را از بین ببرد.

ماندگاری اثر ایرفلو بر دندان ها

ماندگاری اثر ایرفلو بر روی دندان ها به سبک زندگی شما بستگی دارد. اگر دندان های خود را به خوبی تمیز می کنید (استفاده از مسواک های برقی برای دو دقیقه و دو بار در روز و همچنین استفاده از نخ دندان برای تمیز کردن لا به لای دندان ها به صورت روزانه)، دوام اثر استفاده از ایرفلو بسیار بیش تر خواهد بود.

سیگار کشیدن، نوشیدن چای یا قهوه، استفاده از زرد چوبه و کلرهگزیدین موجود در دهان شویه ها، می تواند مجدد به لک شدن دندان ها منجر شود. در صورتی که در زندگی روزانه شما استفاده از این موارد رایج است، بنابراین می توان گفت که ایرفلو نمی تواند برای مدت طولانی دوام داشته باشد.

به طور کلی افرادی که دندان های خود را به خوبی تمیز می کنند و در استفاده از موارد ذکر شده دقیق هستند، ممکن است سالیانه یک بار استفاده از ایرفلو برای آن ها کافی باشد اما هرچه عواملی که ریسک ایجاد لکه را افزایش می دهند، بیش تر مورد استفاده قرار گیرند،  احتمال بازگشت لکه ها به سطح دندان نیز افزایش پیدا می کند و در این صورت ممکن است برای داشتن دندان های سفید دائمی، فرد به مراجعه ۳ ماهه به دندانپزشک نیاز داشته باشد.

محدودیت های استفاده از ایرفلو برای جرم گیری دندان ها

تعداد اندکی از شرایط پزشکی وجود دارد که استفاده از ایرفلو را محدود می کند. برای مثال استفاده از برخی پودر ها که حاوی بی کربنات سدیم هستند، برای افرادی که محدودیت استفاده از سدیم را دارند توصیه نمی شود. بنابر این بیماران کلیوی و همچنین افرادی که از فشار خون بالا رنج می برند باید در استفاده از این این پودر ها دقت داشته باشند. البته پودر های جدید بدون سدیم برای این افراد بدون خطر است.

افرادی که از بیماری های شدید تنفسی مانند آسم و هچنین بیماری های عفونی رنج می برند نیز نباید از این روش استفاده کنند. بیماران عفونی در طول این درمان ممکن است دچار خون ریزی های شدید شوند. در رابطه با استفاده از این روش برای بیماران آدیسون، کوشینگ و آلکالوز متابولک نیز ابهاماتی وجود دارد.

اثرات جانبی استفاده از ایرفلو

مانند هر عمل دندانپزشکی دیگر، استفاده از ایرفلو نیز می تواند اثرات جانبی را به همراه داشته باشد که معمولا به ندرت رخ می دهند. یکی از اثرات جانبی استفاده از ایرفلو، وارد شدن آسیب به لثه است. لثه فرد بیمار ممکن است دچار زخم ها سطحی شود که البته این زخم ها بسیار ساده تر از زخم هایی است که در پاک سازی های سنتی رخ می دهد. مطالعات نشان می دهد که این زخم ها حداکثر تا ۲ هفته پس از درمان بهبود پیدا می کند.

پیش از استفاده از این روش، حتما باید با دندانپزشک خود صحبت کنید و در صورت استفاده از روکش ها و یا تاج های مصنوعی به او توضیح دهید. در صورتی که دندانپزشک از پودرهای با سایندگی بالا استفاده کند، ممکن است تاج یا قسمت پر شده دندان شما آسیب دیده یا لکه دار شود.

چنانچه مشاهده کردید، در استفاده از ایرفلو برای جرم گیری دندان ها و برداشتن استین، مزایای بسیار زیادی وجود دارد و اثرات جانبی حاصل از این عمل بسیار محدود است. استفاده از آب و هوای فشرده شده احتمال آسیب های روش های سنتی پاک سازی را نیز به حداقل می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

مقالات مرتبط

فهرست
Call Now Button