همه چیز درباره بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان
دندانپزشکی زیبایی

اشتراک‌گذاری

بلیچینگ دندان چیست: همه ما شاهد هستیم که به مرور زمان دندان‌ها تغییر رنگ میدهند و مایل به رنگ زرد میشوند. برخی از افراد مجبور به مصرف داروهای خاص برای کنترل بیماری خود هستند که این داورها تاثیر بالایی در تغییر رنگ دندان فرد دارد. برای سفید کردن دندان خود نیاز به مراجعه به پزشک دارید زیرا روش‌های موقت نمیتواند ماندگاری زیادی برای شما داشته باشد.

البته به این نکته دقت کنید که با سفید کردن دندان هیچ فاکتوری برای سلامت آن فراهم نکرده‌اید و فقط زیبایی دندان خود را افزایش داده‌اید. قطعا برای داشتن لبخندی زیبا باید دندان‌هایی زیبا، لثه‌ای خوش رنگ و دندان‌هایی منظم داشته باشید. هنگامی لثه خوش رنگ خواهید داشت که هیچگونه عارضه و ناهنجاری مانند مشکلات عفونی در لثه خود نداشته باشید. همچنین زمانی دندان‌های شما به صورت منظم قرار میگیرد که هر دو فک شما به صورت کاملا موازی روی هم قرار بگیرند و دندان‌هایتان به صورت کاملا منظم هر یک در جایگاه مخصوص خود قرار گرفته باشند.

بسیاری از افراد امروز با استفاده  از روش بلیچینگ دندان جهت رفع زردی دندان خود و زیباتر کردن لبخند خود استفاده میکنند. البته که این روش شفافیت بالایی نیز  برای دندان شما به ارمغان می‌آورد و در صورتی که لکه‌ای روی دندان شما به وجود آمده باشد را از بین میبرد.

در ویدئو زیر از دکتر نوشین نصیری چگونگی انجام بلیچینگ دندان برای مراجعه کننده را می توانید ببینید:

با ما همراه باشید تا پیش از انجام بلیچینگ دندان با تمامی اطلاعاتی که متقاضی باید آنها را بداند آشنا شوید. مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه می‌گردد:

بلیچینگ دندان برای روکش دندانی

بلیچینگ دندان به چه معناست؟

بلیچینگ دندان یکی از خدمات دندانپزشکی زیبایی می باشد. در استفاده از روش بلیچینگ رنگدانه‌هایی که میان هرم مینایی دندان رسوب شده‌اند و در دراز مدت باعث آسیب به دندان بیمار میشوند به وسیله مواد بلیچینگ اکسید و از بین میروند. اغلب موادی که در فرآیند بلیچینگ دندان استفاده میشود به نفوذ تحتانی مینا و عاج دندان نفوذ میکند و باعث میشود رنگدانه‌هایی که از قبل ایجاد شده است از بین رفته و دندان شما روشن‌تر میشود.

البته باید به این نکته دقت کنید که ترمیم‌های دندانی را نمیتوان با استفاده از روش بلیچینگ دندان سفید کرد. منظور از ترمیم دندانی پر شدن دندان، لمینت دندان و روکش دندان است. معمولا بخش‌هایی که ترمیم دندانی هستند در هنگام استفاده از بلیچینگ دندان کمی تیره‌تر از بقیه دندان‌ها نمایش داده میشوند و همین باعث میشود کمی هنگام صحبت کردن مشخص و متمایز  باشد. البته یک راهی وجود دارد آن هم سفید کردن ترمیم‌های دندانی است که با تعویض آن میتوان آن را سفید کرد.

قبل و بعد بلیچینگ دندان

چه زمانی نیاز به بلیچینگ دندان داریم؟

لایه عاج در زیر مینای دندان قرار دارد که با افزایش سن به مرور تیره‌تر میشود و البته دلیل این تیرگی رسوب پیوسته عاج ثانویه دندان است که به وسیله سلول‌های زنده ادنتوبلاستی که در پالپ دندان وجود دارد تولید میشود.  اغلب افرادی که اصرار به بلیچینگ بیش از حد هستند باید بدانند درست است که مینای دندان آن‌ها شفاف و نازک میشود اما همین نازکی باعث میشود رنگ تیره عاج کاملا دیده شود. ترکیبات تشکیل دهنده بلیچینگ دندان شامل: پایدار کننده یا استابیلایزر: این ماده باعث جلوگیری  از تجزیه ترکیبات بلیچینگ میشود، نگهدارنده: این مورد  جهت  افزایش طول عمر و کارایی محصول استفاده می‌شود و متعادل ‌کننده اسیدیته.

افرادی که قبل‌تر از سیگار استفاده میکردند نیز گزینه مناسبی برای انجام بلیچینگ دندان هستند. البته دقت کنید با مصرف مجدد آن احتمال بازگشت رنگ و یا از بین رفتن تاثیر بلیچینگ وجود دارد و همانطور که بیان کردیم در صورتی که در حال حاضر سیگار استعمال نمیکنند میتوانند از این روش برای سفید کردن دندان خود استفاده کنند.

اصلاح طرح لبخند بدین معنی است که شما به صورت اختیاری انتخاب میکنید چگونه و از چه راهی به زیبایی لبخند و دندان‌های شما افزوده شود

بلیچینگ دندان در خانه

بلیچینگ دندان چگونه انجام میشود؟

روش بلیچینگ که برای سفید کردن دندان استفاده میشود به دو روش مختلف انجام خواهد شد که عبارت است از: روش office bleaching و روش Home bleaching.

انتخاب اینکه کدام یک از روش‌ها باید انجام شود کاملا به تشخیص پزشک بستگی دارد و نمیتوان بدون بررسی شرایط و نظر بیمار یکی از موارد را انتخاب کرد. اما اغلب پزشکان توصیه میکنند از برای دریافت نتیجه مطلوب بهتر است از هر دو روش به صورت همزمان بهره برد. استفاده از هر دو روش شما را کمک میکند مدت زمان طولانی تری از زیبایی و سفیدی دندان در استفاده از این روش بهره ببرید و رضایت شما را بیشتر جلب خواهد کرد.

در ادامه میخواهیم چگونگی سفید کردن دندان در هر دو روش بلیچینگ را برای شما شرح دهیم.

روش انجام آفیس بلیچینگ
 • روش بلیچینگ دندان در کلینیک office bleaching:

این روش با نام آفیس بلیچینگ نیز مشهور است که در هنگام انجام آن ژل bleaching که دارای غلظت بالایی است برای مدت زمان کوتاهی و البته مشخص شده روی دندان متقاضی قرار میگیرد. این روش سرعت بسیار بالایی در سفید کردن دندان بیمار دارد.

اما نکته‌ای که باید به آن دقت کرد این است که در این روش اگر شیوه کار به درستی انجام نشود امکان دارد بیمار دچار کمی حساسیت در ناحیه لثه و مخاط دهان شود که بسیار کوتاه و زود گذر است به همین علت است که توصیه میکنیم برای انام بلیچینگ به متخصص زیبایی که مهارت و تجربه بالایی در انجام این کار دارد مراجعه کنید.

روش آفیس بلیچینگ نسبت به روش خانگی در زمان کمتری نتیجه مطلوب تری به بیمار ارائه میدهد. در هنگام انجام روش آفیس بلیچینگ با استفاده از ژل‌های محافظ که مخصوص این درمان است لثه را از بروز هرگونه مشکل حفظ میکنند و این ژل با یک نور آبی محکم میشود. دلیل حفاظت از لثه برای جلوگیری تماس مواد اکسید کننده با لثه‌های فرد است. اغلب موادی که برای سفید کردن دندان در این روش استفاده میشود پر اکسید هیدروژن یا کاربامید پر اکسید است.

ژلی که برای این روش استفاده میشود دارای ۳۵ درصد غلظت پر اکسید هیدروژن است. البته این ژل به وسیله دستگاه دندان شما را سفید میکند که نوع لبلیچینگ و نوع دستگاهی که ژل را فعالسازی میکند بسیار تاثیر بالایی در نتیجه کار شما دارد.

بلیچینگ دندان و سفید کردن دندان در مطب دندانپزشکی
 • روش بلیچینگ دندان در خانه Home bleaching:

این روش به نام بلیچینگ خانگی نیز مشهور است. که البته تصور نکنید بدون اینکه تحت نظر پزشک باشید میتوانید از آن استفاده کنید این روش کاملا پزشکی بوده فقط پروسه درمان در منزل صورت میگیرد.

در ابتدا برای انجام این روش دندانپزشک زیبایی از تمامی دندان‌های شما یک قالب تهیه کرده که با استفاده از آن برای برای دندان شما تری‌های پلاستیکی که دارای شفافیت بسیار بالایی هستند و از قطر بسیار نازکی برخوردار هستند برای دندان شما ساخته میشود. اغلب برای ساخت این مرحله متخصص زیبایی قالب شما را به لابراتوار ارسال کرده و پس از ساخت آن را دریافت میکند.

در هنگام ساخت تری‌های پلاستیکی که با توجه به قالب دندان شما ساخته شده است یکسری فضای خالی بین دندان و این وسیله پلاستیکی قرار داده میشود تا ژل بلیچینگ در آن بخش قرار گیرد. استفاده از این روش کمی زمان بر است و پس از گذشت چندین هفته میتوانید نتیجه آن که سفید کردن دندان است را مشاهده کنید. البته ژل بلیچینگی که در این روش استفاده میشود دارای ۱۶ تا ۲۰ درصد غلظت است. اغلب پزشکان توصیه میکنند تری‌ها را شب در دهان خود قرار داده و صبح که بیدار شدید آنرا خارج کنید.

البته امروزه محصولات زیادی در داروخانه‌ها توزیع میشود که دارای غلظت زیر ۱۰ درصد است و چون لثه شما در مقابل آن محافظت نشده است ممکن است باعث آسیب به دهان و لثه شما شود. پس بهتر است تحت نظر پزشک متخصص زیبایی سفید کردن دندان خود را انجام دهید.

بلیچینگ دندان و سفید کردن دندان در خانه

بررسی مزایا و معایب سفید کردن دندان

استفاده از این روش برای افرادی که به صورت ژنتیکی دارای دندان‌های زرد هستند، افرادی که برای مدتی سیگار مصرف میکردند  و برای کسانی که علاقه زیادی به استفاده از چای و قهوه دارند بسیار توصیه میشود زیرا این افراد مخصوصا گروه دوم و سوم بیشتر در معرض تغییر رنگ دندانی هستند. قطعا استفاده از هر روشی برای زیباتر کردن دندان‌ها دارای مزایا و معایب خاص خود است. بهتر است از روشی استفاده شود که عوارض کمتری برای بیمار داشته باشد. ابتدا به بررسی مزایای این روش میپردازیم:

مزایای بلیچینگ دندان

مزایای بلیچینگ دندان

 • در استفاده از روش بلیچینگ برای سفید کردن دندان نیاز به تراشیدن دندان نیست اما برای استفاده از لمینت دندان سطح مشخصی از دندان برای پیوند مستحکم باید تراشیده شود. در صورتی که دندانی را مجبور به تراشیدن بودید باید بدانید به احتمال زیاد بخشی از مینای دندان خود را از دست داده‌اید.
 • روش بلیچینگ دندان روشی ساده، آسان و سریع است که در مدت زمان کمی میتوانید تغییرات لازم بر روی دندان خود را مشاهده کنید. البته در صورتی که دو روش آفیس و خانه را اگر با یکدیگر استفاده کنید نتیجه سریعتر و مطلوب تری دریافت میکنید.
 • بدلیل آنکه این روش نیازی به تراشیدن دندان ندارد از آن به عنوان یک روش کم تهاجمی یاد میشود.
 • هیچ گونه دردی هنگام انجام بلیچینگ احساس نخواهید کرد و روشی کاملا بدون درد است.
 • استفاده از روش بلیچینگ نسبت به دیگر روش‌های مشابه برای سفید کردن دندان از نظر هزینه مقرون به صرفه‌تر است.
 • در مدت زمان بسیار کوتاهی این پروسه برای شما انجام میشود مخصوصا اگر فقط نیاز به استفاده از آفیس بلیچینگ داشته باشید.

اغلب پزشکان از روش بلیچینگ هیچگونه معایبی دریافت نکرده‌اند و به همین علت برخی از موارد را به عنوان عارضه برای این روش زیباسازی یاد میکنند.

معایب بلیچینگ دندان

 • در صورتی که از محافظت کننده استفاده نشود ممکن است ژل بلیچینگ برای دهان و دندان شما ایجاد حساسیت کند.
 • طول عمر و دوام این روش خیلی بالا نبوده و درصورتی که میخواهید حداکثر ماندگاری را از آن دریافت کنید نیاز به مراقبت‌های خیلی ویژه است.
 • برای استفاده از این روش عواملی همو چون ژنتیک و نوع مشکل شما میتواند تاثیر بالایی در نتیجه درمان بگذارد.
 • ممکن است به صورت کاملا موقتی دندان شما نسبت به مواد خیلی سرد و مواد خیلی داغ حساسیت نشان دهد که اصلا جای نگرانی نیست و بعد از مدتی به حالت اولیه بازمیگردد.

برای مطالعه ویزگی های بهترین دندانپزشک زیبایی این مقاله را در سایت دکتر نوشین نصیری بخوانید.

برای بلیچینگ دندان به کجا مراجعه کنیم؟

بهتر است بدانید بیشتر از هر چیزی انتخاب کلینیک مجهزی  که برای شما روش بلیچینگ را انجام دهد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همانطور که گفتیم ممکن است ژل بلیچینگ برای لثه و دهان شما ایجاد حساسیت کند که اگر پزشک با مهارت و تبحر بسیار بالایی این روش را انجام دهد قطعا هیچگونه حساسیتی بروز نخواهد داد.

پس بخش اعظمی از موفقیت انجام این روش بدون عارضه به پزشک و مرکز تخصصی و مجهزی که برای  انجام بلیچینگ به آن مراجعه خواهید کرد بازمیگردد. توصیه ما به شما جهت انجام هر یک از روش‌های بلیچینگ مراجعه به کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر نوشین نصیری است.

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان

بعد از انجام درمان بلیچینگ تا ۲۴ ساعت باید اقدامات خاصی را انجام داد. این اقدامات شامل موارد زیر می‌شود؛

 • اجتناب از مصرف نوشیدنی‌هایی مانند چای، قهوه و آبمیوه که موجب ایجاد لکه‌های رنگی بر روی دندان می‌شود.
 • عدم مصرف مواد غذایی که موجب بروز لکه بر روی دندان می‌شوند مانند موز، سس سویا، گوشت قرمز و شکلات.
 • اجتناب از سیگار کشیدن حداقل به مدت ۲۴ ساعت بعد از بلیچینگ. (مصرف سیگار الکترونیک تا حد کم اشکالی ندارد)
 • عدم استفاده از دهان‌شویه و خمیردندان‌های رنگی حداقل به مدت ۲۴ ساعت.

پس از گذشت این ۲۴ ساعت اولیه نیز باید از دندان‌های سفید شده به طور ویژه مراقبت کرد. هرچه این مراقبت‌ها اصولی‌تر و بهتر انجام گیرد، مدت زمان ماندگاری درمان بلیچینگ نیز بیشتر خواهد شد. در ادامه مهم‌ترین مراقبت‌هایی که باید انجام گیرد آورده شده است؛

 • استفاده مداوم و منظم از مسواک: این مورد اولین قدم و بهترین اقدام برای ماندگاری و مراقبت از بلیچینگ است. بهتر است حداقل دو بار در روز از مسواک استفاده کرد و همچنین بعد از مصرف نوشیدنی‌ها و مواد غذایی که باعث لک روی دندان می‌شود، دندان‌ها را با مسواک تمیز کرده و آن‌ها را شستشو داد.
 • استفاده از خمیردندان‌های سفیدکننده: مواد سفیدکننده درون این خمیردندان‌ها از اکسید شدن مواد به روی دندان جلوگیری کرده و دندان را به طور کامل تمیز می‌کند. شاید غلظت مواد سفیدکننده آن‌ها کم باشد اما می‌تواند به ماندگاری مواد بلیچینگ بسیار کمک‌کننده باشد.
 • کاهش مصرف نوشیدنی‌های تیره و الکلی و دخانیات: مصرف مداوم موارد گفته شده تأثیر مواد بلیچینگ را کاهش داده و موجب کاهش طول عمر آن می‌شود. اغلب نوشیدنی‌های الکلی، ماده‌ای به نام تانن در خود دارند که باعث ایجاد لکه بر روی دندان خواهد شد؛ پس استفاده مداوم از آن در واقع به طور کامل درمان بلیچینگ را بی اثر خواهد کرد. نیکوتین موجود در دخانیات نیز تأثیر مشابهی با نوشیدنی‌های الکلی دارد.
 • استفاده از نی در هنگام نوشیدن: برای مصرف نوشیدنی‌های تیره بهتر است از نی استفاده کرد تا برخورد نوشیدنی با دندان به حداقل برسد. استفاده از نی برای نوشیدن چای سرد و نوشیدنی‌های گازدار اجتناب‌ناپذیر است.
 • استفاده از رژلب ضد لک در بانوان: بانوانی که از درمان بلیچینگ برای سفید کردن دندان‌های خود استفاده کرده‌اند باید رژلب ضد لک را برای آرایش لب‌ها به کار گیرند. برخی از رژلب‌ها به دندان چسبیده و باعث ایجاد لک دائم به روی دندان‌ها خواهد شد. علاوه بر این استفاده از رژلب ضد لک، از تجدید آرایش نیز جلوگیری خواهد کرد.
طول عمر بلیچینگ دندان

طول عمر بلیچینگ دندان

یکی از سوالات رایج بیماران که خواستار انجام بلیچینگ دندان هستند، میزان ماندگاری آن است. آیا بلیچینگ ماندگاری دائمی خواهد داشت؟ پاسخ این سوال خیر است.

درمان بلیچینگ بین ۶ ماه تا ۲ سال ماندگاری دارد. این مدت زمان بیشتر به خود فرد و عادت‌های غذایی او بستگی دارد. به عنوان مثال هرچه میزان مصرف چای، قهوه و یا سیگار کمتر باشد، ماندگاری بلیچینگ بیشتر خواهد بود. حتی در برخی از افراد درمان بلیچینگ تا ۵ سال نیز عمر می‌کند.

ولی در کل بهتر است بلیچینگ و سفید کردن دندان‌ها را سالی یکبار تمدید کرد. البته رعایت مسائل بهداشتی، دوبار مسواک زدن در طول روز و یکبار استفاده از نخ دندان، می‌تواند به طول عمر درمان بلیچینگ بی‌افزاید. همچنین استفاده از خمیردندان‌های سفیدکننده نیز در جهت از بین بردن زردی روی دندان‌ها موثر است.

روش‌های سفید کردن مانند بلیچینگ، ساده‌تر و ارزان‌تر بوده و قابلیت اطمینان بیشتری نسبت روش‌های ترمیمی مثل روکش‌ها و ونیر کردن دارد. با افزایش سن، تغییر رنگ دندان‌ها اجتناب ناپذیر خواهد بود. این تغییر رنگ در جهت رسوب زیاد در عاج، نازک شدن و تغییرات نوری مینا اتفاق می‌افتد. همچنین ترمیم‌های قبلی و پرکردن دندان‌ها، یکی از دلایل تغییر رنگ دندان است.

رنگ دندان‌ها در روش بلیچینگ ۱۲ تا ۱۴ درجه روشن‌تر خواهد شد. البته باید توجه داشت که اگر دندان‌ها دارای پر شدگی همرنگ با دندان باشند، بلیچینگ بر روی آن‌ها جواب نخواهد داد. روش بلیچینگ کاملاً بی ضرر بوده و آسیبی به بافت دندان وارد نمی‌کند.

تماس با کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر نوشین نصیری:

۰۲۱۲۲۲۱۴۰۰۴ – ۰۲۱۲۲۲۱۵۰۰۵

بهترین برند بلیچینگ دندان

معروف‌ترین برندهای تولیدکننده مواد بلیچینگ، برند وایت اسمایل و بوست بوده که مدل‌های مختلف بلیچینگ خانگی و بلیچینگ‌های مخصوص کیلینیک‌های دندان‌پزشکی را تولید می‌کنند. درصدهای مختلفی از این برندها در بازار موجود هستند.

البته برندهای دیگری نیز در داروخانه‌ها موجود هستند که اغلب موجب آسیب به مینای دندان شده و یا تاثیرگذاری کوتاه مدتی خواهند داشت و رنگ دندان در زمان کمی به رنگ اولیه خود باز می‌گردد. در نتیجه بهتر است برای انجام این درمان با یک دندان‌پزشک متخصص و معتبر مشورت نمود.

هزینه انجام بلیچینگ نیز با توجه به نوع برند مورد استفاده متغیر خواهد بود. البته بلیچینگ‌های خانگی ارزان‌تر از آفیس بلیچینگ است. برای اطلاع از قیمت و نوع برند استفاده شده می‌توان از دندانپزشک کلینیک سوال کنید.

آنچه باید در رابطه با بلیچینگ  دندان بدانید:

بلیچینگ دندان روشی است برای سفید کردن موقتی دندان‌ها که اغلب افراد برای زیبایی و اصلاح لبخند خود استفاده میکنند. دو روش برای انجام بلیچینگ دندان تحت عنوان آفیس بلیچینگ و بلیچینگ خانگی وجود دارد که تاثیر روش آفیس برای گرفتن نتیجه سریعتر بالاتر است و روش خانگی پس از گذشت چند هفته تاثیر خود در سفید شدن دندان را نشان خواهد داد. اما این روش هنگامی نتیجه بسیار مطلوب از خود نشان میدهد که از روش آفیس بلیچینگ و بلیچینگ خانگی به صورت همزمان استفاده شود بدین صورت که شب ها هنگام خواب تری‌ پلاستیکی که در واقع از روی قالب دندان شما در لابراتورا ساخته شده و بین فضاهای خالی مناسب آن ژل بلیچینگ قرار گرفته است را در دهان خود قرار دهید و هر روز صبح آن را خارج کنید.

بهتر است پس از تصمیم گیری برای انجام این روش به مرکز کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر نوشین نصیری جهت مشاوره و اقدام برای انجام بلیچینگ مراجعه کنید زیرا میزان مهارت و تبحر پزشک متخصص زیبایی در انجام اینکار و جلوگیری از هرگونه عارضه احتمالی بسیار حائز اهمیت است. البته که  این روش روشی غیر تهاجمی است زیرا اصلا برای انجام آن نیاز به تراشیدن دندان نیست. افرادی که مصرف چای و قهوه و یا هرگونه مواد غذایی رنگدانه دار بالایی دارند، افرادی که سیگار استعمال میکردند و یا افرادی که به صورت مادر زادی دارای دندان‌های زرد رنگ هستند کاندید مناسبی برای این روش هستند. بهتر است پس از تصمیم گیری برای انجام این روش به مرکز کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر نوشین نصیری جهت مشاوره و اقدام برای انجام بلیچینگ مراجعه کنید. در نهایت برای مطاله بیشتر این مقاله لاتین از سایت معتبر وبمدیکال را پیشنهاد می دهیم.

۱۰ دیدگاه. ترک جدید

 • سلام روزتون بخیر
  بلیچینگ دندان خیلی روش خوبیه و برای کسانی مثل من که دندونای ردیف و مرتبی دارن و نمیخان روکش کنن خوبه و براحتی دندون سفید میشه مرسی از مطلب خوبتون

  پاسخ
 • سلام خدمت شما برای بلیچینگ دندان یک جلسه حضوری بیایم کافیه؟ و هزینه بلیچینگ چه قدره؟ مرسی

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ۷:۵۲ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . بله در یک جلسه انجام میشه و برای اطلاع از هزینه ها لطفا با کلینیک تماس بگیرید .
   ۲۲۲۱۴۰۰۴
   ۲۲۲۱۵۰۰۵

   پاسخ
 • سلام خداقوت من بین دندونای جلوییم یکم پوسیدگی داره ایا بعد از رفع پوسیدگی بهتره روکش کنم یا بلیچینگ؟ من قصدم سفید بودن دندونامه

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ۸:۱۳ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . سفید کردن دندان به روش بلیچینگ حدودا دو تا سه درجه رنگ دندان هایتان روشن میشود . اگر دندان شما درمان ریشه نشده باشد روکش را توصیه نمیکنیم.

   پاسخ
 • سلام خانم دکتر من یبار از همین ژل های دندان که تبلیغات میکنن خریدم و استفاده کردم و حدود یک هفته دوبار استفاده کردم تاثیر داد نمیدونم چطور اینقد خوب بود اما الان که ۶ماه گذشته دندونام بدتر زرد شده خیلی ناراحتم چیکار کنم؟ ینی به دندونام اسیب زده؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ۸:۱۵ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . برای سفید کردن دندان ها به روش بلیچینگ دو مرحله office و home bleach که در کلینیک انجام میشود را توصیه میکنیم .

   پاسخ
 • سلام ببخشید دختر کوچیک من که۸سالشه مریض بود یه قطره ای مصرف میکرد که الان رنگ دندوناش یکمی خاکستری شده ایا میتونه بلیچینگ انجام بده؟ اگه قصد ارتودنسی داشته باشیم بهتره اول سفید کنه دندوناشو؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

مقالات مرتبط

فهرست
Call Now Button