بهترین متخصص پروتز دندان در تهران + نمونه کار بهترین متخصص ایمپلنت

بهترین متخصص ایمپلنت دندان

اشتراک‌گذاری

بهترین جراح ایمپلنت در تهران: دندان‌پزشکان عمومی و متخصصان این رشته هر دو قابلیت گذراندن دوره‌های تخصصی ایمپلنت را داشته و امکان گرفتن مدرک مهارت ایمپلنت را دارا هستند. در واقع بهترین متخصص پروتز دندان،‌ دانش‌آموخته دوره دندان‌پزشکی عمومی است. حال ممکن است دندان‌پزشک ابتدا تخصص مورد نظر خود را گرفته باشد و سپس وارد دوره‌های تخصصی کاشت دندان شود و یا مستقیماْ پس از اتمام دوره عمومی، وارد این دوره شده باشد. اصلی‌ترین دانشی که متخصصان ایمپلنت نیاز دارند،

اطلاعات و مهارت کافی پیرامون جراحی‌های دندانی و کاشت پروتز‌های مصنوعی دندان است. در این مقاله می‌خواهیم اطلاعات کافی در مورد یک متخصص کاشت دندان یا همان ایمپلنت را کسب کنیم تا بتوانیم برای انتخاب بهترین دندان‌پزشک در این حوزه اقدام نماییم. پس اگر شما نیز به چنین اطلاعاتی نیازمندید،‌ با ما همراه باشید.

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

متخصص ایمپلنت کیست

بهترین دندانپزشک زیبایی چه ویژگی هایی دارد را در این مقاله از سایت دکتر نصیری بخوانید.

متخصص ایمپلنت کیست؟

از آن‌جایی‌که انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت تاثیری مستقیم بر سلامت، زیبایی و نگه‌داری از دندان‌های افراد می‌گذارد، شاید بهتر است ابتدا شناختی کلی در مورد این نوع تخصص پیدا کنیم. یافتن یک دکتر وارد که بتواند جراحی‌های لثه، پروتزگذاری و روش‌های کاشت را به‌خوبی انجام دهد، افزون بر سلامت جسمانی، سلامت روانی مراجعه‌کننده را نیز به‌همراه داشته و اطمینان او را جلب می‌کند.

عموماْ افراد از حضور در مطب‌ها و درمانگاه‌های دندان‌پزشکی وحشت دارند. یک متخصص کارآمد و وارد می‌تواند علاوه‌بر ارائه درمانی مناسب از سطح اضطراب اشخاص بیمار نیز بکاهد.

ذکر این نکته به‌جاست که متخصصان دندان‌پزشکی متفق‌القول بر این گزینه معتقدند که حفظ و نگه‌داری از دندان‌های اصلی به هر روشی بر کاشت دندان ارجعیت دارد. به‌عبارت بهتر تا زمانی‌که بتوان دندان پوسیده را ترمیم، عصب‌کشی یا روکش کرد، دست به کشیدن ریشه دندان و کاشت دندان مصنوعی نمی‌کنند.

با تمامی این‌ها گاهی چاره‌ای جز کاشت پروتز در قالب ایمپلنت‌های دندانی باقی نمی‌ماند. یک متخصص ایمپلنت مسئول کاشت دندان‌های مصنوعی و پروتزهای پیش‌ساخته‌ای است که در نهایت مهارت و تجربه داخل لثه قرار می‌گیرند.

ایمپلنت یکی از شاخه‌های تخصصی دندان‌پزشکی است. دانشجویان دندان‌پزشکی پس از اتمام دوره عمومی قادر به ادامه تحصیل در شاخه جراحی دندان‌پزشکی بوده و می‌توانند در این حوزه فارغ‌التحصیل شوند. یک متخصص دندان‌پزشکی، ابتدا شش سال دوره دکترای عمومی دندان‌پزشکی را گذرانده و با شرکت در آزمون تخصص، موفق به قبولی در دوره تخصص شاخه پروتز و جراحی‌های دندان شده است.

در این دوره نیز او موظف به گذراندن دروسی تئوری و عملی بسیاری بوده و تجربه‌ای قابل قبول پیرامون مشکلات و عمل‌های جراحی ایمپلنت و پروتز را پشت سر گذاشته است. در نهایت هر متخصص در این رشته موفق به گرفتن مدرک تخصصی شده و می‌تواند در این شاخه به فعالیت بپردازد.

ویژگی متخصص ایمپلنت

ایمپلنت یک روزه یا ایمپلنت فوری واقعیت دارد؟ را در این مقاله بخوانید.

آزمون تخصص ایمپلنت در دندان‌پزشکی

متخصصانی که قادر به دریافت مدرک ایمپلنت هستند، به چند قسم تقسیم می‌شوند. دندان‌پزشکانی که در رشته جراحی فک موفق به گذراندن و دریافت مدرک شده‌اند، می‌توانند با گذراندن دوره‌های تخصصی ایمپلنت، بیهوشی و چگونگی نصب پروتز دندان در طول چهار سال، موفق به دریافت مدرک ایمپلنت شوند. دندان‌پزشکان پریودنتیست نیز قادر به گذراندن دوره‌های سه‌ساله آموزشی در شاخه جراحی دهان و دندان بوده و تجربه بسیار خوبی در این زمینه به‌دست می‌آورند.

هر کدام از این طیف متخصصان از دانش بالا و کافی در این شاخه برخوردار بوده و مهارت بسیاری را در این دوره‌ها به‌دست می‌آورند. دسته دیگر دندان‌پزشکان عمومی هستند که بدون گذراندن دوره‌های تخصص اقدام به آموزش طی پروسه‌های جراحی ایمپلنت می‌کنند. توجه به نکته ضروری است که دندان‌پزشک عمومی که متخصص ایمپلنت، جراح فک یا پریودنتیست نبوده و صرفاْ موفق به کسب مدرک در دوره‌های ایمپلنت شده باشد، به‌اندازه متخصصان دارای مهارت و دانش کافی نیست. این دسته از برای موفقیت در کار خود لازم است از تجربه فوق‌العاده بالا و به‌روز نگه‌داشتن دانش خود استفاده نمایند.

آزمون ارائه مدرک ایمپلنت دارای قسمت‌های عملی و تئوری کاملاْ تخصصی بوده و دندان‌پزشکان با گذراندن این مرحله، موفق به گرفتن مدرک ایمپلنت و پروتزهای دندانی‌می‌شوند. به همین علت است که توصیه می‌شود با توجه به حساس بودن و تخصصی بودن این کار، از حرفه‌ای‌ترین افراد در شاخه دندان‌پزشکی ایمپلنت‌شناسی، جراحی‌های دهان و دندان و پروتزگذاری استفاده شود.

پروتز دیجیتال دندان چیست و چگونه انجام می شود؟

ویژگی‌های متخصص پروتز دندان و تاثیر او بر کیفیت ایمپلنت‌گذاری

بر کسی پوشیده نیست که از دست دادن دندان اصلی مشکلات بسیاری را به‌وجود می‌آورد. در واقع ایمپلنت مؤثرترین روشی است که در شرایط بی‌دندانی انتخاب شده و می‌تواند به‌بهترین شکل جایگزین دندان اصلی شود. با وجود این ایمپلنت‌گذاری روند مشکلی داشته و نیازمند توجه و حساسیت فراوانی است.

به‌همین علت است که متخصصان باتجربه و دانش کافی در این رشته، بهترین گزینه‌های انتخابی جراحی‌های ایمپلنت هستند. آنان در ابتدا شرح کاملی از شرایط بیمار را گرفته و به معاینه دقیق او می‌پردازند. سپس با گرفتن عکس‌های دندانی، آزمایشات لازم و شرح حال سایر بیماری‌ها و وضعیت عمومی کیس مورد نظر، اقدام به ارائه طرح درمان می‌کنند.

لازم است بیمار در جریان جزئی‌ترین کارها و عملیات‌ها بوده و رضایت کاملی از مراحل طی شده داشته باشد. ایمپلنت‌های دندانی، عملیات‌های تخصصی دندان‌پزشکی هستند که نیازمند شرایط بهینه و سلامت عمومی افراد بوده و از جنبه‌های متعددی بر نتیجه کار تاثیر گذارند.

به‌عنوان مثال متخصص ایمپلنت می‌بایست از سلامت لثه‌ها، عدم مصرف دخانیات توسط بیمار، عدم مصرف برخی داروها، وجود استحکام کافی در استخوان‌های فک شخص، عدم وجود پوکی استخوان و بسیاری دیگر از پیش‌شرط‌های موجود برای انجام جراحی ایمپلنت، اطمینان کافی حاصل کند.

درگیری با هر کدام از موارد بالا به‌شدت بر نتیجه کار تاثیری منفی گذاشته و حتی ممکن است عمل موفقیت‌آمیز نباشد. به همین دلیل است که جراحی‌های پروتز در فک آسان نبوده و علاوه‌بر دانش و تجربه پزشک، نیازمند کسب فاکتورهای سلامتی از سوی شخص داوطلب ایمپلنت است.

علاوه بر این‌ها متخصصین این رشته اطلاعات جامعی پیرامون برندهای با کیفیت داشته و می‌توانند بهترین مارک‌ها را به افراد معرفی کنند. از ویژگی‌های منحصر به‌فرد یک دندان‌پزشک متخصص در این حوزه، همین شناخت جامع او در مورد ابزارآلات بهینه مورد استفاده در پروسه ایمپلنت است. همین اشراف بر ابزارآلات مورد نیاز، باعث گرفتن بهترین نتیجه مورد نظر شده و بر موفقیت و ماندگاری ایمپلنت کارگذاری شده مؤثر است.

نوع تخصص دندانپزشک ایمپلنت

آیا ایمپلنت دائمی است یا بعد مدتی نیاز به ترمیم دارد را در این مقاله بخوانید.

ضرورت انتخاب متخصص پروتز دندان

جراحی‌های ایمپلنت بسیار حساس، پر ریسک و تخصصی است. در واقع هر عمل دارای پیچیدگی‌های منحصر به فرد خود بوده و شاید به جرأت بتوان گفت عمل‌های ایمپلنت از هر فرد به فرد دیگر متفاوت است. این بدان علت است که فاکتورهای عمومی سلامت هر فرد متفاوت بوده و درجه استحکام استخوان‌ها در سنین مختلف گوناگون است.

از آن‌جایی‌که از دست دادن دندان معمولاْ در سنین بالا اتفاق می‌افتد، سایر آیتم‌های سلامتی نیز نیازمند بررسی‌های دقیق و گرفتن درجه اطمینان بالا برای انجام چنین جراحی‌هایی است. هر کدام از این موارد بر ماندگاری و طول عمر کار تاثیر گذاشته و به موفقیت نتیجه کار کمک می‌کند.

افزون بر تمامی این‌ها تعداد دندان‌های ایمپلنت شده توسط متخصص ایمپلنت و نوع مواد مورد استفاده و برندهای به‌کار برده شده، همگی بر هزینه‌های این کار اثر می‌گذارد. قیمت هر دندان ایمپلنت شده ارزان نبوده و با توجه به پیش‌زمینه‌های گفته شده مبلغ قابل‌توجهی را شامل می‌شود.

همین مورد اهمیت انتخاب یک متخصص باتجربه و با انصاف را پر رنگ‌تر می‌کند. تجربه یک جراح دندان‌پزشک شاخه ایمپلنت در کاهش درد، کنترل استرس، کنترل میزان خونریزی و درمان‌های پس از عمل بسیار مهم است. چرا که با توجه به میزان بالای عمل‌های انجام شده و دانش و تجربه کافی، قادر به توصیه مراقبت‌های لازم بوده و بر روند بهبودی بیمار تاثیر مستقیمی می‌گذارد. گرفتن تعداد بسیاری از نتایج درمانی موفق، شاخصه بسیار خوبی جهت سنجش مهارت، تخصص، دانش و تجربه دندان‌پزشک است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره و همچنین دریافت نوبت، با کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر نصیری تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۲۲۲۱۵۰۰۵ ۰۲۱-۲۲۲۱۴۰۰۴

ویژگی‌های متخصص پروتز دندان

یک دندانپزشک ماهر در حوزه ایمپلنت، دارای ویژگی‌های مهمی است که داشتن اطلاعات پیرامون آن، بر انتخاب بهینه افراد کمک بسیاری می‌کند. در این بخش به بررسی اطلاعات مورد نیاز در این زمینه پرداخته و به شما در انتخاب دندان‌پزشک مورد نظر خود کمک می‌کنیم.

نوع تخصص دندانپزشکی

یکی از مهم‌ترین موارد تاثیرگذار در این انتخاب، داشتن دانش کافی برای دندان‌پزشک است. این امر با گرفتن تخصص لازم تأمین شده و مراجعه به دندان‌پزشکان متخصص در این رشته اولین قدم برای گزینش بهتر است.

داشتن تجربه کافی

از جمله موارد بسیار مؤثر بر گرفتن نتیجه عالی از جراحی‌های ایمپلنت، میزان تجربه شخص دندان‌پزشک در این حوزه است. هر چقدر تبحر او بیشتر و تعداد بالاتری عمل انجام داده باشد، ریسک عمل توسط دندان‌پزشک متخصص ایمپلنت کم‌تر است. به همین علت است که تحقیق در مورد رضایت بیماران قبلی، کمک بزرگی در انتخاب اشخاص گذاشته و میزان اطمینان در کار را بالا می‌برد.

پیشنهاد می کنیم برای انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دیجیتال قبل از اقدام برای ایمپلنت، برای معاینه به کلینیک دندانپزشکی مورد نظر خود بروید.

میزان تجهیزات مطب یا امکانات درمانگاه دندان‌پزشکی

به علت حساسیت بالا برای هر عمل ایمپلنت، دسترسی کافی به تجهیزات روز دندان‌پزشکی ضروری بوده و بر حرفه‌ای بودن متخصص می‌افزاید. اطمینان از امکانات پزشکی مناسب در مطب، انتخاب بهترین متریال‌های کاربردی مورد استفاده توسط دندان‌پزشک و توانایی بهره‌گیری از آن‌ها بر آرامش مراجعه‌کنندگان تاثیرگذار است.

تمیزی و کیفیت ابزار مورد استفاده توسط متخصص علاوه بر بالا بردن کیفیت کار، نظر بیماران را نیز جلب کرده و موجب بالا رفتن رضایت از کار می‌شود. بالأخص که امروزه علاوه بر دندان‌پزشکی کلاسیک، علوم دیجیتالی را نیز در این تخصص عجین کرده‌ایم. همین امکانات موجب شده تا بیمار شرایط دندان، فک و صورت خود را پیش از شروع عملیات ایمپلنت مشاهده کرده و با آگاهی بالاتری اقدام به تصمیم‌گیری کند. ایمپلنت با کمک دانش دیجیتال، از دقت فوق‌العاده بالایی برخوردار بوده و بر موفقیت درمان بسیار مؤثر است.

دوره‌های تخصصی جانبی و مدارک دانشی بالا

این مورد حقیقتی است که اگرچه با تجربه بالا قابل تعدیل است اما گذراندن دوره دندان‌پزشکی و تخصص‌های جانبی در دانشگاه‌های تراز اول دنیا، دارای مزیتی فوق‌العاده بوده و در افزایش علم دانش‌آموختگان موثر است. افزون بر آن طی دوره‌های متفاوت و گرفتن مدارک گوناگون در این رشته نیز بر افزایش آگاهی پزشکان تاثیرگذار است و کسب نتایج بهتر را به‌دنبال دارد. تمامی این عوامل بر کیفیت کار، دریافت نتیجه مثبت، ماندگاری بیشتر دندان ایمپلنت شده، کاهش درد حین عمل و پس از آن، ایمنی بالاتر و بررسی سایر عوامل سلامت عمومی بیمار موثر است.

هر متخصص ایمپلنت با دانش بالاتر، اطلاعات جزئی‌تری نسبت به موضوع داشته و می‌تواند با معاینه دقیق و کامل‌تری به بررسی کیس عمل خود بپردازد. همین دانش چند جانبه و گذراندن دوره‌های تخصصی تکمیلی، موجب شده تا دندان‌پزشک با توانایی بررسی بالاتر و مهارت بیشتر بر موضوع مسلط شده و در گرفتن نتیجه بهتر، موفق‌تر عمل کند.

او قادر به پیش‌بینی شرایط بعد از عمل بوده و در کاهش عوارض جانبی و دردهای بعضاْ ادامه‌دار تصمیم تخصصی مناسب‌تری می‌گیرد. تمامی این موارد بر انتخاب یک متخصص متبحر تاثیر گذاشته و در تداوم سلامت بیمار بسیار حیاتی است.

سابقه متخصص ایمپلنت

اصلاح طرح لبخند با لمینت سرامیکی چگونه انجام می شود را در این مقاله بخوانید.

چگونه بهترین جراح ایمپلنت در تهران را برای کاشت ایمپلنت انتخاب کنیم؟

پیش‌نیازهای شناخت یک متخصص خوب در حیطه ایمپلنت را بررسی کردیم. در این بخش به چگونگی انتخاب بهترین متخصص برای کاشت ایمپلنت می‌پردازیم و نکات قابل‌توجه آن را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

سابقه متخصص

سوابق موثر و نتایج موفقیت‌آمیز دندان‌پزشک در این رشته بسیار مهم است. هر چقدر یک متخصص کار بیشتری در این زمینه انجام داده باشد، به تبع آن دارای تجربه بالاتر و گرفتن نتیجه بهتری است. سوابق دندان‌پزشکان را می‌توان از سازمان نظام‌پزشکی، دانشگاه‌هایی که تدریس می‌کنند، جستجوی اینترنتی و خواندن تجربیات سایر مراجعه‌کنندگان به‌دست آورد.

گرفتن مشاوره اولیه از متخصص مربوطه

پیش از مراجعه نهایی و شروع عملیات ایمپلنت، بسیار خوب است یک جلسه مشاوره با دندان‌پزشک مورد نظر برداشته و به بررسی شرایط کار و علم و دانش او بپردازید. به‌طور معمول در حین مصاحبه متوجه مهارت و نحوه کار پزشک شده و می‌تواند بر انتخاب شما تاثیرگذار باشد.

پرس‌وجو از کلونی‌های آشنایان

گرفتن تجربه از گروه‌های خانوادگی، دوستان، همکاران و آشنایانی که خود این دوره را طی کرده‌اند، در انتخاب پزشک مورد اطمینان موثر است. از آن‌جایی‌که جراحی‌های ایمپلنت زمان‌بر بوده و نتیجه کار به سرعت نمایان نمی‌شود، کسب اطلاعات از افرادی که قبلاْ تجربه این کار را داشته‌اند به‌خصوص که آشنا بوده و واقعیت را به شخص بگویند، ارزشمند است.

داشتن عقبه دردناک یا گرفتن نتیجه نامناسب می‌تواند در انتخاب سایر مراجعه‌کنندگان موثر بوده و برعکس ماندگاری دندان، درد کم، استفاده از ابزارآلات و تجهیزات پیشرفته و مواد مرغوب در جذب دیگر بیماران اثرگذار است.

ایمپلنت دیجیتال دندان چگونه انجام می شود؟ را در این مقاله بخوانید.

انواع پروتز دندان(ثابت و متحرک) که با نظر متخصص پروتز می توان انتخاب کرد

در دندان‌پزشکی حرفه‌ای، متخصص ایمپلنت از دو نوع اصلی پروتز دندان استفاده خواهد کرد. این دو مدل شامل پروتز دندان ثابت و پروتز دندان متحرک است.

پروتز دندان ثابت یا همان روکش‌های دندانی، خود به دو دسته روکش تک‌واحدی و بریج‌های دندانی تقسیم‌بندی می‌شوند. در صورتی‌که ساختار یک دندان ضعیف‌شده یا به‌علت نقص عملکردی مشکلاتی در جویدن ایجاد کند، دندان‌پزشک از روکش تک واحدی استفاده خواهد کرد.

پروتزهای بریج دندان،‌ غالباً برای دو یا چند جای دندان خالی شده حدفاصل دو دندان جلو یا عقب به‌کار می‌روند. در واقع به‌نوعی دندان‌های مصنوعی هستند که با اتصال میان دو دندان در فک جای می‌گیرند و به بریج یا همان پل دندانی مشهورند.

پروتزهای متحرک نیز خود به سه دسته پارسیل، دنچر و اوردنچر تقسیم‌بندی شده‌اند. دندان‌های پارسیل یا تکه‌ای می‌توانند به‌صورت موقت یا تمام آکریل بر روی ساختار دندان قبلی قرار بگیرند یا به‌شکل پروتزهای دندانی کرم کبالت در جایگاه دندان‌های عقبی بنشینند.

حتی اگر بیمار نتواند از پروتز ثابت برای جایگزینی استفاده کند،‌ امکان بهره‌گیری از دندان‌های فلزی‌ـ‌کبالتی با عنوان پارسیل متحرک وجود دارد.

اشکال دیگر پروتز متحرک، همان شیوه‌های سنتی دندان‌های مصنوعی کامل با نام (دنچر) یا تکه‌ای به‌نام (اوردنچر) است که قابل خارج‌کردن از محوطه دهانی بوده و کم‌هزینه‌ترین نوع پروتزهای دندانی محسوب می‌شوند.

یکی از مهم‌ترین مراحل ایمپلنت دندان، جایگذاری هیلینگ ایمپلنت است.

نتیجه­‌گیری در مورد متخصص ایمپلنت

تخصص ایمپلنت از آن جمله رشته‌های حساسی است که افزون بر بهداشت دهان و دندان، بر سایر آیتم‌های سلامتی بیماران نیز تاثیرگذار است. به همین علت است که توصیه بر مراجعه نزد متخصصان با تجربه و دانش بالا بسیار است.

انتخاب متخصص ایمپلنت خوب از راه‌های گوناگونی امکان‌پذیر است و لازم است به تمامی جوانب کارکرد او توجه شود. از این‌که با ما در این مقاله همراه بوده‌اید، سپاسگزاریم. خوشحال خواهیم شد تجربیات و اطلاعات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید. برای مطالعه بیشتر در این حوزه این مقاله لاتین را مطالعه کنید.

آیا انتخاب دندان‌پزشک متخصص در پروسه ایمپلنت مهم است؟

بله. به‌طور کاملاً واضحی باید بگوییم کیفیت کار شما را تخصص و تجربه عالی دندانپزشک شما تعیین می‌کند. سوای کیفیت مواد و شرایط بهداشت دهان و دهان شما، آن‌چه بیشترین تاثیر را در نتیجه کار کاشت ایمپلنت می‌گذارد، انتخاب متخصصی کارآزموده است. عوارض جبران‌ناپذیر یک انتخاب نادرست، فاجعه‌آمیز خواهد بود.

انتخاب نوع ایمپلنت برعهده کی است؟

بسته به شرایط و کیفیت دندان‌ها، مغز استخوان و سایر موارد بهداشت دهان و دندان، متخصص دندانپزشک شما تصمیم به انتخاب مواد مورد نظر جهت کاشت ایمپلنت می‌گیرد. متخصصان ایمپلنت پیش از انجام هر کاری، بیمار را در جریان روند کار قرار داده و با حوصله به‌ ابهامات و سؤالات بیماران پاسخ می‌دهند.

پس از کاشت ایمپلنت باید به دندانپزشک مراجعه کرد؟

پس از اتمام کاشت، متخصص دندان‌پزشک به بیمار توصیه می‌کند که در چه بازه زمانی‌ای برای چکاپ مراجعه کند. حفظ بهداشت دهان و دهان، پرهیز از مصرف غذاهای سفت و سخت و چکاپ دندانپزشکی موجب حفظ کیفیت دندان‌های ایمپلنت‌شده می‌شود. افزون بر آن در افزایش طول عمر مواد مؤثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

مقالات مرتبط

فهرست
Call Now Button