روکش زیرکونیا چیست + فرق روکش زیرکونیا روکش پی اف ام

روکش زیرکونیا جایگزینی برای روکش‌های pfm
دندانپزشکی زیبایی

اشتراک‌گذاری

زیرکونیا چه جنسی دارد؟ آیا روکش زیرکونیا برای اصلاح طرح لبخند گزینه مناسبی است؟ عمر روکش دندان زیرکونیا چثدر است؟ فرق روکش زیرکونیا با سرامیک در چیست؟ در اینجا به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

اگر سوالی دارید می‌توانید در قسمت نظرات کاربران درج کنید تا دکتر نصیری شما را راهنمایی کنند. همچنین نمونه کار روکش زیرکونیا را در میان متن می‌توانید ببینید.

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

روکش زیر کونیا چیست؟

روکش زیرکونیا یک روکش تمام سرامیکی برای دندان است که به کمک فریم‌های زیرکونیومی تقویت میشود و از نظر ساختاری شبیه به روکش‌های پی اف ام است. تفاوت این روکش با دیگر روکش‌ها این است که در این نوع از روکش به جای استفاده از فلز در مرکز روکش از زیرکونیوم که دارای رنگ سفیدی است و دارای استحکام بسیار بالایی است استفاده میشود.

اغلب از این روکش برای دندان‌های جلویی استفاده میشود. زیرکونیا یک فلز بسیار سخت است که دارای رنگ روشنی است و از لحاظ شیمیایی یک ماده خنثی است که ممکن است گاهی در وسایل الکتریکی نیز استفاده شود. با پیشرفت علم مواد سرامیکی ساخته شده است که در برابر شکست مقاوم است و این پیشرفت در عرصه دندانپزشکی نیز راه یافته است.

روکش زیرکونیا چیست

 روش استفاده snap on smile چگونه است را در این مقاله مطالعه کنید.

روکش زیرکونیا دارای استحکام و دوام بسیار بالایی است که به همین علت از آن برای دندان نیز استفاده میشود. این روکش زیست سازگاری بسیار بالایی با بافت بدن انسان دارد و باعث تحریک بدن انسان جهت واکنش‌های آلرژیک و غیر طبیعی نمیشود. البته از این نوع ماده نیز برای درمان‌های دیگر همچون پروتز زانو نیز بسیار استفاده میشود.

ظاهر روکش زیرکونیا شباهت بسیار زیادی به دندان طبیعی فرد دارد و به راحتی رنگ آن را میتوان تغییر داد و رنگی مشابه دندان طبیعی فرد بدست آورد. البته این روکش دارای مقاومت رنگ بسیار خوبی است که یکی از دلایل پر طرفدار شدن آن همین مقاومت رنگ است. از این نوع روکش برای دندان‌های عقب نیز استفاده میشود. یکی دیگر از مزایای بسیار چشم‌گیر این نوع روکش مقاومت بسیار بالایی است که در برابر سایش دارد و به همین علت میتواند برای تمامی دندان‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

مزایای روکش زیرکونیوم

انواع روکش زیرکونیا کدامند؟

روکش دندان درواقع یک ساختار بسیار نازک، کلاه مانند و تو خالی است که باید روی سطح دندان طبیعی بیمار قرار گیرد. به صورتی که دندان بیمار را به صورت کامل بپوشاند.

در واقع روکش یک جایگزین بسیار کاربردی برای دندان‌هایی است به دلایلی مختلفی چون پوسیدگی دندان، ضربه شدید یا بیماری از بین رفته‌اند. از روکش میتوان جهت اصلاح و بهبود شکل دندان‌های ردیف جلو استفاده نمود.

کاربرد انواع روکش دندان

علت پوسیدگی دندان زیر روکش را می توان در کیفیت رعایت بهداشت دهان و دندان بعد از روکش دانست.

روکش زیرکونیا دارای دو نوع است : زیرکونیا جامد و زیرکونیا خیلی شفاف

هر دو نوع زیرکونیا توسط طراحی به وسیله کامپیوتر و ساخت به وسیله کامپیوتر انجام میشود و همین باعث ظرافت و زیبایی در ساخت آن میشود.

زیرکونیا جامد: زیرکونیای جامد نسبت به زیرکونیای شفاف قطعا سخت‌تر است. مقاومت و سختی بالای این نوع زیرکونیا در مقابل نیروی جویدن و نیروهای قوی‌تر مقاومت بالاتری دارد. این نوع از زیرکونیا به دلیل پشتیبانی بالایی که دارد برای دندان‌های ضعیف و تحت درمان با کانال ریشه بسیار مناسب و مورد استفاده قرار میگیرد. زیرکونیای جامد مات است و به همیت علت اغلب برای دندان‌های خلفی و عقب استفاده میشود.

زیرکونیا خیلی شفاف: این نوع زیرکونیا بسیار شبیه به دندان طبیعی فرد است و زیبایی بسیار بالایی دارد. اغلب از این نوع زیرکونیا برای دندان قدامل و جلو استفاده میشود. استحکام این نوع زیرکونیا از پی اف ام بیشتر است و ظاهر بسیار زیبایی دارد. البته اگر نیاز باشد تراز دندان‌های شما توسط ارتودنسی انجام شود طبیعی است که پزشک زیرکونیای شفاف را به شما توصیه نکند.

ویژگی روکش زیرکونیا

بهترین دندانپزشک زیبایی چه ویژگی هایی دارد را در این مقاله از سایت دکتر نوشین نصیری مطالعه کنید.

مزایای روکش زیرکونیا چیست؟

زیرکونیوم در حال حاضر در مرحله تبدیل شدن به مواد اصلی برای تهیه تاج دندان است. در مقایسه با انواع روکشهای دندانی دیگر دارای مزایای بسیار زیادی نیز هست که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم.

 • ظاهر بسیار مناسب و پرطرفدار، به صورت طبیعی زیرکونیا دارای رنگ سفید است که میتواند با توجه به رنگ طبیعی دندان‌های دیگر شما تغییررنگ بدهد. زیرکونیا ظاهری بسیار شفاف دارد و میتواند با ظاهر طبیعی دندان شما برابری و رقابت کند.
 • با زیرکونیا لبخند زیباتری را برای خود فراهم میکنید. زیرا زیرکونیا هیچگونه لایه فلزی در لثه ندارد. در سال‌های گذشته پرسلن محبوبیت بسیار بالایی داشت اما به دلیل وجود یک لایه فلزی بالای تاج که قابل مشاهده نیز بود کم کم محبوبیت خود را کمرنگ کرده و زیرکونیا با رفع این مشکل جای آن را گرفت. روکش‌های pfm دارای یک سیاهی در لبه تاج است که در روکش زیرکونیا این مشکل حل شده است.

آگاهی از تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی در انتخاب روش کاشت دندان ضروری است.

 • قابیت انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد و میتوانید به زیرکونیا هر شکل و رنگی که میخواهید با دندان‌های شما مطابقت داشته باشد بدهید.
 • در هر نقطعه‌ای از دهان که بخواهید زیرکونیا استفاده کنید به دلیل استحکام بسیار بالا و قابلیت ضد سایش بودن آن قابل استفاده است.
 • افرادی که آلرژی خاصی به فلز دارند میتوانند استفاده از این روش را جایگزین آن کند. زیرا تا به امروز هیچ حساسیتی نسبت به زیرکونیا گزارش نشده است.
 • روکش زیر کونیا فوق العاده سخت است و تاجی که با آن ساخته میشود بسیار قوی بوده و در مقابل شکستگی و سایش مقاومت بسیار بالایی دارد. در صورتی که از آن به خوبی مراقبت کنید میتوانید برای همیشه آن را در دهان خود حفظ کنید. جالب است بدانید روکش زیرکونیا حداقل ۵ برابر قوی و متسحکم‌تر از روکش پرسلن که آغشته به فلز است (PFM) میباشد. این روکش میتواند به خوبی نیروی ناشی از گاز گرفتن یا جویدن مواد غذایی را حفظ کند.

زیرکونیا یک کریستال بسیار بادوام است و ماندگاری بسیار بالایی دارد که از آن برای طراحی لبخند نیز استفاده می‌شود.

 • روکش زیرکونیا دارای استحکام خمش بسیار بالایی است. مقاومت خمشی زیرکونیا ۱۲۰۰ مگا پیکسل است. استحکام خمشی در واقع نیرویی است که تاج دندان میتواند آن را تحمل کند.
 • زیرکونیا به راحتی و خوبی میتواند با دندان شما پیوند بخورد. این روکش به خوبی به دندان بیمار میچسبد و یکی از فاحش‌ترین تفاوت‌هایش با روکش فلزی PFM این است که فلز با دندان ب خوبی پیوند نمیخورد اما زیر کونیا تاج را کاملا مستحکم در مکان خود ثابت نگهمیدارد. در روکش‌های زیرکونیا نیاز به برش دندانی کمتری نسبت به دیگر تاج‌های دندانی نیاز است.
 • زیرکونیا قابلیت زیست سازگاری بسیار بالایی دارد و به راحتی میتواند با بافت‌ها دهان ارتباط برقرار کند و پس از اتمام دوران درمان عملکرد بسیار خوبی ارائه دهد. اما عمر روکش زیرزکونیا مانند روکش معمولی است که اگر با مراقبت ماندگاری آن را بالا ببرید میتوانید از عملکرد بسیار قوی آن لذت ببرید.
مزایای روکش زیرکونیا چیست

لومینیرز دندان چیست و با لمینیت سرامیکی و کامپوزیت ونیر چه تفاوتی دارد؟

 • برخی از افراد هستند که به دلیل داشتن خواص ترجیح میدهند از روکش طلا استفاده کنند اما بسیاری از جوان‌ها نیز تمایل ندارند که دندان آن را فلزی باشد و رنگ طبیعی دندان برایشان خیلی اهمیت دارد. در این صورت بهترین گزینه برای روکش دندان زیرکونیا است زیرا عاری از هرگونه مواد فلزی است.
 • زیرکونیا مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی دارد و میتوانید با استفاده از آن غذاهای مختلف و نوشیدنی‌های متفاوتی را میل کنید زیرا این روکش اصلا دچار خوردگی نمیشود و همین باعث افزایش ماندگاری و طول عمر این روکش است. اما در روکش‌های دیگر گاهی با نوشیدن و یا میل کردن غذا میتواند دچار سایش شد.
 • مهم‌ترین ویژگی که روکش زیرکونیا دارد جلوه زیبایی شناختی آن است که میتوان از آن به عنوان تنها مزیت بسیار مهم این نوع روکش یاد کرد. زیرا اگر از این نوع روکش برای تاج دندان‌های جلویی استفاده شود این امر بسیار مهم است که کاملا شبیه به دندان طبیعی فرد باشد و از نظر زیبایی دچار تفاوتی نباشد.
نمونه کار روکش زیرکونیا برای یک خانم

روکش پی اف ام چیست؟

روکش پی اف ام به روکشی گفته می‌شود که برای تولید آن سرامیک را به فلز جوش می‌دهند. ساختار اصلی و ریشه‌ای این روکش از فلز است که باعث می‌شود از استحکام خوبی برخوردار باشد. به دلیل مواد به‌کار رفته در آن، این روکش وقتی در دندان فرد بیمار قرار می‌گیرد، زیبایی خاصی به دهان و دندان او می‌دهد.

در گذشته بیشتر از پروتز ثابت دندان PFM استفاده می‌کردند اما با ایجاد روکش زیرکونیا، استفاده از روکش PFM کمتر شده است. جنس لایه درونی این روکش فلز است که دور تا دور دندان‌ها را می‌پوشاند. البته باید بدانید بخشی که قابل دیدن است، از جنس چینی با دوام ساخته شده است.

فرق روکش زیرکونیا با سرامیک

روکش‌های پی اف ام روکش‌هایی هستند که از ترکیب فلز و چینی تشکیل شده‌اند و امروزه در مطب‌های دندانپزشکی زیبایی بسیار استفاده میشوند. در استفاده از این روکش دور تا دور دندان شما را بخش فلزی پوشش میدهد و پرسلن یا چینی روی آن ترکیبی از زیبایی و استحکام را فراهم میکند. این روکش استحکام برابری نسبت به روکش‌هایی دارد که برخی تمام سرامیک هستند و طبیعتا روکش فلزی ممکن است عمر و ماندگاری بیشتری نیز داشته باشد.

اما در بخش‌هایی از دندان که گلیز روکش از بین رفته باشد دندان مقابل دچار سایش میشود. ممکن است این روکش‌ها دچار لب پریدگی یا ترک شوند که اگر جزئی باشد با استفاده از کامپوزیت دندان میتوان آن را ترمیم کرد در غیر اینصورت  تعویض روکش دندان در انتظار شماست.

برخی مواقع به دلیل تحلیل لثه، لبه فلزی روکش مخصوصا در دندان‌های جلویی مشاهده میشود و این اتفاق جلوه زیبایی نخواهد داشت. به همین علت بهتر است اگر از این نوع روکش استفاده میشود در دندان‌های جلویی نباشد.

سایر ویژگی‌های روکش پی اف ام به شرح زیر هستند:

 • جنس چینی لایه قابل رؤیت آن به دلیل شفافیت زیاد، شباهت زیادی به رنگ‌دندان دارد. به همین دلیل از جنس چینی برای ساخت جنس رویی این روکش استفاده می‌کنند.
 • روکش پی اف ام در برابر روکش‌های تمام سرامیکی از استحکام بیشتری برخوردار است.
 • باید بدانید که در مقابل روکش‌های سرامیک و فلزی، روکش پی اف ام عمر کمتری دارد.
 • اگر بعد از گذاشتن این روکش تحلیل لثه رخ دهد، قسمت فلزی دور آن پیدا می‌شود و این روکش زیبایی خود را از دست می‌دهد.

پروتز ثابت و متحرک دندان چیست را در این مقاله بخوانید.

تفاوت روکش پی اف ام با زیرکونیا

تفاوت روکش پی اف ام با زیرکونیا

یکی از بهترین راه‌های درک این موضوع که کدام پروتز ثابت دندان را می‌توانید انتخاب کنید و آن‌را با دندانپزشک خود در میان بگذارید، بررسی شباهت‌ها و تفاوت‌های روکش‌هایی است که بیشتر افراد از آن‌ها استفاده می‌کنند. روکش پی اف ام و روکش زیرکونیا از جمله این روکش‌های معروف هستند. در ادامه به این مقایسه می‌پردازیم.

نمونه کار روکش زیرکونیا

مراقبت و نگهداری در روکش پی اف ام و زیرکونیا چگونه است؟

وقتی دندانپزشک برای شما پروتز ثابت دندان پی اف ام را مورد استفاده قرار می‌دهد، دیگر نباید زیاد نگران مراقبت‌های بعد از قرارگیری روکش باشید. اگر روکش پی اف ام را انتخاب کردید یادتان باشد که تنها باید بهداشت اصولی دهان و دندان خود را همانطور که قبل از گذاشتن روکش رعایت می‌کردید، همچنان رعایت کنید. یعنی هر شب مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و در صورت تجویز دندانپزشک به‌صورت مرتب از دهان‌شوی استفاده کنید.

در نگهداری از روکش زیرکونیا نیز باید اقدامات بهداشتی را به خوبی رعایت کنید. اما بدانید که نباید نگران تشکیل جرم و پلاک باشید. این روکش به دلیل سطح صاف و صیقلی مانندش، اجازه تشکیل جرم را نمی‌دهد.

مقایسه میزان راحتی روکش پی اف ام و زیرکونیا

میزان راحتی یک روکش برای هرکسی که قصد گذاشتن آن را دارد، مهم است. اگر می‌خواهید از روکش زیرکونیا استفاده کنید باید بدانید که این پروتز ثابت دندان به‌دلیل غیر فلز و اکسید بودن با عدم انتقال نوسانات دمایی، دندان‌های طبیعی شما را اذیت نمی‌کند. به‌همین دلیل دندان‌پزشکان از نظر راحتی این روکش را به بیماران خود توصیه می‌کنند. کسانی‌که نسبت به فلز آلرژی دارند، می‌توانند از این روکش استفاده کنند و اذیت نشوند.

در مورد روکش پی اف ام باید بدانید که در درون این روکش فلز قرار دارد. به همین دلیل اگر مواد غذایی یا نوشیدنی‌های سرد و گرم مصرف کنید، اذیت خواهید شد و این تفاوت دمایی را احساس خواهید کرد. از این رو روکش پی اف ام راحتی کمتری نسبت به روکش زیرکونیا دارد.

تفاوت روکش پی اف ام با زیرکونیا از لحاط راحتی

درمان لثه تحلیل رفته بدون جراحی چگونه است را در این مقاله بخوانید.

میزان مقاومت روکش پی اف ام در مقابل روکش زیرکونیا

یکی از قوی‌ترین و قدرتمندترین فلزهایی که در صنعت دندانسازی آن را مورد استفاده قرار می‌دهند، زیرکونیای خالص است. به همین دلیل دندانپزشکان تأکید می‌کنند که اگر افراد دچار دندان قروچه هستند و با مشکلات ناشی از ساییدگی دندان دست و پنجه نرم می‌کنند، این روکش بهترین انتخاب است. قدرت این روکش آن‌قدر هست که از آن برای بریج دندان‌های پشتی نیز استفاده می‌کنند.

زیرکونیای شفاف از زیرکونیای خالص کمی ضعیف‌تر است، اما باید بدانید که حتی نوع شفاف آن در مقابل پروتز ثابت دندان پی اف ام مقاومت بیشتری دارد. روکش زیرکونیا می‌تواند در مقابل ضربه و شکست مقاومت خوبی از خود نشان دهد و سال‌های زیاد به‌عنوان یک روکش مقاوم مورد استفاده قرار بگیرد. در این روکش اگر گیلز نشده باشد، امکان سایش دندان‌های مقابل وجود دارد.

میزان مقاومت پروتز ثابت دندان پی اف ام در مقابل زیرکونیا بسیار پایین‌تر است. جنس رویی روکش پی اف ام چینی است. همین موضوع باعث می‌شود که احتمال ترک برداشتن لایه رویی آن به وجود آید. البته ترک‌های کوچک قابل برطرف شدن هستند، اما اگر ترک زیاد باشد، باید آن را تعویض کرد. اگر گیلز روکش از بین برود، احتمال ساییده شدن دندان‌های مقابل به وجود می‌آید.

روکش های زیرکونیا جایگزین روکش دندان پی اف ام

مقایسه قیمت روکش زیرکونیا در مقابل پی اف ام

اگر به دنبال روکشی با قیمت پایین‌تر هستید، پی اف ام را به‌شما پیشنهاد می‌دهیم. یکی از دلایل مهم ارزان بودن این پروتز ثابت دندان به دلیل قدیمی بودن آن است. البته نباید ارزان بودن را دلیل بر رد کامل این روکش بگذارید. هنوز هم بسیاری از دندان‌پزشکان از این روکش استفاده می‌کنند و طرفداران خاص خود را دارد. البته در سال‌های اخیر با توجه به ثابت‌شدن کیفیت و طبیعی بودن روکش زیرکونیا، میزان استفاده کنندگان از این روکش بیشتر شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره و همچنین دریافت نوبت، با کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر نوشین نصیری تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۲۲۲۱۵۰۰۵۰۲۱-۲۲۲۱۴۰۰۴

هر آنچه در مورد روکش زیرکونیا جایگزینی برای روکش‌های pfm باید بدانید:

 • روکش زیرکونیا یک روکش کاملا سرامیکی است که با کمک فریم زیرکونیومی تقویت میشود ولی ساختاری بسیار شبیه به روکش‌های پی اف ام است. تنها تفاوت آن در این است که در مرکز روکش زیرکونیا از فلز اصلا استفاده نمیشود و رنگ آن کاملا سفید است. مقاومت و استحکام این روکش نسبت به روکش‌های پی اف ام بسیار بالاتر است و از فیتنس عالی برخوردار است.
 • روکش‌های پی اف ام روکش‌هایی هستند که از ترکیب فلز و چینی تشکیل شده‌اند و امروزه در مطب‌های دندان پزشکی بسیار استفاده میشوند. در استفاده از این روکش دور تا دور دندان شما را بخش فلزی پوشش میدهد و پرسلن یا چینی روی آن ترکیبی از زیبایی و استحکام را فراهم میکند.
 • در روکش‌های پی اف ام احتمال لب پریده شدن و ترک بسیار زیاد است که اگر جزئی باشد میتوان با کامپوزیت آن را ترمیم کرد اما در غیر این صورت باید تعویض روکش انجام شود. در استفاده از این روکش‌ها گاهی ممکن است به دلیل تحلیل لثه لبه فلزی روکش دیده شود و زیبایی خود را از دست بدهد. البته که بهتر است از این روکش در دندان‌های جلویی که دید بیشتری دارند استفاده نشود.
 • روکش زیرکونیا دارای دو نوع است : زیرکونیا جامد و زیرکونیا خیلی شفاف، هر دو نوع زیرکونیا توسط طراحی به وسیله کامپیوتر و ساخت به وسیله کامپیوتر انجام میشود و همین باعث ظرافت و زیبایی در ساخت آن میشود.
 • زیرکونیای جامد نسبت به زیرکونیای شفاف قطعا سخت‌تر است. مقاومت و سختی بالای این نوع زیرکونیا در مقابل نیروی جویدن و نیروهای قوی‌تر مقاومت بالاتری دارد. این نوع از زیرکونیا به دلیل پشتیبانی بالایی که دارد برای دندان‌های ضعیف و تحت درمان با کانال ریشه بسیار مناسب و مورد استفاده قرار میگیرد.زیرکونیای جامد مات است و به همیت علت اغلب برای دندان‌های خلفی و عقب استفاده میشود.
 • این نوع زیرکونیا بسیار شبیه به دندان طبیعی فرد است و زیبایی بسیار بالایی دارد. اغلب از این نوع زیرکونیا برای دندان قدامل و جلو استفاده میشود. استحکام این نوع زیرکونیا از پی اف ام بیشتر است و ظاهر بسیار زیبایی دارد.
 • روکش زیرکونیا دارای استحکام خمش بسیار بالایی است. مقاومت خمشی زیرکونیا ۱۲۰۰ مگا پیکسل است. استحکام خمشی در واقع نیرویی است که تاج دندان میتواند آن را تحمل کند.
 • روکش زیرکونیا دارای استحکام و دوام بسیار بالایی است که به همیت علت از آن برای دندان نیز استفاده میشود. این روکش زیست سازگاری بسیار بالایی با بافت بدن انسان دارد و باعث تحریک بدن انسان جهت واکنش‌های آلرژیک و غیر طبیعی نمیشود. البته از این نوع ماده نیز برای درمان‌های دیگر همچون پروتز زانو نیز بسیار استفاده میشود.

برای مطالعه بیشتر این مقاله معتبر لاتین را توصیه میکنیم.

روکش دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

روکش دندان درواقع یک ساختار بسیار نازک، کلاه مانند و تو خالی است که باید روی سطح دندان طبیعی بیمار قرار گیرد. به صورتی که دندان بیمار را به صورت کامل بپوشاند. در واقع روکش یک جایگزین بسیار کاربردی برای دندان‌هایی است به دلایلی مختلفی چون پوسیدگی دندان، ضربه شدید یا بیماری از بین رفته‌اند.

روکش زیرکونیا چیست؟

روکش زیرکونیا یک روکش تمام سرامیکی برای دندان است که به کمک فریم‌های زیرکونیومی تقویت میشود و از نظر ساختاری شبیه به روکش‌های پی اف ام است.

چرا بیشتر مردم روکش زیرکونیا را به pfm ترجیح می دهند؟

ظاهر روکش زیرکونیا شباهت بسیار زیادی به دندان طبیعی فرد دارد و به راحتی رنگ آن را میتوان تغییر داد و رنگی مشابه دندان طبیعی فرد بدست آورد.

۲۲ دیدگاه. ترک جدید

 • سلام ببخشید من یه سوالی داشتم وقتی روکش میکنیم طبیعیه دندونمون به گرما و سرما حساس بشه؟ دخترم سه هفته است روکش کرده هنوز اذیت میشه چیکار باید بکنیم؟

  پاسخ
 • سلام خانم دکتر نصیری مرسی از مطلبتون من نمیدونستم از چه روکشی استفاده کنم اما الان متوجه شدم ممنون فقط
  من یه سوالی دارم اگه اندازه دندونامون کوچیک باشه هم میتونیم روکش کنیم؟ بد نمیشه؟ لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • حسین رادمنش
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ۷:۰۰ ق٫ظ

  سلام خانم دکتر الان دیگه کسی از روکش پی اف ام استفاده میکنه؟ بخاطر مقاومت بالایی که داره میشه برای دندونای پایینی فک استفاده کرد؟ من رزمی کارم و میترسم دندونامو روکش کنم ایا راهی هست؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۵ بهمن ۱۴۰۰ ۸:۴۳ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . تقریبا روکش پی اف ام منسوخ شده است و جایگزین آن روکش زیرکونیا ( تمام سرامیک ) میباشد .که بسیار مقاوم تر از روکش پی اف ام است . زیرا روکش زیرکونیا از فلز زیرکن ساخته شده است .

   پاسخ
 • سلام خانم دکتر عزیز ظاهر دندونای من سالمه ولی داخلشون یا خلی شده یا سطحشون پوسیدگی داره ایا میتونم با روکش کردن درستشون کنم؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ۹:۳۶ ق٫ظ

   سالام خدمت شما . لطفا عکس opg برای ما ارسال کنید تا ما بهتر راهنماییتون کنیم .
   ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
   • با سلام من عمل پیوند استخوان فک بالا انجام دادم و قراره ۸ واحد ایمپلنت گذاشته بشه، چه نوع روکشی برا من مناسبه

    پاسخ
    • دکتر نوشین نصیری
     ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۶:۰۴ ق٫ظ

     سلام خدمت شما . نوع روکش ارتباطی با پیوند استخوان شما ندارد ولی روکش زیرکونیا مناسب است .

     پاسخ
 • سلام من دو تا دندون آسیابم رو از دست دادم میخام بعد ایمپلنت کامپوزیت کنم ایا نیازه اونارو هم کامپوزیت کنم؟ در غیر اینصورت رنگشون یکیسان میشه؟ هزینه روکش زیرکونیا دندون چقدره؟ مرسی از شما

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ۹:۳۷ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . لطفا یک عکس از ظاهر دندانتان برای ما ارسال کنید و برای اطلاع از هزینه ها با کلینیک تماس بگیرید .
   ۲۲۲۱۴۰۰۴
   ۲۲۲۱۵۰۰۵

   پاسخ
 • سلام خانم دکتر من سه تا از دندونای جلومو میخام روکش زیرکونیا کنم اما دندون بغلیشون افتاده ایا اونم میشه از همین روکش زد؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ۹:۳۹ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . لطفا یک عکس از ظاهر دندانتان برای ما ارسال کنید تا بهتر راهنماییتون کنیم .
   ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
 • سلام من دندونام سالم و ردیفه و فقط برای زیبایی بیشتر میخام از روکش دندون استفاده کنم ایا امکانش هست؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ۹:۴۲ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . برای انجام کار زیبایی کامپوزیت و لامینیت پیشنهاد میشود ولی لطفا برای ما عکس از ظاهر دندانتان ارسال کنید تا ببینیم کدام یک کار زیبایی برای شما مناسب تر است .

   پاسخ
 • سلام خانم دکتر
  مینای دندونای جلویی من خیلی وقته رفته ینی حدود دو سال پیش رفتم دکتر گفتن بهتره کامپوزیت کنی اما دندونام کوتاه و کوچیکه ایا میتونم روکش کامپوزیت بزنم؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ۹:۴۳ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . لطفا یک عکس از ظاهر دندانتان برای ما ارسال کنید .
   ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
   • سلام خانم دکتر من ده تا از دندون فک بالا رو روکش سرامیک انجام دادم ولی دو تیک انجام دادن فقط خط تیک روی دندانم خیلی بد شد چون از بغل دندان نیش تیک انداختن این اصولی هست ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .

    پاسخ
    • دکتر نوشین نصیری
     ۲۰ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۱۳ ب٫ظ

     سلام خدمت شما . اگر امکانش هست یک عکس از ظاهر دندانتان برای ما ارسال کنید تا دقیق تر راهنماییتون کنیم .
     شماره واتساپ کلینیک جهت ارسال عکس : ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

     پاسخ
 • سلام خدمت شما من بدنم نسبت به فلزات حساسه روکش زیرکونیا میتونم استفاده کنم برای دندونای آسیابم؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

مقالات مرتبط

فهرست
Call Now Button