ایمپلنت دندان چیست؟


ایمپلنت دندان چیست

ایمپلنت دندان یک روش درمانی مطمئن است که ظاهری طبیعی دارد و به خوبی جانشین دندان از دست رفته می شود. با استفاده از ایمپلنت های دندانی بسیاری از مشکلاتی که سایر روش های درمانی ایجاد می کنند را دیگر نخواهید داشت.

در واقع با انجام ایمپلنت جایگزین مادام العمری برای دندان‌های خود خواهید داشت که مانند دندان طبیعی عمل می‌کند و در صورت مراقبت هرگز پوسیده و خراب نمی‌شود.

یک نکته مهم در رابطه با ایمپلنت دندان آن است که باید توسط دندانپزشک حرفه ای و متخصص انجام شود چرا که استفاده نادرست از آن می تواند آسیب های بسیار بیش تری را به فرد تحمیل کند.

در این مقاله همه سوالات درباره ایمپلنت دندان را پاسخ داده‌ایم. در میان مقاله نیز فیلم ایمپلنت دندان مراجعه کننده دکتر نوشین نصیری را آورده‌ایم که می‌توانید نتیجه کاشت دندان را ببینید.

درنهایت اگر سوالی دارید می‌توانید در انتهای مقاله و در قسمت دیدگاه سوال خود را درج کنید تا دکتر نصیری به آن پاسخ دهند.

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یکی از شیوه های درمان دندان های از دسته رفته است که می تواند جای خالی یک یا چند دندان را پر کند. ایمپلنت دارای یک پروتز ثابت است که از آن به عنوان یک تکیه گاه یا نگه دارنده استفاده می شود.

این تکیه گاه از آلیاژ تیتانیوم ساخته می شود چرا که سازگاری آن با بدن بسیار بالاست و به خودی خود مشکلی را برای بدن ایجاد نمی کند.

ایمپلنت ها در فک جایگذاری می شوند تا دندان های جدید بر روی آن ها قرار گیرند البته روش های متفاوت برای کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد که با توجه به شرایط بیمار و تصمیم جراح قابل انجام است.

به کمک همین نگه دارنده است که دندان دوام بالایی پیدا می کند و برای مدتی طولانی قابل استفاده است چرا که قسمت کاشته شده در استخوان فک مانند ریشه دندان طبیعی عمل می کند.

با استفاده از ایمپلنت دندانی بسیاری از مشکلاتی که سایر روش های درمانی ایجاد می کنند را نخواهید داشت و در عوض دندان شما جایگزینی مادام العمر پیدا می کند که مانند دندان طبیعی عمل خواهد کرد با این تفاوت که در صورت مراقبت هرگز پوسیده و خراب نخواهد شد.

لازم به ذکر است که قبل از کاشت ایمپلنت دندان در صورت وجود عفونت یا التهاب لثه ابتدا متخصص اندو درمان ریشه را انجام میدهد.

طی تحقیقاتی که توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا (American Dental Association) انجام شده است ۵۰ درصد از بانوان و آقایانی که بیش از ۶۵ سال سن دارند حداقل یک دندان خود را از دست داده‌اند.

فیلم ایمپلنت دندان

در زیر ویدئویی از کاشت ایمپلنت دندان توسط دکتر نوشین نصیری را مشاهده کنید و سپس ادامه مقاله را مطالعه کنید:

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره و نوبت، با کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر نوشین نصیری تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۲۲۲۱۵۰۰۵ – ۰۲۱-۲۲۲۱۴۰۰۴

در گذشته های نه چندان دور، بیماران دندانپزشکی که یک یا چند دندان خود را از دست می دادند، گزینه های محدودی را برای جایگزینی آن در اختیار داشتند.

بسته به نوع درمان، دندان های مصنوعی، پروتزهای متحرک، بریج دندان، راهکار های درمانی مد نظر دندانپزشکان بود. اما به یک باره حضور ایمپلنت دندان یا کاشت دندان ایمپلنت همه چیز را تغییر داد.

در حال حاضر حدود ۵۰ سال است که ایمپلنت های دندانی یک شیوه درمانی مناسب برای دندان های از دست رفته هستند که برای مدت طولانی دوام دارند و لبخند طبیعی و زیبا را به فرد می بخشند.

اینفوگرافی برای ساختار ایمپلنت دندان

جراحی ایمپلنت دیجیتال از جدیدترین روش‌های کاشت دندان است.

بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت

از جمله مواردی که باید به آن توجه داشت زمان صحیح استفاده از ایمپلنت دندان است. یک دندانپزشک حرفه ای بدون تردید پیش از انجام ایمپلنت تمامی فعالیت های مورد نیاز را انجام خواهد داد تا دندان کاشته شده بهترین عملکرد را داشته باشد.

این امکان وجود دارد که فردی در اثر اصابت ضربه یا بر اثر بیماری های مختلف دندان خود را از دست داده باشد و تمایل داشته باشد که جای خالی دندان از دست رفته را پر کند. در این صورت در شرایطی می تواند به این خواسته خود برسد که:

 1. استخوان فک او به رشد کامل رسیده باشد
 2. استخوان فک او بتواند ایمپلنت را بپذیرد و یک تناسب مناسب را فراهم کند
 3. بافت دهان او سالم باشد
 4. فرد به بیماری های خاصی که ترمیم استخوان را دچار مشکل می کند مبتلا نباشد.
پروسه ایمپلنت دندان دکتر نصیری

مراحل اسکن دیجیتال دندان را در این مقاله از سایت دکتر نصیری بخوانید.

ممکن است برای هر فردی با توجه به شرایط بدنی‌اش بهترین زمان کاشت ایمپلنت دندان متفاوت باشد اما باید بدانید که به طور رایج چهار زمان مناسب برای کاشت ایمپلنت دندانی وجود دارد که ضمن رعایت این زمان‌ها باید استانداردهای لازم نیز رعایت شود.

در ادامه ۴ زمان مناسبی که میتوانید از ایمپلنت دندانی برای کاشت و پر کردن جای خالی دندان یا دندان‌هایتان استفاده کنید را شرح میدهیم.

۱) کاشت ایمپلنت دندانی یک الی دو ماه پس از کشیدن و یا از دست دادن دندان یا تعدادی از دندان‌ها

پس از آنکه دندانی را از دست دادید یا مجبور به کشیدن دندان بودید ممکن است متخصص ایمپلنت به شما بگوید باید حدود یک الی دو ماه پس از از دست دادن دندان منتظر بمانید.

پس از گذشت این زمان اقدام به کاشت ایمپلنت دندانی نمائید. پیش از آنکه به ادامه مبحث بپردازیم بهتر است اطلاعات خود را در رابطه با ایمپلنت تکمیل کنید.

روشی در کاشت ایمپلنت هست به نام ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه دندان که در این روش بلافاصله پس از آنکه دندان پوسیده شما را کشیدند اقدام به کاشت ایمپلنت دندانی میکنند.

اما همه افراد نمیتوانند گزینه خوبی برای کاشت ایمپلنت فوری باشند و ممکن است برخی نیاز به عمل لیفت سینوس و پیوند استخوان داشته باشند که در این صورت بهتر است ابتدا جراحی‌های لازم را انجام داده و یک الی دو ماه منتظر بمانند تا به بهبودی کامل برسند و سپس اقدام به کاشت ایمپلنت دندانی کنند.

البته هر چه بافت استخوان فک بیمار مستحکم‌تر باشد و بهتر بهبود یابد قطعا احتمال موفقیت در کاشت ایمپلنت دندانی بالاتر رفته و استخوان فک خیلی بهتر و با کیفیت‌تر میتواند از پایه ایمپلنت حمایت کند و نتیجه بهتری در کاشت ایمپلنت دندان را میتوانید تجربه کنید.

۲) کاشت ایمپلنت دندانی ۲ الی ۴ ماه پس از کشیدن و یا از دست دادن دندان یا تعدادی از دندان‌ها

برای برخی از افراد بهبودی در پیوند استخوان و لیفت سینوس ممکن است به مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشد به همین علت بهتر است حداقل ۲ ماه و حداکثر ۴ ماه منتظر بمانند تا به بهبودی کامل برسند و سپس اقدام به کاشت ایمپلنت دندانی کنند.

زیرا هر چه بهبودی در ناحیه استخوان فک‌شان بیشتر شده باشد باعث میشود ایمپلنت پایدارتر، مستحکم‍تر و بهتر جوش بخورد.

دقت داشته باشید انتظار ۴ ماهه تا ۶ ماهه اغلب برای افرادی است که میخواهند دندان‌های فک بالای خود را ایمپلنت کنند. زیرا فک بالای انسان حالت  اسفنجی دارد و زمان بیشتری نیاز است تا ترمیم استخوان صورت گیرد.

اما در فک پایین بهترین زمان همان ۲ ماه است زیرا استخوان فک سفت و سخت است  و همین باعث کوتاه شدن زمان ترمیم استخوان فک پایین را در پی دارد.

بهرحال زمان کافی نیاز است تا استخوان فک به صورت کامل بهبود یابد، ترمیم شود  و بتوان جراحی کاشت ایمپلنت را آغاز کرد که در این صورت زیبایی کاشته شدن ایمپلنت افزایش یافته و تاج دندان مورد نظر که روی پایه سوار میشود قطعا زیباتر خواهد بود.

 

ایمپلنت دیجیتال دندان در کلینیک دکتر نوشین نصیری

۳) کاشت ایمپلنت دندانی حداقل ۶ ماه پس از کشیدن دندان و یا از دست دادن دندان یا تعدادی از دندان‌ها

ممکن است برای برخی از افراد این اتفاق بیافتند که تمایل داشته باشند جای خالی دندان خود را پر کنند اما متخصص ایمپلنت توصیه کند که ۶ ماه دیگر برای کاشت ایمپلنت اقدام کند.

البته این تایم را هنگامی که پزشک به بیمار میدهد بدین منظور است که پزشک نیاز دارد تمامی موارد را بررسی کند و در نهایت بهترین موقعیت و زمان را جهت کاشت ایمپلنت دندانی اعلام کند که درصد موفقیت در کاشت ایمپلنت افزایش یابد.

البته در شرایط دیگری نیز ممکن است شش ماه برای بهبودی و شروع کاشت ایمپلنت زمان نیاز باشد؛ آن هم هنگامی است که فرد جزء آن دسته از افرادی است باید لیفت سینوس اتجام دهد و یا پیوند استخوان انجام دهد.

در این صورت بهتر است ۶ ماه صبر کند تا استخوان فک بافت خود را ترمیم کند و بهبود یابد تا عملیات کاشت ایمپلنت با موفقیت روبرو شود و سپس اقدام به کاشت ایمپلنت نماید.

گاهی نیز ممکن است انتهای ریشه دندان فرد در داخل استخوانش دارای عفونت باشد که در این صورت ممکن است به زمان مشخصی نیاز وجود داشته باشد تا عفونت از بین برود و بتوان کاشت ایمپلنت دندان را انجام داد.

۴) کاشت ایمپلنت دندانی حداقل سه سال پس از کشیدن دندان یا از دست دادن دندان:

گاهی اوقات افرادی وجود دارند که علی رغم توصیه متخصصان ایمپلنت به جایگزین کردن جای خالی دندان از دست رفته با دندان و حفظ ساختار و سلامت استخوان فک و لثه و کاشت ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن یا از دست دادن دندان، باز هم پس از آنکه دندان یا تعدادی از دندان‌های خود را از دست میدهند زمان زیادی را بدون دندان میگذرانند و در پی این کار مشکلات زیادی نیز گریبان گیر آن‌ها میشود؛ مانند تحلیل استخوان و آسیب به دندان‌های مجاور.

اما اصلا نگران نباید بود زیرا برای کاشت ایمپلنت دندانی هیچ زمانی دیر نبوده و هر زمانی که اراده کنید میتوانید کاشت ایمپلنت دندان را تجربه کنید به شرط آنکه به متخصص ایمپلنتی مراجعه کنید که بسیار با مهارت و با تجربه باشد.

استفاده از ایمپلنت دندان به جای دندان مصنوعی

زمان بین کاشت پایه ایمپلنت و گذاشتن تاج دندان برای ایجاد بهبودی کامل پیوند استخوان فک ضروری است

قیمت ایمپلنت دندان

بی‌شک برآورد هزینه ایمپلنت، از جمله مهم‌ترین عوامل مؤثر در انجام این روش درمانی است. از آنجایی‌که کیفیت دندان‌های ایمپلنتی متفاوت بوده و از برندهای گوناگون استفاده می‌شود، کیفیت و ماندگاری آن‌ها نیز با یکدیگر فرق دارد.

از سوی دیگر عواملی همچون استحکام استخوان‌های فک، وجود بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و حتی سیگاری بودن بیمار در نتیجه این عمل مؤثر است. در ادامه قصد داریم به‌صورت خلاصه‌وار به مرور عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایمپلنت‌های دندانی بپردازیم.

 • هزینه دستمزد جراح دندان‌پزشک

هرچقدر تبحر، تخصص و تجربه دندان‌پزشک بیشتر باشد،‌ به‌تبع آن دستمزد او نیز بالاتر خواهد بود. توجه به این نکته حائز اهمیت است که جراحی دندان‌ از نوع ایمپلنتی آسان نبوده و پروسه‌ای کاملاً حرفه‌ای به‌شمار می‌آید.

همین موضوع اهمیت انتخاب یک متخصص فوق‌العاده در این زمینه را حتی با دریافت دستمزد بالاتر، مشخص می‌کند.

 • همپوشانی ایمپلنت با سایر درمان‌های مورد نیاز

گاهی لازم است پیش از شروع پروسه، به آماده‌سازی شرایط جانبی کاشت دندان پرداخت. مانند وقتی که تراکم استخوان فک کم بوده و نیاز به ترمیم، تزریق یا پیوند استخوان وجود دارد.

از طرفی برخی بیماران لازم است لیفت سینوس یا ترمیم لثه انجام داده و شرایط را برای گرفتن بهترین نتیجه مورد نظر آماده کنند.

 • تعداد دندان‌های مورد نیاز برای ایمپلنت

واضح است که با افزایش دندان‌های کاشتی، هزینه عمل نیز بالا رفته و بر مقدار آن افزوده خواهد شد.

اگرچه متحمل‌شدن هزینه‌های فوق بسیار بهتر و کم‌تر از تحلیل فک و استخوان دهان و دندان در اثر خالی ماندن جای دندان‌ها است. پس برای اقدام به کاشت جاهای خالی دندان، نباید تعلل کرد.

 • نوع و برند ایمپلنت‌های دندانی

مارک‌های مختلفی از ایمپلنت دندان موجود است که هر کدام از آن‌ها، ویژگی‌های مخصوص به‌خود را دارند. اعتبار و کیفیت هر برند، به متریال به‌کار برده شده بستگی داشته و در میزان هزینه برآورد شده، مؤثر است.

مرغوبیت کالای فوق در گرفتن نتیجه کار بهتر و ماندگاری بالاتر دندان کاشته شده، تاثیر می‌گذارد.

هزینه کاشت ایمپلنت دندان

بهترین سن برای کاشت ایمپلنت دندانی چه زمانی است؟

طی تحقیقاتی که توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا (American Dental Association) انجام شده است ۵۰ درصد از بانوان و آقایانی که بیش از ۶۵ سال سن دارند حداقل یک دندان خود را از دست داده‌اند.

این اتفاق باعث میشود که اغلب افرادی که کاشت ایمپلنت انجام میدهند جزو این رده سنی باشند و همین آن‌ها را بهترین گزینه و کاندید برای کاشت ایمپلنت دندانی تبدیل میکند.

حتی افرادی هستند که ۸۰ الی ۹۰ سال سن دارند که این روش نیز برای آنها هم امکان پذیر است و مشکلی برای کاشت به وجود نخواهد آورد.

البته برای افراد سالخورده و سن بالا و حتی همه افرادی که میخواهند ایمپلنت دندانی انجام دهند ابتدا شرایط بدنی و سلامتی عمومی چک میشود و اگر واجد شرایط باشند میتوانند از این روش برای پر کردن جای خالی دندان خود استفاده کنند.

بهتر است افرادی که متقاضی انجام ایمپلنت دندانی میشوند سن رشد را گذرانده باشند. در واقع افرادی باشند که بیش از ۱۸ سال سن دارند.

زیرا ممکن است تا ۱۸ سالگی استخوان فک آنها رشد کند و این رشد ممکن است مشکلی برای کاشت ایمپلنت پیش آورد و هزینه مصرفی از بین برود.

در صورتی که بیمار متقاضی دارای تراکم و کیفیت کافی در ناحیه استخوان فک نباشد به احتمال زیاد پیش از انجام کاشت ایمپلنت دندان باید عمل جراحی پیوند استخوان صورت بگیرد.

در واقع پیوند استخوان را به این علت انجام میدهند که هنگام جویدن غذا قطعا دندان ایمپلنت شده فشار زیادی را به استخوان فک وارد کرده و اگر استخوان فک نرم باشد و تراکم کافی را نداشته باشد قطعا کاشت ایمپلنت شما با شکست روبرو میشود.

اغلب پزشکان پیوند استخوان را به این علت انجام میدهند که پایه محکمتری را برای کاشت ایمپلنت فراهم کنند تا این عملیات با موفقیت انجام شود.

بهترین زمان کاشت ایمپلنت دندان

بریج  دندان بهتر است یا ایمپلنت؟ را  در این مقاله بخوانید.

چه کسانی نمی توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند؟

ایمپلنت دندانی بیش از ۵۰ سال است که با ایمنی و موفقیت بالا در بیمارانی که از سلامت دهان و دندان برخوردار بوده اند مورد استفاده قرار گرفته است.

در برخی موارد خاص ممکن است دندانپزشک اجازه استفاده فوری از ایمپلنت را صادر نکند و درمان های اولیه را در نظر بگیرد. برخی از این موارد عبارتند از:

 1. وجود بیماری های لثه  مانند پریودنتال فعال
 2. نداشتن بافت استخوانی سالم و کافی برای نگه داشتن ایمپلنت
 3. اختلالات و بیماری های زمینه ای مانند دیابت یا بیماری قلبی

اما داشتن این مشکلات به این معنا نیست که امکان ایمپلنت دندان به طور کلی از بین می رود بلکه همچنان راهکار هایی برای استفاده از ایمپلنت دندان برای این افراد وجود دارد.

برای مثال در صورت وجود بیماری های مربوط به لثه، دندانپزشک می تواند با استفاده از دارو و یا حتی عمل های جراحی این بیماری ها را رفع کرده و لثه را آماده کاشت ایمپلنت کند.

در افرادی که استخوان فک خود را نیز از دست داده اند، پیوند استخوان فک می تواند یک راهکار بسیار مناسب برای ایمپلنت دندان باشد.

در بیماران دیابتی یا قلبی نیز راهکارهایی وجود دارد که دندانپزشک با توجه به شرایط خاص هر فرد می تواند در رابطه با امکان پذیری ایمپلنت دندان برای متقاضی نظر بدهد.

با این وجود همچنان موارد بسیار نادری وجود دارد که به دندانپزشکان توصیه می شود که برای این گروه از افراد از ایمپلنت دندان استفاده نشود.

همانطور که گفته شد، ایملنت دندان از تیتانیوم ساخته شده است و بسیاری از افراد بدون مشکل می توانند از آن استفاده کنند.

با این وجود در صورتی که بیمار به مس، روی، قلع یا نیکل حساسیت داشته باشد، بدون تردید دندانپزشک از شیوه های دیگری برای درمان استفاده می کند.

همچنین در صورتی که بیمار از فلزات دیگری در دهان خود استفاده می کند نیز ممکن است به دلیل واکنش منفی با تیتانیوم بیمار را دچار مشکل کند.

یکی از وظیفه های دندانپزشکان پیش از استفاده از ایمپلنت، بررسی همین موضوع است تا متوجه شوند آیا فرد در هنگام استفاده از تیتانیوم دچار مشکل خواهد شد یا خیر.

همچنین در افردی که به شدت از سیگار استفاده می کنند نیز استفاده از ایمپلنت دندانی توصیه نمی شود.

بهترین سن کاشت دندان

مصرف مواد مخدر باعث ایجاد پلاک و حتی عفونت ایمپلنت دندان می‌شود.

شرایط بدنی و اوضاع جسمانی فرد علاوه بر مهارت و تبحر پزشک، برای کسب موفقیت در عمل ایمپلنت تاثیر گذار است؛ یعنی افرادی که از شرایط جسمانی خوبی برخوردار هستند مشکلی در انجام عمل ایمپلنت نخواهند داشت.

اما افرادی که اوضاع و شرایط ایمنی بدنی خوبی ندارند یا دچار نقص سیستم ایمنی هستند نیز شانس موفقیت آنها در کاشت  ایمپلنت دندان کم میشود.

افرادی که ممکن است عضو گروه‌های خاصی برای کاشت ایمپلنت باشند و پیش از انجام کار باید دقت کافی بر شرایط بدنی آنها داشت را در ادامه شرح داده میشوند.

بارداری

بارداری یکی از شرایط خاص و محدودیت‌هایی است که برای انجام ایمپلنت وجود دارد البته در تمامی طول بارداری ممنوعیتی برای انجام ایمپلنت وجود ندارد.

ولی تمامی پزشکان به زنان باردار توصیه میکنند که عمل ایمپلنت را به دوران پس از  بارداری خود موکول کنند اما در نهایت تصمیم گیری بر عهده خود بیمار میباشد. بهتر است با خطرات احتمالی انجام آن آشنا شوید:

خطرات کاشت ایمپلنت در دوران بارداری
 1. این عمل جراحی به خودی خود خطری برای خانم‌های باردار ندارد اما هنگام عمل جراحی احتمال بروز خطراتی وجود دارد که برای رفع این خطرات احتمالی ممکن است از داروهای مختلفی استفاده شود و این داروها برای جنین قطعا دارای خطر است.
 2. تمامی پزشکان معتقد هستند که خانم ها نباید در دوران بارداری در معرض تابش اشعه ایکس قرار گیرند. این ممنوعیت به صورتی است که در صورتی که در ناحیه دهان و دندان که برای جنین خطری به همراه ندارد اشعه ایکس تابیده شود ممکن است موجب زایمان زودرس مادر شود.
 3. در تمامی دوران بارداری استفاده از هر نوع داروی بیحسی ممنوع است هر چند که نتیجه تحقیقات نشان میدهد استفاده از داروی بیحسی در ناحیه دهان و دندان مشکلی برای جنین به وجود نمی آورد اما بهتر است که تا پایان بارداری صبر کنید.
 4. هرگونه اضطراب و استرس در دوران بارداری بسیار نگران کننده است زیرا به صورت مستقیم میتواند در روند رشد جنین اختلال وارد کند. با قرار گرفتن در معرض هرگونه فشار روحی و استرس هورمونهای افسردگی در بدن انسان آزاد میشود. زمانی که هورمون‌های استرس آزاد میشوند هیچ راه کنترلی برای آنها وجود ندارد و این مورد میتواند برای جنین خطر آفرین باشد. حفظ آرامش و رشد جنین در دوران بارداری مهمترین موضوعی است که باید به آن دقت کافی داشت.
 5. قالب گیری تاج دندان کار بسیار حساس و مهمی است زیرا در نتیجه کار تاثیر مستقیمی دارد. در دوران بارداری به دلیل چاق تر شدن صورت ممکن است مشکلاتی در قالب گیری پیش آید زیرا پس از پایان این دوران این اضافه وزن به آرامی کم شده و مادر دچار تغییر میشود.

سکته قلبی

اشخاصی که سابقه سکته قلبی دارند برای انجام این جراحی ابتدا  باید با پزشک قلب و عروق مشورت کرده و در صورت داشتن آمادگی لازم  اقدام به کاشت دندان کنند.

برای انجام این جراحی باید  از بروز سکته قلبی فرد حداقل ۶ ماه گذشته باشد و بهبودی جسمانی به صورت کامل بدست آمده باشد.

انجام این عمل هیچ گونه مغایرتی با سکته قلبی ندارد اما واکنشهای غیر قابل کنترل و ایجاد استرس در بیمار بسیار حائز اهمیت  است. افرادی که میتوانند بر استرس خود غلبه کنند قطعا میتوانند کاشت دندان با شرایط  بسیار بهتری را تجربه کنند.

دیابت

یک مورد ویژه برای کاشت دندان، کاشت ایمپلنت دندان برای افراد دیابتی است. اشخاصی که موفق به کنترل دیابت خود نشدند و یا هنوز برای کنترل آن اقدام به درمان نکرده‌اند نمیتوانند کاندید مناسبی برای این جراحی باشند.

البته انجام این عمل برای کسانی که موفق به کنترل دیابت خود شده‌اند و قند خون آن‌ها به صورت غیر نرمال بالا و پایین نمیشود، میتوانند با استفاده از قرص و دارو حین جراحی قند خون را کنترل کرده و از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری کنند.

بیماری‌های لثه‌ای و عفونت دهانی از شایعترین عوارض برای اشخاصی است که دیابت کنترل نشده دارند و قصد دارند این عمل را انجام دهند.

گزینه های نامناسب ایمپلنت دندان

پوکی استخوان

اشخاصی که به پوکی استخوان مبتلا میشوند، دچار فقدان تراکم استخوانی میشوند و برای کنترل بیماری مجبور به استفاده از قرص‌های حاوی بیس فسفونات با دوز بالا برای مدت‌های طولانی میشوند گزینه مناسبی برای کاشت ایمپلنت دندان نیستند.

انجام این جراحی برای کسانی که به سرطان استخوان و پوکی استخوان مبتلا میشوند ممکن است با عدم موفقیت رو به ‌رو شود زیرا احتمال ترمیم نشدن بافت لثه و جوش نخوردن ایمپلنت به استخوان فک وجود دارد و به همین دلیل است که انجام این عمل برای این گروه از بیماران توصیه نمیشود.

پرتو درمانی 

تاثیرات خطرات و مخربی که اشعه رادیوتراپی بر بافتهای دهان و دندان میگذارد مانع بهبودی به موقع محل ایمپلنت میشود.

به همین دلیل اشخاصی که در حال حاضر تحت رادیوتراپی، مخصوصا رادیوتراپی فک هستند توصیه میشود بعد از تمام شدن دوره درمانی خود اقدام به انجام این عمل کنند.

شیمی درمانی

طبیعی است که شیمی درمانی سیستم ایمنی بدن را بسیار ضعیف و در سطح پایین قرار میدهد به همین دلیل کسانی که شیمی درمانی میکنند در صورت انجام این عمل ممکن است در معرض عفونت قرار بگیرند.

به همین دلیل به افرادی که تحت شیمی درمانی هستند گفته میشود در صورتی که  قصد انجام این عمل را دارید تا پایان دوره درمان و بهبودی خود صبر پیشه کنند و در صورت بهبودی کامل برای پر کردن جای خالی دندانهایشان اقدام کنند. عفونت میتواند تاثیر بالایی بر عدم موفقیت در نتیجه عمل ایجاد کند.

مصرف داروهای حاوی بیس فسفونات

این دارو برای درمان بسیاری از بیماری‌ها تجویز و مصرف میشود که یکی از این بیماریها همان پوکی استخوان و کاهش تراکم استخوانی است که برای شما توضیح دادیم اما از این دارو با دوزهای بالا طی انجام شیمی درمانی و و درمان انواع سرطان‌های سینه، معده، پروستات نیز استفاده میشود.

درصورت استفاده از این دارو موفقیت کاشت ایمپلنت شما به شدت کاهش میابد.

بیماریهای سیستم ایمنی بدن

کسانی که دچار بیماریهای سیستم ایمنی بدن میشوند نمیتوانند این عمل را انجام دهند زیرا این افراد دارای ایمنی بسیار کم در بدن خود هستند و در صورت انجام هرگونه عمل جراحی سنگین بافت بدن آنها  مورد حمله شدیدی قرار میگیرد.

اشخاص خاصی که بیماری لوسمی، ms و ایدز دارند جزو گروه بیماری‌های ضعف در سیستم ایمنی بدن هستند که برای انجام ایمپلنت دندان توصیه میشود  ابتدا با پزشک معالجشان مشورت کنند سپس اقدام کنند زیرا شانس موفقیت در این افراد بسیار پایین است.

برای کاشت ایمپلنت دندان حداقل سن را ۱۸ سال در نظر میگیرند چراکه فک و صورت فرد در حال رشد است

سن افراد

برای انجام این عمل چیزی به عنوان محدودیت سنی وجود ندارد زیرا هر شخصی در یک سن خاص ممکن است یک یا چند دندان خود را از دست بدهد و قصد پر کردن جای خالی آن را داشته باشد.

اوضاع و شرایط جسمانی بسیار مهمتر از سن برای انجام این عمل است اما برای اشخاصی که هنوز دوران رشد خود را به طور کامل پشت سر نگذاشتند این روش مناسب نیست زیرا استخوان فک معمولا تا پایان دوران نوجوانی یا ۱۸ سالگی در حال رشد است.

مصرف دخانیات

هر نوع دخانیات عامل اصلی جمع شدن باکتری درون دهان و اطراف دندان‌ها است و در راستای این اتفاق بسیاری از افراد به دلیل مصرف دخانیات بیش از حد دندان‌های اصلی خود را نیز از دست میدهند.

در صورتی که استعمال دخانیات را ترک نکنید ممکن است بعد از انجام جراحی، لثه‌های شما عفونی شوند و روند بهبودی به تعویق بیافتد.

ضربان قلب نامنظم

کسانی که دچار آریتمی قلبی یا ضربان قلب نامنظم هستند مانند زنان باردار یا کسانی که دچار بیماری‎های قلبی تاکیکاردی یا برادیکاری هستند باید برای انجام این عمل جهت حفظ آرامش خود و داشتن ضربان قلب منظم ابتدا به پزشک خود مراجعه کنند تا در حین جراحی و پس از آن دچار مشکل خاصی نشوند.

ایمپلنت دندان و استفاده از گاید

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره و نوبت، با کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر نوشین نصیری تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۲۲۲۱۵۰۰۵ – ۰۲۱-۲۲۲۱۴۰۰۴

مزایای استفاده از ایمپلنت دندان

یکی از نکات قابل توجه در رابطه با ایمپلنت دندان مزایای بیشماری است که بر اساس منابع معتبر پزشکی این روش درمانی می تواند برای متقاضی ایجاد کند. جدا از پر کردن جای خالی دندان از دست رفته، استفاده از ایمپلنت مانع آسیب رسیدن به سایر دندان ها می شود.

یکی از رایج ترین روش های درمانی برای پر کردن جای خالی دندان ها استفاده از بریج یا پل دندان است. در این روش درمانی معمولا لازم است تا شکل دندان های سالم تغییر پیدا کند تا بتوان جای دندان خالی شده را پر کرد.

انجام چنین کاری دندان را در برابر پوسیدگی ضعیف می کند. انجام ایمپلنت دندانی این امکان را ایجاد می کند که بدون توجه به وضعیت سایر دندان ها، دندان جایگزین را در قسمت خالی قرار داد.

یکی دیگر از مزیت های استفاده از ایمپلنت دندان، موفقیت بالای استفاده از این روش در میان سایر روش های درمانی است. میزان موفقیت ایمپلنت دندانی ۹۵% تا ۹۸% اعلام شده است.

البته باید در نظر داشت که سلامت دهان و لثه نقش بسیار ویژه ای در موفقیت این روش درمانی خواهد داشت.

از سایر مزایای استفاده از ایمپلنت دندان می توان به حفظ استخوان فک و جلوگیری از ازبین رفتن آن اشاره کرد. ایمپلنت دندان بر خلاف بریج های ثابت قدرت حفظ استخوان را دارند. به محض از دست رفتن دندان، استخوان آن قسمت به مرور زمان شروع به ضعیف شدن می کند که دلیل اصلی این امر آن است که عامل تحریک آمیزی برای استخوان وجود ندارد. ایمپلنت دندان به نوعی جایگزین ریشه دندان می شود و این می تواند عامل خوبی برای ایجاد تحریک برای حفظ استخوان باشد.

از جمله مزایای دیگر ایمپلنت دندان، هزینه های مقرون به صرفه آن با توجه به دوام آن است. توجه داشته باشید که ایمپلنت دندان می تواند برای دهه ها همراه شما باشد. در صورتی که بتوانید سلامت آن را حفظ کنید در طولانی مدت، هزینه های ایمپلنت دندان را مقرون به صرفه می سازد.

بسیاری از روش های دندانپزشکی، محدودیت هایی را در خوردن و جویدن ایجاد می کنند. یکی از مزایای اساسی ایمپلنت دندان فراغت از چنین محدودیتی است چرا که جویدن با ایمپلنت مانند جویدن با دندان طبیعی است.

به کمک ایمپلنت شما همچنان قادر خواهید بود تا تمامی جویدنی های سفت را مصرف کنید و حتی خوردن هویج نیز برای شما به یک آرزو تبدیل نخواهد شد. ایمپلنت دندان به شما کمک می کند تا بتوانید تمامی خوراکی هایی که دوست دارید را مصرف کنید.

یکی دیگر از مزیت های مهم ایمپلنت دندان، ظاهر طبیعی آن است. ایمپلنت دندانی به گونه ای طراحی شده است که مانند دندان طبیعی به نظر می رسند.

در بسیاری از موارد شکل دندان های ایمپلنت شده با استفاده از مواد سرامیکی مانند دندان های طبیعی ساخته می شود به طوری که هنگام لبخند زدن، کسی قادر به تشخیص مصنوعی بودن دندان شما نمی شود.

مزیت کاشت ایمپلنت دندان چیست

ایمپلنت دندان چند مرحله دارد؟

به طور معمول، ایمپلنت دندان در سه مرحله جداگانه انجام می شود؛ آماده سازی کاشت، کاشت و قرار دادن تاج دندان. از آن جایی که هر فرد شرایط خاص خود را دارد، پس از معاینات اولیه، دندانپزشک می تواند به شما توضیح دهد که پروسه درمانی شما چه مدت طول خواهد کشید اما می توان ۳ تا ۹ ماه را برای انجام این درمان در نظر گرفت.

زمانی که پیوند استخوان برای ایمپلنت درمان نیاز باشد، پروسه درمان طولانی تر می شود. اگر چه این زمان ممکن است طولانی به نظر برسد اما بهتر است که در این بازه زمانی فرصت پذیرش ایمپلنت را به بدن خود بدهید.

مرحله اول درمان آماده سازی کاشت دندان است. در این مرحله زمانی که شما خود را آماده ایمپلنت دندان می بینید، باید یک پرینتر سه بعدی از اطراف قسمت دندان از دست رفته خود را تهیه کرده و در اختیار دندانپزشک خود قرار دهید.

در این حالت دندانپزشک شرایط دندان از دست رفته را بررسی می کند و در صورتی که بقایای آن دندان همچنان باقی مانده باشد، در هنگام عمل آن ها را به طور کامل برطرف می کند.

در این مرحله ارتفاع، عرض و تراکم استخوانی برای قرار گیری دقیق دندان ارزیابی می شود تا دندان به صورت کاملا طبیعی در جایگاه خود قرار گیرد.

در صورتی که استخوان کافی برای قرار دادن ایمپلنت وجود نداشته باشد، قبل از عمل، پیوند استخوان امری اجتناب ناپذیر است.

در این حالت ممکن است نیاز به زمان بیشتری برای شروع مرحله دوم داشته باشید. با این وجود مرحله دوم ایمپلنت دندان می تواند در همان جلسه نخست انجام شود.

آماده سازی لثه ، کاشت پایه ایمپلنت و قرار دادن تاج پروسه ای تخصصی و دقیق است که بنابر وضعیت جسمانی فرد از یک روز تا ۹ ماه هم زمان احتیاج دارد

مرحله دوم مربوط به قرار دادن پایه ایمپلنت است. این مرحله می تواند تا ۲ ساعت نیز به طول بیانجامد.

زمانی که اسکن سه بعدی فک انجام گرفت برنامه ریزی های دقیق برای قرار گیری ایمپلنت در دهان انجام می پذیرد و طی عمل جراحی در جایگاه از پیش تعیین شده قرار می گیرد. پس از انجام این عمل باید اجازه دهید تا منطقه مورد جراحی قرار گرفته شده، بهبود یابد. این بازه زمانی ممکن است چند ماه طول بکشد.

مرحله سوم مربوط به گذاشتن تاج دندان و ترمیم ایمپلنت است. در این مرحله که مرحله پایانی درمان است، پزشک متخصص با توجه به ساختار دندان های کناری یک تاج مناسب را با ظاهری طبیعی روی پایه ایمپلنت قرار می دهد و آن ها را به هم متصل می کند.

باید به این نکته اشاره داشت که صرف نظر از شرایط خاص، ایمپلنت دندان نزدیک ترین چیزی است که می تواند دندان های طبیعی شما را بازیابی کند و عملکرد مشابه با دندان شما داشته باشد ضمن آن که می تواند ظاهری دلپذیر به لبخند شما ببخشد.

در نظر داشته باشید که پس از انجام کاشت ایمپلنت، ممکن است تا چند روز احساس نارحتی و التهاب داشته باشید.

برخی از پزشکان با استفاده از لیزر در حین و پس از انجام عمل تلاش می کنند تا احساس ناراحتی بیمار را به حداقل برسانند. استفاده از کمپرس یخ و همچنین استفاده دقیق از داروهایی که توسط دندانپزشک تجویز شده اند می توانند باعث کاهش تورم و درد شما شود.

توصیه اکثر دندانپزشکان آن است که بیمار تا چند روز پس از عمل، از غذاهای نرم و مایعات استفاده کند تا نیاز او به جویدن به حداقل برسد.

در ویدیو زیر می توانید مراحل ایمپلنت دندان با جدیدترین روش را در کلینیک دکتر نوشین نصیری ببینید.

مراقبت از ایمپلنت دندانی

توجه داشته باشید که برای حفظ ایمپلنت دندان خود باید مانند یک دندان طبیعی مراقبت های اولیه را از آن به عمل آورید. دو بار مسواک زدن در روز برای حداقل دو دقیقه در هر مرتبه و استفاده از نخ دندان در هر شب می تواند به یک الزام تبدیل شود.

تحت نظر پزشک بودن به شما کمک خواهد کرد که بتوانید ماندگاری بیش تری برای دندان خود متصور شوید. به همین دلیل توصیه می شود که علاوه بر رعایت بهداشت دهان و دندان، حداقل هر ۶ ماه یک بار به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا بتوانید از سلامت دندان های خود اطمینان حاصل کنید.

پس از انجام ایمپلنت دندان، سیگار کشیدن یا مصرف تنباکو را ترک کنید و یا آن را به حداقل برسانید چرا که مصرف این مواد پروسه درمان شما را طولانی تر از شرایط عادی می کند.

همچنین می تواند ریسک شکست پروسه درمانی را افزایش دهد. برای این که شانس موفقیت در درمان بیش تر شود، توصیه اکید بر آن است که استفاده از این مواد را حداقل تا درمان کامل ترک کنید.

یکی دیگر از مواردی که باید پس از انجام عمل به آن توجه ویژه ای داشته باشید، عدم انجام ورزش های سنگین تا زمانی است که بهبودی کامل حاصل شود. برای مطالعه بیشتر درباره مراقبت بعد از ایمپلنت دندان این مقاله را مطالعه کنید.

ایمپلنت دندان برای لثه آسیب دیده و بیمار

آیا عمل جراحی ایمپلنت دردناک است؟

یکی از سوالاتی که همواره توسط متقاضیان انجام عمل ایمپلنت پرسیده می شود آن است که آیا جراحی ایمپلنت یک عمل دردناک است؟ در پاسخ به این پرسش باید چنین گفت که جراحی ایمپلنت تحت بی حسی موضعی انجام می شود و به همین دلیل در طول انجام عمل، درد احساس نمی شود.

بعد از اینکه اثر بی حسی موضعی از بین رفت، ناراحتی افراد بسته به شرایط خودشان می تواند متفاوت باشد اما به طور کلی در اکثر افراد به گونه ای است که گویی دندان خود را کشیده اند.

قرار دادن یک کمپرس یخ پس از عمل جراحی روی قسمت جراحی شده می تواند در کاهش تورم و درد ناشی از جراحی نقش ویژه ای داشته باشد.

البته پزشک معالج نیز با ارائه نسخه ای مسکن های لازم را در اختیار بیمار قرار می دهد تا به کمک آن ها بتوان درد را کنترل کرد. این امکان وجود دارد که به منظور جلوگیری از آسیب های جدی تر، نسخه ای حاوی آنتی بیوتیک و دهان شویه نیز در دسترس بیمار قرار گیرد تا بتوان سلامت قسمت جراحی شده را تضمین کرد.

انجام ایمپلنت دندانی ممکن است چندین ماه به طول بیانجامد اما باید در نظر داشت که این روش درمانی می تواند عملکرد دندان از دست رفته را به شما باز گرداند و نیازی به ایجاد تغییر در شکل دندان های شما ندارد.

با همه این تفاسیر پیش از انجام عمل جراحی حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید تا به کمک وی بتوانید تمامی احتمالاتی که می تواند منجر به شکست ایمپلنت دندان شود را برطرف کنید.

پس از انجام عمل ایمپلنت دندان نیز توجه ویژه ای به سلامت بهداشت دهان و دندان خود داشته باشید تا بتوانید ایمپلنت خود را برای مدت ها حفظ کنید و از امکانی که در اختیار شما قرار می دهد بهره ببرید.

گذاشتن روکش روی ایمپلنت دیجیتال دکتر نصیری

برای انجام ایمپلنت دندانی کدام متخصص را ملاقات کنیم؟

همان طور که پزشکان متخصص زیادی در زمینه های مختلف وجود دارد، دندانپزشکان نیز تخصص های ویژه ای دارند که هر فرد باید با توجه به نیاز خود به یکی از آن ها مراجعه کند.

درک این نکته که برای انجام جراحی دهان و دندان باید به کدام دندانپزشک مراجعه کرد نیز یک امر ضروری است. هنگامی که قصد انجام یک عمل دندانپزشکی را دارید، باید آگاه باشید که یک دندانپزشک عمومی قادر خواهد بود تا کلیه خدمات مربوط به حوزه دندانپزشکی را ارائه دهد.

با این حال دندانپزشکان عمومی به طور عمده در بسیاری از موارد زمانی که بیمار به عمل جراحی یا انجام ایمپلنت دندانی نیاز پیدا می کند، او را به پزشک متخصص ارجاع می دهند. تعداد دندانپزشکان عمومی که قادر به انجام ایمپلنت های دندانی به صورت صحیح و اصولی هستند بسیار محدود است.

پس زمانی که یک دندانپزشک عمومی را ملاقات می کنید او می تواند شما را به یک متخصص ارجاع دهد. این پزشک متخصص می تواند یک جراح دهان، جراح فک و صورت و یا جراح پریودنتال باشد.

هر یک از این جراحان ممکن است توان و تسلط کافی برای انجام ایمپلنت های دندانی را داشته باشند. در بسیاری از موارد، بهتر آن است که به یک جراح پریودنتال مراجعه کنید.

پریودنتیست در حقیقت دندانپزشکی است که به طور خاص در تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری های پریودنتال تخصص دارد. از آن جایی که پریودنتیست ها به طور معمول با کشیدن دندان و بیماری های مربوط به آن سر و کار دارند، بالا ترین تقاضا برای انجام ایمپلنت دندان را نیز دریافت می کنند.

بنابر این می توان گفت که انجام ایمپلنت های دندانی توسط این دندانپزشکان امری عادی و رایج است.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان در مطب دکتر نصیری

زمانی که برای انجام عمل ایمپلنت دندانی به متخصص این کار مراجعه می کنید، مواردی وجود دارد که شما باید به طور کامل از آن ها اطلاعات کافی بدست آورید.

در ابتدای امر دندانپزشک بررسی های لازم را انجام می دهد و شما را مطلع می سازد که آیا با نظر دندانپزشک عمومی شما در رابطه با امکان پذیر بودن انجام ایمپلنت موافق است یا خیر. سپس شرایط و موقعیت انجام ایمپلنت و در دسترس بودن آن ها برای کار با متخصصین مورد ارزیابی قرار می گیرد.

در صورتی که همه موارد توسط متخصص انجام ایمپلنت دندان مورد تایید قرار گرفت، قرار ملاقاتی برای شروع کار تنظیم خواهد شد.

چنانچه پیش تر اشاره شد، دندانپزشک یا هر متخصصی که عمل ایمپلنت را انجام می دهد، در مرحله اول یک پایه را در درون فک شما قرار می دهد و به محض انجام این کار به آن فرصت می دهد تا با استخوان لثه همگن شود.

سپس از بیمار خواسته می شود تا در یک بازه زمانی مشخص مجدد به دندانپزشک مراجعه کند تا اطمینان حاصل شود که آیا بهبودی کامل صورت پذیرفته است یا خیر.

در این مرحله ممکن است پزشک متخصص بیمار را به یک دندانپزشک عمومی نیز ارجاع دهد تا او برای انجام عمل نصب تاج دندان اقدامات لازم را انجام دهد.

عمل ایمپلنت دندانی باید به دقت انجام شود چرا که انجام نادرست آن می تواند آسیب هایی را به لثه و فک فرد وارد کند. بنابر این باید دقت کنید تا متخصصین با تجربه ای را در این زمینه انتخاب کنید.

همین اهمیت موضوع است که ممکن است سبب شود تا شما برای انجام ایمپلنت دندانی خود در چندین مرکز تخصصی یا تحت نظر چند دندانپزشک متخصص نیز قرار بگیرید.

در بسیاری از موارد ممکن است شروع انجام عمل ایمپلنت دندانی شما توسط یک دندانپزشک عمومی آغاز شود و توسط یک پریودنتولوژیست ادامه پیدا کند.

توجه داشته باشید که انجام عمل جراحی ایمپلنت دندان به روش سنتی برای مدت مشخصی زمان بر خواهد بود و میزان بهبودی دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد.

سوراخ کردن استخوان فک برای ایمپلنت دندان

چرا در انجام عمل ایمپلنت باید به متخصص مراجعه کنیم؟

جراحی ایمپلنت دندان به معنای جایگزین کردن ریشه دندان با یک ریشه مصنوعی فلزی است که مانند یک پیچ است و می تواند جایگزین دندان های از دست رفته و دندان های مصنوعی باشد.

این دندان های جدید کاملا شبیه به دندان های طبیعی عمل می کند و ظاهری مشابه با آن ها دارد. زمانی که از ایمپلنت دندانی استفاده می کنید، این پیچ که از آلیاژ تیتانیوم ساخته شده است، در درون لثه شما قرار می گیرد و باید به گونه ای کار گذاشته شود که با استخوان پیوند برقرار کند. در صورتی که چنین اتفاقی رخ ندهد، ایمپلنت دندان با شکست مواجه خواهد شد و از بین می رود.

نحوه انجام عمل جراحی ایمپلنت دندان به نوع استخوان لثه شما بستگی دارد و پزشک باید بتواند آنالیز دقیقی را انجام دهد.

به طور کلی، جراحی ایمپلنت دندان می تواند کاملا پیچیده باشد پس بنابراین واگذار کردن انجام عمل ایمپلنت دندان به یک متخصص می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره و نوبت، با کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر نوشین نصیری تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۲۲۲۱۵۰۰۵ – ۰۲۱-۲۲۲۱۴۰۰۴

چگونه یک دندانپزشک متخصص خوب برای ایمپلنت دندان پیدا کنیم؟

برای اینکه بتوانید عمل ایمپلنت دندان را انجام دهید، می توانید به متخصصین مختلفی مراجعه کنید که شامل پریودنتیست، جراح فک و صورت، متخصص پروتز های دندانی و غیره می شود.

ایمپلنت دندانی با بافت های لثه و استخوان های زیرین آن در ارتباط است و به همین دلیل پریودنتیست ها یکی از بهترین گزینه های ممکن برای انجام عمل ایمپلنت دندان هستند و می توانند موفقیت بیش تری در انجام این عمل داشته باشند.

باید به این نکته نیز اشاره داشت که پزشکان متخصص جراحی فک و صورت و همچنین پریودنتیست ها، به صورت تخصصی آموزش های لازم در زمینه انجام ایمپلنت های دندانی را دیده اند.

زمانی که قصد انتخاب یک پزشک متخصص برای انجام ایمپلنت دندان را دارید، ممکن است نتوانید به تنهایی انتخابی کامل انجام دهید پس بهتر است تحقیقات کافی در این زمینه را انجام دهید.

در صورتی که فردی از آشنایان و دوستان شما عمل ایمپلنت دندان را انجام داده است بهتر است در این زمینه با او مشورت های لازم را انجام دهید. بدون تردید این افراد می توانند صادقانه نظرات خود را در اختیار شما قرار دهند.

در حال حاضر وب سایت های مختلفی وجود دارد که پزشکان مختلف را در آن معرفی می کنند. شما می توانید با مراجعه به این وب سایت ها علاوه بر این که با پزشکان مختلف آشنا شوید، نظر بسیاری از بیماران قبلی پزشکان در خصوص استفاده از خدمات ارائه شده توسط آن دندانپزشک را نیز مطالعه کنید و اطمینان حاصل کنید که اکثر بیماران از خدمات ارائه شده راضی هستند یا خیر.

نکته دیگر در این خصوص توجه به تجربه پزشک معالج در انجام ایمپلنت های دندانی است. حتی اگر دندانپزشک عمومی یا پریودنتیست بهترین دوره های آموزشی را در خصوص انجام ایمپلنت دندانی پشت سر گذاشته باشد، ممکن است به ندرت این جراحی را به صورت عملی انجام داده باشد.

بهتر است در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دهید تا متوجه شوید پزشکی که به عنوان معالج خود انتخاب کرده اید تجربه کافی در این زمینه را دارد یا خیر.

نکته بعدی در رابطه با انتخاب دندانپزشک متخصص توجه به دوره های آموزشی است که او پشت سر گذاشته است. زمانی که قصد دارید به یک متخصص مراجعه کنید باید آگاه باشید که عمل بسیار مهمی را انجام می دهید پس بنابراین حق با شما است که از پزشک خود بخواهید تا درباره دوره های آموزشی که پشت سر گذاشته است به شما توضیحاتی را ارائه دهد.

شما در این صورت می توانید اطمینان حاصل کنید که دندانپزشک شما دوره های آموزشی کافی برای انجام ایمپلنت دندان را دیده است. برای اطمینان حاصل کردن از موفقیت عمل ایمپلنت، بهتر است مطمئن شوید که دندانپزشک شما دوره های آموزشی را پشت سر گذاشته است.

آرشیو عمل های انجام شده توسط دندانپزشک خود را بررسی کنید. دندانپزشکان معمولا آرشیو کاملی از عمل های انجام شده (قبل و بعد از عمل) از بیماران خود تهیه می کنند.

شما با مشاهده این آرشیو می توانید متوجه شوید که پس از پایان درمان آیا شما می توانید عملی موفق داشته باشید یا آن که آیا دندان شما ظاهری طبیعی پیدا خواهد کرد یا خیر.

به طور کلی واگذار کردن انجام عمل ایمپلنت دندان به یک فرد متخصص بسیار حیاتی است چرا که در صورتی که عمل جراحی با شکست روبرو شود ممکن است آسیب های بیش تری به لثه شما وارد شود و شما به درمان بیشتری نیاز پیدا کنید تا حالت اولیه لثه خود را بدست آورید و آنگاه آماده انجام مجدد عمل ایمپلنت شوید.

یک پزشک متخصص می تواند با ضریب موفقیت ۹۵% ایمپلنت دندانی شما را انجام دهد. ضمن آن که در حال حاضر امکان انجام ایمپلنت دندان به صورت دیجیتالی نیز وجود دارد و در این روش بیمار برای رسیدن به خواسته نهایی خود نیازمند صرف کردن زمان کم تری است و می تواند با ضریب موفقیت بیش تر و احتمال درد کم تر عمل انجام ایمپلنت دندانی را انجام دهد. دقت بالای ساخت پروتز دندان در این روش ظاهر طبیعی تری به دندان ها می بخشد.

عکس قبل و بعد ایمپلنت دیجیتال دندان

بهترین برند ایمپلنت دندان

چرا برند ایمپلنت دندانی شما می تواند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد؟! نوع ایمپلنتی که در دهان شما قرار است استفاده شود، می تواند بر روند بهبود، طول عمر ایمپلنت و نیاز آن به ترمیم تاثیر گذار باشد.

در حال حاضر برندهای بسیار زیادی در بازار وجود دارند و هریک دارای کیفیت های مختلفی هستند. پیش از انجام عمل در این رابطه با دندانپزشک خود صحبت کنید و بپرسید که آن ها از کدام برند استفاده می کنند و دلیل اصلی استفاده آن ها از این برند چیست.

شما همچنین می توانید تحقیقات لازم در این رابطه را شخصا انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید برندی که قرار است به شما خدمات بدهد یکی از بهترین برند های جهان است که زیر نام برخی از آن ها ارائه شده است:

 • Nobel
 • Biocare
 • Dentsply Sirona
 • Zimmer Biomet
 • BioHorizons
 • Bicon

ورم بعد از ایمپلنت دندان تا چه مدت طول می‌کشد.

آیا بین دندان‌ هایی که ایمپلنت شده‌اند و دندان ‌های طبیعی تفاوتی وجود دارد؟

واضح است که بین دندان‌های طبیعی و دندان‌هایی که ایمپلنت شده‌اند تفاوت‌های زیادی وجود دارد. برای مثال دندان‌هایی که ایمپلنت شده‌اند برخلاف دندان‌های طبیعی، به صورت مستقیم به استخوان متصل شده‌اند و نباید فاصله‌ای میان آن‌ها وجود داشته باشد.

چنین موضوعی در مورد دندان‌های طبیعی صدق نمی‌کند. یکی از مزایای دندان‌هایی که ایمپلنت شده‌اند در مقایسه با دندان‌های طبیعی این است که دندان‌های ایمپلنت شده به احتمال کمتری دچار پوسیدگی می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره و همچنین دریافت نوبت، با کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر نوشین نصیری تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۲۲۲۱۵۰۰۵ – ۰۲۱-۲۲۲۱۴۰۰۴

عوارض ایمپلنت دندان

مانند هر روش درمانی دیگری که به جراحی و استفاده از دارو ختم می شود، ایمپلنت دندانی نیز می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد که خوشبختانه بسیار محدود و البته نادر هستند. برخی از مهم ترین این عوارض عبارتند از:

 • عفونت ایمپلنت دندان
 • آسیب و تخریب بافت ساختار اطراف ایمپلنت شامل دندان ها و رگ های خونی
 • آسیب رسیدن به اعصاب که می تواند منجر به درد یا سوزن سوزن شدن دندان ها، لثه، لب و چانه شود.
 • ایجاد مشکلات سینوسی هنگام استفاده از ایمپلنت در فک بالایی
شرایط ایمپلنت دندان

 ایمپلنت دندان چند جلسه طول می کشد؟

یکی از دغدغه های اصلی بیماران، مدت زمانی است که برای درمان کامل از طریق ایمپلنت به آن نیاز خواهند داشت. در این رابطه عوامل متعددی دخیل هستند.

در صورتی که فرد به پیوند استخوانی نیاز نداشته باشد، طول درمان او بسیار کوتاه تر خوهد شد همچنین استفاده از روش ایمپلنت دیجیتالی نیز می تواند در کاهش زمان درمان بیمار موثر باشد.

به طور متوسط طول درمان ایمپلنت دندانی می تواند ۳ الی ۶ ماه به طول بیانجامد که می توان آن را در بازه های زمانی مختلفی تقسیم کرد.

برای مثال مدت زمان اولیه که فرد نیاز خواهد داشت تا مشورت های لازم با دندانپزشک خود را انجام داده و دندان را به طور کامل از لثه خارج کند، حدود یک ساعت زمان لازم خواهد داشت و تقریبا سه ماه زمان لازم خواهد بود تا فرد درمان کامل از این طریق را به دست آورد.

پس از آن در صورت لزوم فرد باید پیوند استخوانی را انجام دهد که یک بازه زمانی ۳ الی ۴ ماهه برای درمان نیاز خواهد داشت.

کاشت ایمپلنت در درون استخوان نیز تقریبا یک عمل دو ساعته است و درمان آن به طور کامل که شامل جوش خوردن با استخوان دندان می شود حدود ۳ تا ۶ ماه به طول می انجامد. مرحله پایانی نیز کاشت تاج دندان است که در یک جلسه یک ساعته قابل انجام است.

بهتر است برای انتخاب بهترین دکتر ایمپلنت دیجیتال در تهران قبل از اقدام برای ایمپلنت، برای معاینه به کلینیک دندانپزشکی مورد نظر خود بروید.

ایمپلنت تمام دندان‌ها چگونه است؟

ممکن است شما در آگهی‌های تبلیغاتی، عبارت ایمپلنت تمام دندان‌ها را شنیده باشید. در این تبلیغات، اغلب مردان یا زنانی را می‌بینید که از تجربیات خود در مورد ایمپلنت تمام دندان‌ها صحبت می‌کنند.

 • یک دلیل ساده وجود دارد که چرا افراد ترجیح می‌دهند تمام دندان‌های خود را ایمپلنت کنند. دندان‌های باقی ماندۀ چنین افرادی از وضعیت مناسب و مطلوبی برخودار نیستند و در آینده نزدیک این دندان‌ها نیز از بین خواهند رفت. به همین دلیل چنین افرادی از باقی ماندۀ دندان‌های خود صرف نظر می‌کنند و ترجیح می‌دهند تمام دندان‌های خود را ایمپلنت کنند.
 • شاید بگویید چنین افرادی می‌توانند از دندان‌ها مصنوعی استفاده کنند. اما باید بدانید معایب دندان‌های مصنوعی در مقابل مزایای آن زیاد است و ایمپلنت کردن تمام دندان‌ها، انتخاب بهتری است.
 • افرادی که تمام دندان‌های خود را از دست می‌دهند، استخوان فک آن‌ها دچار تغییراتی می‌شود که ظاهر قبلی خود را از دست می‌دهد. ایمپلنت تمام دندان‌ها، کمک می‌کند فرم و حالت فک اصلاح شود.
 • همچنین ایمپلنت تمام دندان‌ها می‌تواند ظاهر دهان افراد را بهبود بخشد به طوری که بتوانند به زیبایی گذشته لبخند بزنند. چنین موضوعی باعث می‌شود اعتماد به نفس افراد بهبود یابد و بتوانند به خوبی سابق با دیگران ارتباط بگیرند.
 • ایمپلنت دندان‌ها، باعث می‌شود افراد راحت‌تر از قبل مواد خوراکی را بجوند.

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که بسیاری از افراد به آن اهمیت ویژه‌ای می‌دهند، هزینۀ ایمپلنت تمام دندان‌هاست. نمی‌توان قیمت ثابتی را برای ایملپنت تمام دندان‌ها اعلام کرد.

هزینۀ نهایی به عوامل زیادی بستگی دارد. زمانی که پزشک دندان‌های شما را معاینه کرد می‌توانید از ایشان بخواهید میانگینی از هزینۀ نهایی ایمپلنت تمام دندان‌ها، برای شما بیان کند.

علائم شکستن ایمپلنت دندان

علائم شکست ایمپلنت

ایمپلنت دندانی یکی از ایمن ترین روش های درمان در دندانپزشکی است و احتمال موفقیت آن بالای ۹۷% است. در صورتی که دندانپزشک خود را به درستی انتخاب کنید و ایشان نیز بتواند شرایط عمومی شما را به درستی بررسی کند، احتمال موفقیت این عمل بیشتر خواهد شد.

اما گاهی ممکن است این روش نیز با شکست روبرو شود. در این راستا علائمی وجود دارد که می تواند آگاهی شما از شکست ایمپلنت را افزایش دهد.

یکی از این نشانه ها، درد و ناراحتی شدید است. ممکن است در طی روند بهبودی مقداری درد داشته باشید. با این حال، درد می تواند نشانه ای از نارسایی ایمپلنت دندان باشد.

در طی روند بهبودی، چند روز اول درد را تجربه خواهید کرد. درد به آن شدت نیست و با استفاده از برخی مسکن هایی که پزشک تجویز می کند می توان آن را کنترل کرد.

در صورت نارسایی ایمپلنت دندان، درد و ناراحتی طاقت فرسایی را تجربه خواهید کرد که به شکل امواج ضربان دار ظاهر می شود.

این درد مدت ها بعد از عمل رخ می دهد. اگر با چنین مواردی روبرو شدید، توصیه می شود قبل از اینکه خیلی دیر شود برای معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید.

دلیل دوم می تواند عقب رفت لثه باشد عواملی مانند نبودن استخوان کافی برای حمایت از کاشت و همچنین در صورتی که محل قرارگیری ایمپلنت نیز به درستی مشخص نشده باشد، امکان وقوع چنین اتفاقی افزایش پیدا می کند.

اولین علامت در این نوع شکست می تواند التهاب در اطراف کاشت و همچنین نامناسب بودن ظاهر تاج است. رژیم غذایی سالم و رعایت بهداشت دهان و دندان برای جلوگیری از این مشکل می تواند بسیار موثر باشد.

آیا برای جویدن یا گاز گرفتن غذا مشکل دارید؟ این می تواند نشانه ای از شکست ایمپلنت دندان باشد. در هیچ زمان مشخص نباید هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن یا گاز گرفتن مواد غیرطبیعی باشید.

ایمپلنت ها برای عملکرد مشابه دندان های طبیعی ساخته می شوند. هرگونه درد همراه با کاشت دندان نشانه خوبی نیست.

همچنین تورم اندک بعد از عمل طبیعی است. با این حال، انتظار می رود این ظرف چند روز ناپدید شود اما در صورتی که این روند برای مدتی طولانی ادامه داشته باشد می تواند باعث نگرانی شود.

اگر لثه های شما بسیار متورم و قرمز به نظر می رسد، نشانه های اولیه عفونت در شما بروز داده شده است. در صورت عدم درمان، این عفونت می تواند به بقیه دهان شما منتقل شده و در موارد شدید به خون نیز سرایت کند و این می تواند سلامتی شما را با مخاطره روبرو کند.

ایمپلنت های دندانی از آلیاژ تیتانیوم ساخته شده اند که به صورت نادر، باعث واکنش های آلرژیک در برخی افراد می شود. برخی از علائم واکنش های آلرژیک شامل از بین رفتن چشایی، تورم در اطراف لثه و احساس سوزن سوزن شدن است.

واکنش های آلرژیک ناگهانی نشانه نارسایی ایمپلنت دندان است زیرا نشان می دهد بدن شما کاشت را رد می کند.

لق شدن ایمپلنت

لق شدن ایمپلنت دندان

لق شدن ایمپلنت دندان نیز یکی از نشانه هایی است که به کمک آن می توان متوجه شد که ایمپلنت دندان با شکست روبرو شده است. در صورتی که کاشت به درستی عمل کند، شما احساس هیچ شی اضافه را در دهان خود نخواهید داشت.

اگر کاشت به درستی انجام شود، هیچ مشکلی برای خوردن، صحبت کردن، خندیدن یا شرایطی مشابه با آن نخواهید داشت.

حتی زمانی که دندان ایمپلنت شده خود را لمس می کنید، نباید احساس درد داشته باشد. اگر  احساس می کنید که ایمپلنت دندان شما شل یا لق شده است این یکی از نشانه های شکست ایمپلنت دندانی شماست و باید فورا به پزشک خود مراجعه کنید.

اگر ایمپلنت لق شود و به آن توجه نشود، می تواند در لبخند فرد اختلال ایجاد کند یا صدمه شدیدی را به بافت استخوانی یا لثه وارد کند.

 یکی از مهم‌ترین مراحل ایمپلنت دندان، جاگذاری هیلینگ ایمپلنت است. اما آیا می‌دانید هیلینگ ایمپلنت چیست و چه کاربردی دارد؟

روش های مختلف کاشت دندان برای بیماران دیابتی

تحقیقات مختلف علمی در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که بیماران دیابتی که توانسته اند بیماری خود را به خوبی کنترل کنند، قادر خواهند بود تا از ایمپلنت دندانی نیز بهره ببرند و این خبر بسیار خوبی برای افرادی است که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند و به دنبال راهی مطمئن برای پرکردن جای خالی آن هستند.

زمانی که قصد انجام عمل ایمپلنت دندانی را دارید، حتما به دندانپزشک خود در این رابطه توضیح دهید و او را در جریان بیماری خود قرار دهید. برخی از مهم ترین روش های انجام ایمپلنت برای بیماران دیابتی عبارتند از:

 • آل آن ۴: آل آن فور محبوب ترین روش برای بیماران دیابتی است. دندانپزشک چهار ایمپلنت دندان را به فک شما منتقل می کند. اگر به مجموعه کاملی از دندان های بالا یا پایین نیاز دارید، این روش می تواند استخوان موجود شما را در حداکثر سطح، پشتیبانی کند بنابراین نیازی به پیوند استخوان نیست و این روند جراحی و ورود آسیب به لثه را کاهش می دهد.
 • دنتال ایمپلنت مینی: اگر تنها یک دندان از دست رفته دارید، داشتن یک مینی ایمپلنت بهترین گزینه برای شما است. بدانید که این یک راه حل دائمی نیست و نیاز به ترمیم و تعویض مداوم دارد. این روش برای بیماران دیابتی توصیه نمی شود زیرا لثه آن ها بیشتر در معرض عفونت خواهد بود.
 • فرآیند یک روزه: می توانید دندان های خود را در یک روز تعویض کنید، اما برای بیماران دیابتی ایده آل نیست زیرا شما اغلب برای بهبودی در حین عمل به زمان بیشتری نیاز دارید.

روش آل آن فور بهترین گزینه ممکن برای درمان بیماران دیابتی است.

ایمپلنت برای افراد سیگاری

ایمپلنت برای افراد سیگاری

سیگار آسیب های شدیدی را به دندان ها و ایمپلنت وارد می کند و البته به طور کلی استفاده از تنباکو و نیکوتین باعث می شود تا احتمال شکست ایمپلنت نیز افزایش پیدا کند.

سیگار و مشتقات آن می توانند آسیب های جدی به دندان ها وارد کنند.

 • دود به لثه ها و استخوان های اطراف آسیب می رساند: دود سیگار بافت های موجود در داخل دهان شما را می سوزاند و حتی می تواند به غدد بزاقی شما نیز آسیب برساند یا آن را مسدود کند و این موضوع منجر به خشکی دهان می شود. کمبود بزاق می تواند منجر به پوسیدگی دندان و بیماری لثه شود. آنچه گفته شد باعث ضعیف شدن استخوان هایی می شود که از کاشت شما پشتیبانی می کنند.
 • نیکوتین سرعت سیستم دفاعی را کاهش می دهد: نیکوتین زمانی که چه از طریق سیگار و چه از طریق سایر روش ها وارد بدن شود، جریان اکسیژن و خون را به استخوان و بافت دهان محدود می کند. از آنجا که برای بهبودی به این اکسیژن و جریان خون اضافی نیاز دارید، قرار گرفتن در معرض نیکوتین قدرت ایمنی بدن و توانایی های کلی درمانی را ضعیف می کند.
 • تنباکو و نیکوتین از جوش خوردن استخوان با ایمپلنت جلوگیری می کنند: نه تنها کمبود جریان خون و اکسیژن توانایی ترمیم صحیح را کاهش می دهد، بلکه همچنین می تواند از جوش خوردن استخوان (ترکیب شدن ایمپلنت و استخوان اطراف آن) را تحت تأثیر قرار دهد. آزمایشات بالینی نشان داده است که افراد سیگاری در مقایسه با افراد غیر سیگاری در معرض خطر شکست انسجام استخوان قرار دارند.

برای  افزایش شانس موفقیت ایمپلنت دندانی خود، حدود دو هفته قبل از انجام عمل، از مصرف سیگار خودداری کنید. اینکه چه مدت بعد از عمل نمی توانید از سیگار استفاده کنید به تشخیص دندانپزشک شما بستگی دارد اما توصیه می شود که حداقل دو الی سه ماه از کشیدن سیگار و قرار گرفتن در معرض آن خودداری کنید.

در ۷۲ ساعت اول پس از جراحی هرگونه استعمال سیگار می تواند درد بسیار شدیدی را برای شما ایجاد کند چراکه لخته های خون ایجاد شده در اطراف ایمپلنت شما از بین می رود و کلیه مواد می توانند به راحتی در حفره های دهانی شما نفوذ کنند.

اگر می توانید دو الی سه ماه سیگار نکشید، بدون تردید این توانایی را خواهید داشت که برای سلامت هرچه بیش تر دندان های خود به طور کلی کشیدن سیگار را ترک کنید.

سوالات متداول درباره ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت‌های دندانی، قطعات ساختگی به شکل و اندازه دندان طبیعی هستند که می‌توانند جایگزین دندان‌های از دست رفته شوند. در واقع ایمپلنت یک دندان مصنوعی است که درست مانند دندان طبیعی دارای ریشه، مینا و تاج دندانی است. ریشه ایمپلنت که به شکل یک پیچ ساخته می‌شود، درون استخوان فک و به جای ریشه‌ی دندان از دست رفته، کار گذاشته می‌شود.

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

به دلیل ایجاد برش در لثه و فک این عمل ممکن است مقداری درد با خود به همراه داشته باشد اما با توجه به بیمار دندان‌پزشک او این درد و میزان آن متفاوت خواهد بود اما باید دقت داشته باشید به دلیل استفاده از بی‌حسی موضعی در هنگام جراحی دردی احساس نخواهید کرد.

آیا کاشت ایمپلنت عوارض دارد؟

خیر. ماده‌ی اصلی پایه ایمپلنت که درون استخوان فک جای می‌گیرد، تیتانیوم است. این فلز با کیفیت و مقاوم، دارای همخوانی زیستی با بدن انسان می‌باشد و هیچ عارضه‌ای در پی نخواهد داشت. آلیاژهای تیتانیوم هیچگونه واکنش آلرژیک با بدن ایجاد نمی‌کند.

آیا می توان بلافاصله بعد از کشیدن دندان، ایمپلنت انجام داد؟

در کلینیک دکتر نصیری این امکان وجود دارد که پس از کشیدن ریشه دندان، ایمپلنت را درون فک قرار داد. همچنین با کمک روش‌هایی مانند استفاده از پودر استخوان، به جوش خوردن پایه ایمپلنت درون استخوان کمک می‌شود.  البته لازم است شرایط بدنی فرد اجازه بدهد و هیچ عفونت و مشکلی نیز در استخوان فک وجود نداشته باشد.

بهترین سن برای ایمپلنت دندان چه زمانی است؟

این درمان بهتر است زمانی انجام شود که بیمار سن رشد خود را گذرانده است.

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

هزینه ایمپلنت دندان به عوامل متعددی بستگی دارد. ازجمله این عوامل می‌توان به میزان تخصص دندان‌پزشک، روش اجرای ایمپلنت، مواد استفاده‌شده برای ساخت دندان و … اشاره کرد.

مقالات مرتبط

۵۹ دیدگاه. ترک جدید

 • درود بر شما
  من بین دو تا دندون جلویی فک بالام خراب شد و پوسیدگیش به حدی بود که نمیشد ترمیم کرد و چون باردار بودم دندونمو کشیدمو همون موقع مصنوعی سفارش دادم و الانم ۵ساله با همون سر میکنم اما خیلی سخته و همش فراموش میکنم بذارمش توی دهنم. الان میتونم ایمپلنت کنم؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ۶:۳۱ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . لطفا برای ما عکس opg ارسال کنید تا بهتر راهنماییتون کنیم و وضعیت دندان های شما را بررسی کنیم .
   شماره واتساپ کلینیک جهت ارسال عکس : ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
 • سلام خانم دکتر پسر من ۱۸سالشه ایا میتونه این سن برای کاشت ایمپلنت دندان بیاد؟ دندان ۴پایین سمت راست رو کشیده

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ۶:۳۵ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . لطفا برای ما عکس opg ارسال کنید تا بهتر راهنماییتون کنیم و وضعیت دندان های شما را بررسی کنیم .
   شماره واتساپ کلینیک جهت ارسال عکس : ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
 • مجتبی درویان
  ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ۱۰:۱۵ ق٫ظ

  سلام خانم دکتر من دندونمو کشیدم که ایمپلنت کنم اما خیلی بد دندونمو کشیدن و به جراحی کشید و الان جاش عفونت کرده الان برای عفونت دندونم اموکسی کلاو بخورم خوبه؟

  پاسخ
 • سلام روزتون خوش من دو تا دندونای جلوی دهنم خرگوشی بودن که بخطر پوسیدگی کشیدمشون الان بیام ایمپلنت کنم بازم دندونم خرگوشی میشه یا امکانش هست یکمم عقبتره بره که از فکم بیرون نزنه؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۶:۱۲ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . لطفا برای ما عکس OPG ارسال کنید تا دندان ها و فک شما رو ارزیابی کنیم و بهتر راهنماییتون کنیم .
   شماره واتساپ کلینیک جهت ارسال عکس : ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
 • سلام خانم دکتر من همیشه ی خدا لثه هام متورمه و زخم میشه علتشو نمیدونم چیه و همیشه بهداشت دهنمو رعایت می کنم میخام بدونم الان با این شرایط برای ایمپلنت دندان مشکلی برام پیش نمییاد و میتونم ایمپلنت کنم؟ مرسی از شما

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۶:۱۷ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . برای اینکه بتوانیم بهتر به شما مشاوره بدیم باید حضوری ویزیت بشید و برای هماهنگی وقتتون لطفا با کلینیک تماس بگیرید .
   ۲۲۲۱۴۰۰۴
   ۲۲۲۱۵۰۰۵

   پاسخ
 • سلام خدمت شما من ۴ سال پیش ایمپلنت کردمو کلی درد تحمل کردم اما الان احساس میکنم پایه اش لق شده و میترسم غذا بخورم الانم دندونای بالای فک جلوم شکسته و باید بکشمش میترسم ایمپلنت کنم اخرش لق بشه الان چیکار کنم خانم دکتر؟

  پاسخ
 • سلام خانم دکتر روزتون بخیر
  من قند دارم با قرص و دارو قندمو کنترل میکنم الانم جای دو تا دندونم خالیه من می تونم ایمپلنت کنم؟ جای بخیه اش خوب میشه؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ۸:۲۵ ق٫ظ

   سلام خدمت شما .لطفا آخرین ازمایش قندتون رو برای ما ارسال کنید .
   واتساپ کلینیک جهت ارسال عکستون : ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
 • سلام خدمتتون مادر من حدود دو سال دندون مصنوعی گذاشته اما هنوز باهاش کنارنیومده الان میخاد دندون بکاره اما با توجه به هزینه ها میشه بریج دندانی بذاره ؟ بعد این بریج ها ثابت هستن توی دهن؟ یا متحرکن؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ۸:۰۸ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . لطفا برای ما عکس opg ارسال کنید تا وضعیت استخوانیشون رو چک کنیم در صورت مطلوب بودن استخوان فک ایشان ایمپلنت برایشان جایگذاری و با بریج روکش ثابت برایشان گذاشته میشود .
   ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
 • سلام روز بخیر من ۲۷سالمه و توی بارداری قبلی بخاطر دندون درد دو تا دندنمو کشیدم الان لبخند میزنم جای خالیش مشخصه یه راه کم هزینه برای کاشت دندون چیه؟ مرسی

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ۸:۱۰ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . بهترین روش برای شما ایمپلنت هست و اولین قدم برای اینکار ارسال عکس opg است .
   ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
 • سلام خانم دکتر من بیماری نرمی استخوان دارم و چند ساله داارو مصرف میکنم چند مدت پیش از پله افتادم دندونم که اسیاب پایینیه لق شده الان باید چیکار کنم بکشم ایمپلنت کنم بهتره؟

  پاسخ
 • سلام خدمت شما من برای مادرم میخاستم بپرسم که ایشون ۴۶سالشونه و سه تا دندون ردیف بالا جلو که توی لبخند زدن مشخصه رو ندارن و یکی کناریش هم پوسیدگی داره ایشون براشون ایمپلنت بهتره یا بریج دندانی؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ۸:۱۴ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . بهترین روش برای شما ایمپلنت میباشد و اینکار مستلزم عکس opg است .
   ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
 • سولماز مشرقی
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ۶:۴۷ ق٫ظ

  سلام خوب هستین
  دندون های دخترم که همش ۱۰سالشه درست و درمون درنیومد و چون به لثه اش اسیب میزد کشیدیم
  الان میتونم براش ایمپلنت کنم؟ دندونای کرسیشه و نمیتونه غا بخوره. بعدش قیکمت ایمپلنت دندانچقدره؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۳۲ ق٫ظ

   درود برشما و ممنون از توجهتون امیدوارم مطالب سایت ما براتون مفید بوده باشن
   ایمپلنت قبل از هیجده سالگی امکان نداره چون دندونها در حال رشد هستن

   پاسخ
 • هدی رضامنش
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ۶:۴۵ ق٫ظ

  خانم دکتر دندونای کرسی من ریخته و به ایمپلنت احتیاج دارن اما همکارم میگه بعد از ایمپلنت دندون کناریش پوسیده این احتمالش هست ک بقیه دندونا بخاطر ایمپلنت پوسیده بشن؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۲۹ ق٫ظ

   درود برشما و ممنون از توجهتون امیدوارم مطالب سایت ما براتون مفید بوده باشن
   نه این مطلب که بعد از ایمپلنت دندونهای کناری پوسیده میشن درست نیست
   و پوسیدگی ناشی از عدم نظافت و رعایت بهداشت دندونها ایجاد میشه

   پاسخ
 • ببخشید ایمپلنت درد داره؟ قیمت ایمپلنت دندان چقدره؟ مرسی

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۳۰ ق٫ظ

   درود برشما و ممنون از توجهتون امیدوارم مطالب سایت ما براتون مفید بوده باشن
   ایمپلنت دیجیتال که اصلا درد نداره چون لثه برش و بخیه نمیخوره
   هزینه های ایمپلنت رو هم میتونید از پذیرش کلینیک سوال بفرمایید

   پاسخ
 • سلام امکانش هست بعد از ایمپلنت دندونها رو سفید کرد؟ من دو تا از دندونامو باید ایمپلنت کنم و بقیه شون سفید نیستن باید چیکار کنم؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۳۶ ق٫ظ

   درود برشما و ممنون از توجهتون امیدوارم مطالب سایت ما براتون مفید بوده باشن
   بله میتونید بعد از ایمپلنت روکش با رنگ روشن بزارین و الباقی دندونهارو با همون رنگ کار زیبایی مثل کامپوزیت یا لمینیت انجام بدین

   پاسخ
 • طاها رحیمی
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ۶:۴۱ ق٫ظ

  سلام روز خوش
  بعد از کاشت ایمپلنت واجبه بعد از چند سال ایمپلنت جایگزین بشه؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۵۶ ق٫ظ

   درود برشما و ممنون از توجهتون امیدوارم مطالب سایت ما براتون مفید بوده باشن
   همچی بستگی به نظافت و رعایت بهداشت دهانتون داره
   اگه درست رعایت بشه و تحلیل استخوان صورت نگیره اصلا نیاز به تعویض نداره

   پاسخ
 • سلام خانم دکتر ممکنه دندون ایمپلنت شده هم عفونت بکنه؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۵۹ ق٫ظ

   درود برشما و ممنون از توجهتون امیدوارم مطالب سایت ما براتون مفید بوده باشن
   بله اگه نظافت و بهداشت دهان رعاین نشه احتمال عفونتش هست

   پاسخ
 • خانم دکتر سلا خدمت شما من واقعا تصمیم گرفتم بالاخره ایمپلنت کنم ولی میترسم پس بزنه بدنم پین رو

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱:۲۹ ب٫ظ

   سلام خدمت شما. لطفا برای ما عکس opg ارسال کنید .

   پاسخ
  • سیدها شریفی
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ۸:۲۸ ب٫ظ

   سلام شما جراحی فک هم انجام میدهید و اگر انجام میدهید هزینه آن چقدر هست من فک پائینم اومده جلو و میخواهم ایمپلنت انجام دهم و مشکل فک دارم
   لطفا جواب و راهنمایی فرمائید

   پاسخ
   • دکتر نوشین نصیری
    ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۹ ق٫ظ

    سلام خدمت شما .لطفا عکس opg برای ما به واتساپ کلینیک ارسال کنید تا برای شما وقت ویزیت بگذاریم
    ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

    پاسخ
 • سلام
  ببخشید هزینه ایمپلنت اقساطی ممکنه؟

  پاسخ
 • سلام خانم دکتر من یکی از دندونام شکسته ولی درد نداره تیر نمیکشه اما انقدر بد شکسته که تقریبا چیزی ازش معلوم نیست. نمیشه از ریشه ش استفاده کرد و روی همین ایمپلنت کرد؟

  پاسخ
 • سلام و وقت بخیر خدمت شما. بهترین روش برای کاشت دندان از نقطه نظر شما چیست؟ برای یک فرد ۷۰ ساله بدون مریضی خاص

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱:۵۹ ب٫ظ

   سلام خدمت شما. بستگی به وضعیت استخوان فرد دارد اگر استخوان از نظر ارتفاع و ضخامت قابل قبول باشد بهترین روش گذاشتن ایمپلنت به روش دیجیتال میباشد. و اگر استخوان فرد مناسب نباشد ابتدا باید وضعیت استخوان ارزیابی و درست شود و سپس ایمپلنت گذاشته شود.

   پاسخ
 • خانم دکتر من ۴ سال پیش ایمپلنت انجام دادم برای دو دندانی که باهاشون غذا رو میجوم. توی این مدت مشکلی نبود. اما اخیرا صورتم در همون قسمت ورم کرده و درد شدیدی دارم. آیا این ورم میتونه علایم عفونت ایمپلنت دندان باشه؟

  پاسخ
 • قیمت هر واحد ایمپلنت درجه یک در کلینیک شما چقدر است؟ ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ۹:۱۷ ق٫ظ

   سلام خدمت شما. لطفا برای مشاوره شماره خود را قید بفرمایید تا در اسرع وقت مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 • هزینه ی ایمپلنت هر دندان چقدره؟

  پاسخ
 • امکان استفاده از بریج دندان و ایمپلنت به صورت همزمان هست؟ منظورم اینه مثلا ۲ تا دندون ایمپلنت کنیم و بعد مابینش از بریج استفاده کنیم؟ چون من در حال حاضر از بریج استفاده میکنم اما دندونی که روش نصب میشد رو مجبور شدم بکشم. توصیه ی شما چیه؟ الان در حال حاضر در فک پایین سمت چپ ۴ دندان خالیه

  پاسخ
 • من خونریزی شدید لثه دارم. هربار چیزی میخورم یا مسواک میزنم لثه هام خونریزی میکنه و دندونام اخیرا داره لق میشه. آیا با توجه به شرایط لثه فعلی میتونم از ایمپلنت استفاده کنم برای دندان های لق ام؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ۲:۰۹ ب٫ظ

   سلام خدمت شما. خیر ابتدا باید درمان لثه انجام بشود وضعیت لثه و استخوان ارزیابی شود و بعد از ان برای گذاشتن ایمپلنت اقدام کنید

   پاسخ
 • خانم دکتر مادر من ۶۰ سالشونه و میخوایم دندان هاشون رو ایمپلنت کنیم. اما میخواستم ببینم راهکاری هست که به تعداد دندان هایی که قراره کاشته بشه سوراخ ایجاد نشه؟ هم از لحاظ سختی و زمانبر بودن کار هم از لحاظ هزینه

  پاسخ
 • سلام و عرض ادب. بنده مشکل لثه دارم. لثه هام دچار خوردگی شده و طول دندونم خیلی بیشتر از قبل شده. و سیگار میکشم. آیا امکان ایمپلنت برای من وجود داره؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ۲:۱۱ ب٫ظ

   سلام خدمت شما. خیر ابتدا باید درمان لثه و تحلیل استخوان انجام شود و سپس اقدام به گذاشتن ایمپلنت کنید .

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست
Call Now Button