ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه + فیلم واقعی

ایمپلنت یک روزه یا ایمپلنت فوری چیست
ایمپلنت

اشتراک‌گذاری

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه دندان چیست؟ ایمپلنت فوری دندان برای چه کسانی مناسب است؟ با چه شرایطی می‌توان برای ایمپلنت یکروزه دندان اقدام کرد؟ مزایای ایمپلنت دندان به شیوه‌ی فوری و یک روزه چیست؟ هزینه کاشت دندان یک‌روزه چقدر است؟

آیا کاشت ایمپلنت یک روزه و فوری همزمان با بازسازی استخوان امکان‌پذیر است؟ ایمپلنت فرش ساکت چگونه انجام می‌شود؟ و همه سوالاتی که درباره ایمپلنت فوری دندان دارید را در این مقاله پاسخ داده‌ایم.

در میان مقاله نیز فیلم ایمپلنت فوری مراجعه کننده دکتر نوشین نصیری را آورده‌ایم که می‌توانید نتیجه این روش زیبایی دندان را ببینید.

درنهایت اگر سوالی دارید که به پاسخ آن نرسیدید می‌توانید در انتهای مقاله و در قسمت دیدگاه سوال خود را درج کنید تا به آن پاسخ دهیم.

ایمپلنت فوری یا یک روزه دندان چگونه است؟ در ویدئو زیر دکتر نوشین نصیری در حال انجام ایمپلنت فوری برای مراجعه کننده خود هستند.

ایمپلنت را می‌توان جزو شیوه‌های بسیار محبوب برای رفع مشکل بی‌دندانی دانست اما زمان زیاد این پروسه، سبب شده تا بسیاری از افراد نتوانند آن را در اولویت خود قرار دهند.

ایمپلنت یک روزه دندان راهکاری است که می‌تواند این مشکل را بر طرف نماید. با استفاده از این شیوه افراد می‌توانند در یک روز محل دندان از دست رفته خود را با ایمپلنت پر نمایند.

البته برای انجام این کار می‌بایست مجموعه‌ای از شرایط مهیا باشد تا فرد کاندید چنین اقدامی باشد. بافت لثه و استخوان مناسب، نبود بیماری‌های زمینه ای، سیگاری نبودن، نداشتن دندان قروجه، مناسب بودن ماهیچه‌های فک و… از جمله شرایطی است که باید برای افراد مهیا باشد تا این اقدام برای آن‌ها صورت بگیرد. مادامی که شخص شرایط مذکور را داشت، می‌توان پروسه ایمپلنت را برای آن آغاز نمود.

در طی پروسه ایمپلنت فوری از ابزار‌های دندانپزشکی دیجیتال به منظور دریافت اطلاعات دقیق و افزایش بهره وری استفاده می‌شود. مابقی شرایط ایمپلنت‌گذاری هم مانند روش‌های سنتی است و البته این شیوه سرعت بسیاری بیشتری دارد و هماهنگی لثه بعد از ترمیم هم با آن بیشتر است. این دو مورد سبب شده تا این شیوه گزینه‌ای مناسب برای اغلب دندان‌های انسان باشد.

ریکاوری کوتاه در روش ایمپلنت یکروزه دکتر نصیری

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

مختصری بر تعریف ایمپلنت

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ مبحث گسترده ایمپلنت فوری برویم بهتر است ابتدا با ماهیت ایمپلنت دندان آشنا شوید چرا که دانستن اطلاعات دقیق در مورد آن می‌تواند دید بهتری برای درک این مقاله به شما بدهد.

ایمپلنت در واقع یک اقدام درمانی است و با استفاده از آن می‌توان مشکل بی‌دندانی را برطرف نمود. این شیوه در واقع بهترین و البته ایمن‌ترین راه برای جایگزین دندان از دست رفته است. در طی این کار ابتدا شکاف کوچکی در استخوان ایجاد می‌شود و سپس یک ساختار فلزی از جنس تیتانیوم بعنوان پایه درون آن قرار می‌گیرد.

این ساختار همانند ریشه دندان عمل کرده و موجب نگهداری و استحکام آن در جای خود می‌شود. از طرفی دیگر دندانپزشکان یک ساختار دندانی را بعنوان تاج دندان یا پروتز دندان در این ریشه قرار می‌دهند که عموماً از جنس چینی یا کامپوزیت یا پرسلن سرامیکی یا متریال‌های دیگر است و نقشی مشابه دندان‌ها را ایفا می‌کند.

این ساختار دو بخشی می‌تواند برای سال‌های سال کاربرد دندان‌های طبیعی را برای شما داشته باشد آن هم در حالی که هیچ تفاوتی با دندان‌های عادی ندارد. این موضوع سبب شده تا ایمپلنت دندان به عنوان یکی از شیوه‌های محبوب و البته ایمن برای رفع مشکل بی‌دندانی تلقی شود.

البته همسو با این مزایا، مشکلاتی هم وجود دارد که موجب شده تا بسیاری از افراد در پی آن نباشند. دوره درمان طولانی یکی از این مشکلات رایج است که سبب شده تا ایمپلنت از اولویت قشر زیادی از بیماران خارج شود.

شیوه ایمپلنت فوری و یک روزه راهکاری است که برای رفع این مشکل بوجود آمده است. با استفاده از این شیوه می‌توان ایمپلنت‌های دندانی را تنها در مدت زمان بسیار کمتری انجام داد و به همین سبب، نفوذ این شیوه درمانی بسیار بیشتر از ایمپلنت سنتی است. ما در ادامه مروری بر این روش درمانی داشته‌ایم.

به گزارش سایت وبمدیکال ایمپلنت های دندانی جایگزین ریشه های دندان هستند. ایمپلنت‌ها پایه‌ای قوی برای دندان‌های ثابت (دائمی) یا متحرک هستند که مطابق با دندان‌های طبیعی شما ساخته شده‌اند.

انواع ایمپلنت فوری دندان

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه دندان چیست؟

ایمپلنت یک روزه دندان در واقع شیوه‌ای است که در آن تمام مراحل کاشت ایمپلنت دندان در یک جلسه صورت می‌گیرد. به عبارت ساده‌تر در یک جلسه تمام مراحل مربوط به شکافتن لثه و استخوان، قرار دادن اباتمنت یا پایه، نصب تاج دندانی و… صورت می‌گیرد.

این موضوع سبب می‌شود تا یکی از مهم‌ترین ایرادات ایمپلنت سنتی که زمان بالای آن بود، رفع شود که این مورد از برتری های دندانپزشکی دیجیتالی به روش های سنتی است. بر این اساس افراد می‌توانند در یک روز دندان از دست رفته خود را به دست آورند.

در این شیوه دندان از لحاظ کیفیت و طول عمر تفاوتی با ایمپلنت‌های سنتی ندارد و می‌توانند همان مزایا را برای بیماران داشته باشند.

 1. شکافتن لثه
 2. دراوردن ریشه
 3. گذاشتن ایمپلنت دندان
 4. ریختن پودر استخوان برای استحکام بیشتر
 5. قرار دادن پایه ایمپلنت
 6. جایگذاری پروتز تاج دندان

لازم به ذکر است که در این حالت از ایمپلنت دیجیتال استفاده می‌شود. چرا که سرعت و دقت را به شیوه‌ای معجزه آسا افزایش می‌دهد. البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که انجام ایمپلنت در یک روز شرایط خاصی را می‌طلبد که تنها در صورت فراهم بودن آن‌ها می‌توان فرآیند ایمپلنت را در طی یک روز انجام داد. ما در ادامه این شرایط را برای شما عزیزان بیان کرده‌ایم.

آیا کشیدن دندان و کاشت ایمپلنت در یک روز امکان دارد؟ در ویدئو زیر این روند را در کلینیک دکتر نوشین نصیری مشاهده کنید و نتیجه کار را ببینید.

انواع ایمپلنت فوری

در میان انواع ایمپلنت دندان، ایمپلنت فوری روشی است که مدت زمان آن غالباً کوتاه بوده و در طی یک جلسه صورت می‌گیرد. البته ممکن است در مواردی کاشت دندان بعد از مدت خاصی نظیر دو یا چند هفته صورت گیرد که باز هم در مقایسه با شیوه‌های سنتی راهکاری فوری به حساب می‌آید.

لازم به ذکر است که این روش تنها به یک شیوه درمانی محدود نمی‌شود بلکه راهکار‌ها و شیوه‌های مختلفی برای آن وجود دارد. به طور کلی سه شیوه برای آن وجود دارد که هر کدام از آن‌ها مستلزم شرایط خاصی است و دارای تفاوت‌های آشکاری با یکدیگر هستند.

ما در ادامه تمامی این شیوه‌ها را برای شما عزیزان ذکر کرده‌ایم. اما قبل از آن بهتر است بدانید که نتایج به دست آمده از این روش‌های درمانی (به شرط موفقیت‌آمیز بودن) هیچ تفاوتی با ایمپلنت سنتی ندارد و از هر جهت استحکام کافی را دارد.

 1. روش فرش ساکت
 2. روش جایگذاری فوری یا ایمیدیت لودینگ
 3. روش کم تهاجمی
نصب پروتز بلافاصله بعد از ایمپلنت

برای دریافت مشاوره و نوبت حضوری، با کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر نصیری تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۲۲۲۱۵۰۰۵ – ۰۲۱-۲۲۲۱۴۰۰۴

روش fresh socket (ایمپلنت فرش ساکت)

شیوه fresh socket را می‌توان یکی از محبوب‌ترین شیوه‌ها دانست. در این شیوه دندانپزشک بلافاصله بعد از کشیدن دندان‌ها، پایه ایمپلنت را درون حفره دندانِ کشیده شده قرار می‌دهد و در صورتی که شرایط مهیا باشد، تاج دندانی را هم روی آن قرار می‌دهد. این شیوه دارای ظرافت بسیار خاصی است و مهارت زیادی می‌طلبد.

در روش ایمپلنت فرش ساکت ابتدا دندانپزشک قبل از کشیدن دندان با استفاده از ابزار‌های دیجیتال پرینتر سه بعدی یا اسکنر داخل دهان نسبت به عکس برداری و بررسی شریان‌ها و رشته‌های عصبی ناحیه مذکور اقدام می‌کند. در صورتی که شرایط مهیا باشد، با شیوه‌ای مخصوص اقدام به کشیدن دندان می‌کند.

این شیوه از کشیدن دندان، سبب می‌شود تا بافت لثه کمترین آسیب را متحمل شود و به همین جهت است که بافت لثه سریع‌تر ریشه ایمپلنت را در بر می‌گیرد. البته برای این کار باید بافت استخوانی هم مورد ارزیابی قرار بگیرد چرا که ممکن است شخصی نیازمند پیوند بافت استخوانی باشد.

بدین شیوه حفره تازه یا fresh socket گفته می‌شود زیرا بلافاصله بعد از کشیدن دندان‌ها و ایجاد حفره آن ایمپلنت قرار می‌گیرد. دوره ریکاوری  و میزان عفونت بعد ایمپلنت فرش ساکت کم بوده و عموماً در طی یک جلسه صورت می‌گیرد. لازم به یاد آوری است که این شیوه برای تمام دندان‌ها مناسب نیست و انتخاب آن می‌بایست با صلاح دید دندانپزشک صورت بگیرد.

فرش ساکت تکنیک ایمپلنت فوری

کد کم دندانپزشکی (CAD CAM) تکنولوژی است که با ورود به دندانپزشکی دیجیتال به خصوص در حوزه دندانسازی تحول بسیار بزرگی در این علم ایجاد کرده است

روش ایمیدیت لودینگ

روش ایمیدیت لودینگ یکی دیگر از شیوه‌ها است. این شیوه درمانی نیازمند شرایط خاصی است که بیمار در صورت داشتن آن‌ها می‌تواند با کمک این روش مشکل بی‌دندانی خود را رفع نماید. در این شیوه عموماً در همان روزی که ریشه ایمپلنت قرار می‌گیرد، تاج دندانی هم برای آن ساخته و قرار می‌گیرد. اما ممکن است در مواردی قرار گیری این تاج تا دو هفته با تاخیر انجام شود که این موضوع به شرایط بیمار و وضعیت ریشه قرار گرفته بستگی دارد.

البته با توجه به مدت زمان بسیار اندک این شیوه در مقایسه با روش‌های سنتی، باز هم می‌توان آن را به عنوان یک نوع ایمپلنت فوری به حساب آورد. در ایمیدیت لودینگ، می‌توان ایمپلنت را تنها برای دسته‌ای از دندان‌ها قرار داد و این کار را به وسیله‌ی جراحی صورت می‌گیرد.

لازم به یاد آوری است که در صورت موفقیت‌آمیز بودن جراحی، نتایج این شیوه از ایمپلنت با روش‌های سنتی هیچ گونه تفاوتی ندارد و همان ظاهر و عملکرد را خواهد داشت. با توجه به حساسیت و مهارتی که مراحل کاشت ایملنت دندان دارد، دندانپزشک ایمپلنت حتما ضروری است که متخصص و جراح اندو یا اصطلاحا متخصص جراحی اندودنتیک باشد.

در روشهای ایمپلنت یک روزه و فوری دندان کمترین میزان جراحی و آسیب لثه و خونریزی وجود دارد 

شیوه ی کم تهاجم در ایمپلنت فوری

روش کم تهاجم

آخرین شیوه روش کم تهاجم است. این شیوه تا حدودی ترکیبی از دو شیوه‌ی قبل است. در این روش می‌توان ایمپلنت را درون استخوان فک بیمار یا بعد از چند ماه از کشیده شدن دندان در جای آن قرار داد. در این شیوه نیاز مبرمی به جراحی نیست و عموماً از گاید سرجری و فناوری‌های دیجیتال استفاده می‌شود.

با توجه به زمان اندک روش کم تهاجم، می‌توان گفت که این شیوه هم جزو روش‌های فوری ایمپلنت به حساب می‌آید. در این شیوه از روش‌های کم تهاجمی استفاده می‌شود که موجب تحریک بافت لثه و استخوان نخواهد شد و بدین جهت آن را روش کم تهاجم گویند که به عنوان ایمپلنت یک روزه هم شناخته می‌شود.

نکته قابل توجه در رابطه با این شیوه درمانی، شرایط خاص برای انجام آن است. از این شیوه درمانی، می‌توان تنها در مجموعه‌ای از دندان‌ها استفاده نمود که شرایط لازم را دارند.

از طرفی دیگر گاهاً دندانپزشک بعد از کشیدن دندان، اجازه می‌دهد تا دو ماه جایگاه آن ترمیم شود و سپس با استفاده از این شیوه یا سایر شیوه ها، اقدام به کاشت ایمپلنت می‌کند. این شیوه هم نتایجی مشابه شیوه‌های سنتی دارد و تفاوت شاخص آن زمان بسیار کم است که بسته به نوع دندان می‌توان یک یا چند جلسه زمان ببرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره و همچنین دریافت نوبت، با کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر نوشین نصیری تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۲۲۲۱۵۰۰۵ – ۰۲۱-۲۲۲۱۴۰۰۴

شرایط لازم برای ایمپلنت یک روزه دندان

همانگونه که در بالا اشاره کردیم ایمپلنت یک روزه نیازمند مجموعه‌ای از شرایط مختلف است و افراد تنها در صورت داشتن آن‌ها می‌توانند ایمپلنت را در طی یک روز انجام دهند.

لازم به ذکر است که تمام این شرایط به وضعیت جسمانی بیمار بستگی دارد اما صلاح دید دندانپزشک و تبحر وی هم می‌تواند تا حد زیادی در بهینه کردن و تشخیص بهتر این شروط موثر باشد.

شرایط لازم برای ایمپلنت یک روزه دندان

مناسب بودن استخوان

شرایط استخوان اولین فاکتوری است که برای ایمپلنت یک روزه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. از آن جایی که پایه ایمپلنت در استخوان قرار می‌گیرد، لذا باید استخوان فک شما قطر و تراکم کافی داشته باشد.

مادامی که استخوان فک شما شرایط لازم را نداشته باشد، می‌بایست ابتدا عمل پیوند استخوان یا لیفت سینوس را انجام دهید و سپس اقدام به ایمپلنت نمایید. این فاکتور برای ایمپلنت‌های سنتی نیز صادق است.

سلامت لثه و عدم بیماری‌های دهانی

سلامت لثه را می‌توان دومین شرط برای بررسی ساختار دندان‌ها به حساب آورد. لثه‌ها بعد از قرار گیری ایمپلنت دو آن را مانند یک دندان طبیعی احاطه می کنند و به همین جهت لثه شما باید کاملاً سالم باشد. داشتن بیماری‌های زمینه‌ای در این بخش یا داشتن التهاب لثه می‌تواند ایمپلنتی یک روزه را با مشکل مواجه کند.

بدین جهت باید دندانپزشک این فاکتور را هم به خوبی بررسی نماید. در صورتی که از بیماری لثه رنج می برید پیش از هر کاری مقاله بیماریهای لثه(پریودنتال) را مطالعه کنید.

نداشتن دندان قروجه و مشکل جویدن

افرادی که دارای مشکل دندان قروجه یا جویدن هستند نمی‌توانند کاندید مناسبی برای ایمپلنت یک روزه دندان باشند.

از طرفی دیگر افرادی که بخاطر استرس یا فشار‌های روحی دندان‌های خود را به یکدیگر می‌فشارند، می‌توانند بازدهی مناسب را از ایمپلنت یک روزه دریافت نمایند. بدین جهت بهتر است از شیوه‌های سنتی برای ایمپلنت دندان استفاده کنند.

مناسب بودن استخوان از شروط ایمپلنت یک روزه دندان

قبل از انتخاب بهترین دکتر ایمپلنت دیجیتال در تهران بهتر است برای معاینه به کلینیک دندانپزشکی مورد نظر خود بروید.

سلامت بدنی کامل

برخی از مشکلات و بیماری‌های زمینه‌ای نظیر دیابت یا بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند ایمپلنت را با مشکل مواجه کد و بدین جهت اگر شخص متقاضی دارای بیماری‌های خاصی باشد، می‌بایست آن را به اطلاع پزشک برساند تا به طور کامل ارزیابی شود.

سیگاری نبودن

افراد سیگاری عموماً با مشکلات مختلفی در لثه خود مواجه هستند و استخوان فک آن‌ها ضخامت کافی ندارد. از طرفی سیگار می‌تواند ریسک جراحی و التهاب در ناحیه مذکور را افزایش دهد و این به نوبه خود کار را دشوار می‌کند. بدین جهت عموماً افراد سیگاری کاندید مناسبی برای ایمپلنت یک روزه دندان نیستند.

اولویت اول برای امور زیبایی

در واقع ایمپلنت یک روزه دندان برای افرادی مناسب است که دندان‌های قدامی یا جلویی‌شان تخریب شده یا لبخند آن‌ها زیبایی خود را از دست داده است.

در چنین حالتی افراد تمایل ندارند تا یک دوره طولانی را برای روش‌های سنتی تحمل نمایند چرا که مشکل دندان آن‌ها می‌تواند اعتماد به نفس حضور در جمع را از آن‌ها بگیرد. بدین جهت است که برای چنین افرادی استفاده از روش فوری می‌تواند بسیار مناسب‌تر باشد.

ایمپلنت دندانهای عقبی

نداشتن عضله‌های قوی در ناحیه فک

شاید از شنیدن این شرط اندکی تعجب کنید اما لازم است بدانید که داشتن عضله‌های قوی در ناحیه فک می‌تواند شما را از لیست کاندید‌ها خارج نماید. عموماً افرادی که چنین عضله‌های دارند، در طی عمل جویدن، نیروی بیشتری را بر روی دندان‌های خود وارد می‌کنند.

این موضوع باعث می‌شود تا ایمپلنت قرار گرفته در استخوان دچار شکستی شود و تکان بخورد. بدین جهت اگر پزشک ماهیچه‌های این افراد را قوی تشخیص دهد، روش‌های سنتی را برای ایمپلنت آن‌ها تجویز می‌کند تا دقیق در بافت استخوان جای گیرد.

نامناسب برای دندان‌های عقبی

فاکتور دیگری که در رابطه با ایمپلنت یک روزه وجود دارد، نامناسب بودن آن برای دندان‌های عقبی است. به طور طبیعی در حین عمل جویدن، فشار بیشتری به دندان‌های عقب وارد می‌شود و بدین جهت است که این دندان‌ها گزینه‌ای مناسب برای این کار نیستند.

این شیوه از ایمپلنت بیشتر برای دندان‌های جلویی مناسب است چرا که فشار زیادی را متحمل نمی‌شوند.

مراحل ایمپلنت دندان چگونه است؟ در ادامه مراحل انجام ایمپلنت دیجیتال دندان در کلینیک دندانپزشکی دکتر نوشین نصیری را به صورت ویدئویی مشاهده می کنید:

مراحل ایمپلنت فوری

ایمپلنت یک روزه دندان هم مانند شیوه‌های سنتی آن است و تنها چند تفاوت کوچک دارد. یکی از شاخص‌ترین تفاوت‌های این شیوه درمانی، انجام کلیه مراحل در یک جلسه است.

در این جلسه ابتدا دندانپزشک وضعیت شما را بررسی کرده و سوابق پزشکی شما را مرور می‌کند. این موضوع کمک می‌کند تا دید بهتری نسبت به انجام این شیوه درمانی برای شما داشته باشد. چنانچه شما شرایط اولیه را داشته باشید، دندانپزشک به وسیله تکنولوژی‌های دندانپزشکی دیجیتال، شرایط فک و دندان‌های شما را بررسی می‌کند.

استفاده از این تکنولوژی‌های دیجیتال نه تنها سرعت عمل دندانپزشک را افزایش می‌دهد بلکه اطلاعات بیشتری دقیقی را هم ارائه می‌دهد که در نهایت منجر به بهبود نتیجه کلی می‌شود. اگر در این مرحله مشخص شود که استخوان فک شما تراکم کافی ندارد یا مشکلات مربوط به لثه دارید، می‌بایست ابتدا نسبت به رفع آن‌ها اقدام نمایید.

اما اگر بدون مشکل بودید پروسه ایمپلنت یک روزه شما آغاز می‌شود. بدین جهت دندانپزشک ابتدا شما را بی‌هوش کرده یا از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند.

بعد از این کار استخوان فک شما در محل مورد نظر شکافته می‌شود و ریشه ایمپلنت دندان در آن قرار می‌گیرد. پس از این امر، تاج دندان بر روی آن پیش می‌شود. عموماً دندانپزشکان در این مرحله از تاج‌های دندانی موقت استفاده می‌کنند.

چرا که مدت زمان یک یا سه ماه زمان لازم است تا تطابق و پیوند کاملی بین استخوان فک و لثه و دندان‌های دیگر با ایمپلنت ایجاد شود و آن زمان می‌توان تاج بهینه‌تری را برای آن استفاده نمود. البته این موضوع را نمی‌توان به تمام کیس‌ها نسبت داد و انجام آن وابسته به صلاح دید دندانپزشک است.

قبل و بعد از نصب ایمپلنت دندان دکتر نصیری

 یکی از مهم‌ترین مراحل ایمپلنت دندان، جایگذاری هیلینگ ایمپلنت است. اما هیلینگ ایمپلنت چیست و چه کاربردی دارد؟

مزایای ایمپلنت دندان به شیوه ی فوری و یک روزه

در ادامه این مطلب سعی کرده‌ایم تا مروری بر مزایای کاشت دندان با روش ایمپلنت و در یک روز داشته باشیم. لازم به ذکر است که این مزایا در صورتی محقق می‌شود که عمل کاشت دندان، موفقیت‌آمیز باشد. باید بدانید که این مزایا تا حد زیادی برای تمام شیوه‌ها صادق است و می‌توان چنین انتظار را از همگی آنان داشت.

سرعت عمل بیشتر

سرعت را می‌توان شاخص‌ترین مزیت ایمپلنت فوری دانست. در این شیوه عموماً تمام فرآیند ایمپلنت در یک جلسه صورت می‌گیرد و به همین جهت است که زمان بسیار کمتری از بیماران گرفته می‌شود. این موضوع در حالی است که در شیوه‌های سنتی، می‌بایست فاصله‌ای چند ماهه را منتظر می‌بود تا تمام مراحل ایمپلنت صورت بگیرد.

در برخی از شیوه‌های درمانی این مدت زمان به یک سال هم رسید و همین موضوع موجب بروز مشکلاتی برای بیماران و البته دندانپزشکان شده بود. اما در روش فوری و یک روزه می‌توان تمام امور مربوط به ایمپلنت را در مدت زمان بسیار کمتری انجام داد و به همین جهت است که روز به روز بر تقاضای آن افزوده می‌شود.

کمترین میزان درد

وجود درد در طی دوره ایمپلنت یکی از مشکلاتی بود که بیماران از آن هراس داشتند. اما وقتی قرار است به شیوه ی دیجیتال و در کمترین زمان انجام شود، میزان زخم یا تروما و تخریب بافت‌ها به حداقل مقدار خود می‌رسد و به همین جهت است که بیماران متحمل کمترین میزان درد می‌شوند. این موضوع خود یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی بوده که سبب نفوذ این روش در بین قشر زیادی از جامعه شده است.

 

خونریزی کمتر از مزایای ایمپلنت فوری

درمان لثه تحلیل رفته با چه روش هایی ممکن است؟

خونریزی کمتر

خونریزی را می‌توان از شایع‌ترین مشکلات موجود در فرآیند ایمپلنت سنتی دانست. از آن جایی که در طی ایمپلنت سنتی بر روی بافت لثه جراحی‌های مختلفی صورت می‌گیرد، لذا میزان خونریزی در آن ناحیه هم افزایش می‌یابد. همین موضوع سبب شده تا افرادی که دارای مشکل کم خونی هستند از ایمپلنت پرهیز کنند.

از طرفی اگر افراد دارو‌های ضد انعقاد خون مصرف نمایند، نمی‌توان شیوه‌های سنتی را برای آن‌ها پیشنهاد کرد. اما در ایمپلنت فوری تنها حفره کوچکی ناشی از برداشتن دندان یا جایگاه آن وجود دارد و لذا هیچ گونه جراحی برای ایجاد سوراخ در فک صورت نمی‌گیرد. این موضوع سبب می‌شود تا خونریزی به کمترین میزان خود برسد و به همین جهت است که تمامی افراد می‌توانند از آن استفاده نمایند.

ورم بعد از ایمپلنت دندان تا چه مدت طول می‌کشد.

تحلیل کمتر استخوان

در روش‌های سنتی عموماً برای فرآیند ایجاد شکاف و قراردادن ایمپلنت چندین بار لثه باز و بسته می‌شود. این موضوع سبب می‌شود تا پوشش لثه در ناحیه مذکور، پایین‌تر رفته و تا حدودی استخوان تحلیل برود.

اما در ایمپلنت یک روزه چنین مشکلی وجود ندارد و تنها حفره کوچکی ناشی از برداشتن دندان وجود دارد. این موضوع باعث می‌شود تا این روش آسیب کمتری به ناحیه مذکور برساند.

 عدم نیاز به شکاف جدید

عموماً در این روش نیاز به شکافتن چند باره ناحیه‌ی فک یا ایجاد شکاف در بافت استخوان نیست و آن چه که وجود دارد، شکاف ناشی از کشیدن دندان است.

این فاکتور میزان تورم و ترومای ناشی از شکافتن را از بین می‌برد و سبب می‌شود تا بیمار در طی فرآیند جای‌گذاری ایمپلنت هیچ گونه ناراحتی نداشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره و همچنین دریافت نوبت، با کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر نوشین نصیری تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۲۲۲۱۵۰۰۵ – ۰۲۱-۲۲۲۱۴۰۰۴

آیا کاشت ایمپلنت یک روزه و فوری همزمان با بازسازی استخوان امکان پذیر است؟

کاشت ایمپلنت معمولا فرایندی طولانی است که بین دو الی شش ماه طول می‌کشد اما با کاشت ایمپلنت یک روزه دندان می‌توانید کل فرایند کاشت دندان را در یک روز انجام دهید. البته توجه داشته باشید که این محدوده زمانی می‌تواند بسیار متغییر باشد و این موضوع تماما به شرایط جسمانی بیمار، محل کاشت و قرار گیری پایه ایمپلنت بستگی دارد.

گاهی می‌توان ایمپلنت را با بازسازی استخوان همراه کرد. اگر پایداری اولیه در استخوان فک بیمار وجود داشته باشد می‌توان حراجی سینوس لیفت یا همان بازسازی استخوان را همزمان با کاشت دندان انجام داد. اما در حالت کلی جراحی بازسازی استخوان باید حدود دو الی پنج ماه قبل از کاشت دندان انجام شود.

آیا ایمپلنت درد دارد را در این مقاله از سایت دندانپزشکی دیجیتال دکتر نوشین نصیری مطالعه کنید.

هزینه ایمپلنت یک روزه به چه عواملی بستگی دارد؟

کاشت ایمپلنت یک روزه دندان از تکنیک‌های مدرن دندان پزشکی به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر بسیار گسترش یافته است. اما هزینه ایمپلنت یک روزه به چه عواملی بستگی دارد؟ با توجه به گستردگی عوامل تاثیر گذار بر این موضوع، شاهد قیمت‌های متفاوتی در کلینیک‌های مختلف هستیم. در ادامه‌ی این بند به بررسی عوامل مهم و عمده تاثیر گذار بر قیمت و هزینه ایمپلنت یک روزه خواهیم پرداخت.

از عوامل مهمی که بر قیمت ایمپلنت تاثیر می‌گذارند می‌توان به جنس ایمپلنت دندان یا  نوع متریال به کار رفته در ایمپلنت، تجربه و سابقه کاری دندان پزشک متخصص کاشت ایمپلنت دندان، کشور سازنده ایمپلنت و مدت زمان انجام عمل و فرایند کاشت دندان اشاره کرد.

تمامی موارد نام برده، در هزینه و قیمت نهایی ایمپلنت یک روزه اثر می‌گذارد. علاوه بر این موارد، تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز برای هر دندان نیز بر قیمت تمام شده کاشت دندان تاثیر می‌گذارد. از طرفی اگر استخوان فک بیمار کم شده یا تحلیل رفته باشد، فرد نیاز به پیوند استخوان برای این ناحیه دارد که این موضوع باعث می‌شود که قیمت ایمپلنت کمی بالاتر رود.

برای مطالعه بیشتر حوزه مزایای ایمپلنت دیجیتال به شیوه فوری و یک روزه این مقاله را از دست ندهید

سوالات متداول درباره ایمپلنت فوری یا یک روزه دندان

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت در واقع یک اقدام دندانپزشکی است که به منظور رفع مشکل بی‌دندانی بوجود آمده. در این اقدام درمانی ابتدا ساختار لثه و استخوان فک مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس یک سوراخ در استخوان ایحاد و یک پایه در آن قرار می‌گیرد. این پایه در واقع نقش ریشه دندان را خواهد داشت و موجب استحکام آن در جای خود می‌شود. بعد از اینکه فرآیند جای‌گذاری آن انجام شد، یک تاج دندانی همراه با پایه نگهدارنده آن ساخته می‌شود که دقیق مطابق ساختار دندان از دست رفته شما است.

ایمپلنت یک روزه ی دندان چگونه انجام می شود؟

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه دندان این روزها محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. در ایمپلنت یک روزه دندان بیشتر از فناوری‌های دیجیتال استفاده می‌شود. چرا که سرعت و دقت را به شیوه‌ای معجزه آسا افزایش می‌دهد. البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که انجام ایمپلنت یک روزه شرایط خاصی را می‌طلبد که تنها در صورت فراهم بودن آن‌ها می‌توان فرآیند ایمپلنت را در طی یک روز انجام داد.

آیا همیشه امکان ایمپلنت فوری فراهم است؟

خیر! اگر مشخص شود که استخوان فک شما تراکم کافی ندارد یا مشکلات مربوط به لثه دارید، می‌بایست ابتدا نسبت به رفع آن‌ها اقدام نمایید. اما اگر بدون مشکل بودید پروسه ایمپلنت یک روزه شما آغاز می‌شود. بدین جهت دندانپزشک ابتدا شما را بی‌هوش کرده یا از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند.

آیا ایمپلنت فوری برای همه قابل انجام است؟

معمولاً افرادی می‌توانند از ایمپلنت فوری استفاده کنند که نمی‌توانند پروسه طولانی ایمپلنت دندان را تحمل کنند و کاملاً بی دندان هستند.

ایمپلنت در یک جلسه چقدر هزینه دارد؟

با توجه به‌سرعت بیشتر این درمان می‌توان گفت نسبت به ایمپلنت‌های دیگر این نوع درمان هزینه بیشتری دارد.

مدت‌زمان ایمپلنت فوری چقدر است؟

در این روش شما با یک‌بار مراجعه به پزشک می‌توانید تمام مراحل درمان را طی کنید.

امکان کشیدن دندان و کاشت دندان در یک روز ممکن است؟

ایمپلنت دندان فوری باید بلافاصله پس از کشیدن دندان انجام شود. بنابراین پاسخ این سؤال مثبت است.

۶۵ دیدگاه. ترک جدید

 • خانم دکتر من اهل شهرستان و میخام برای ایمپلنت یک روز مرخصی بگیرم و یک هفته بیام تهران فقط میشه همون موقع دندون رو کشید و ایمپلنت کرد؟ من سه تا دندون خراب یا بهتره بگم داغون دارم که باید بکشم. لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ۶:۱۵ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . اولین قدم این هست که شما برای ما یک عکس opg ارسال کنید تا ببینیم شما به چند واحد ایمپلنت احتیاج دارید و وضعیت دندان ها را بررسی کنیم .
   شماره واتساپ جهت ارسال عکس : ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
 • سلام خدمتتون
  من دندونای سالم و مرتبی دارم اما خیلی به سرما و گرما حساس هستن و با یه لیوان چای یا نوشیدنی سرد همشون تیر میکشن. رفتم دکتر میگن همشون ریشه های حساس دارن و باید بکشی و ایمپلنت کنی. ایا این قضیه صحت داره و لازمه دندونامو بکشم؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ۶:۳۱ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . لطفا برای ما عکس opg ارسال کنید تا بهتر راهنماییتون کنیم و وضعیت دندان های شما را بررسی کنیم .
   شماره واتساپ کلینیک جهت ارسال عکس : ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
 • سلام با ایمپلنت فوری میتونیم راحت غذا بخوریم یا باید رعایت کنیم تا چند ماه؟ مرسی

  پاسخ
 • خانم دکتر من ایمپلنت معمولی انجام دادم بخیه دندونم تا مدت ها اذیتم میکرد بیچاره شدم. دیگه دنبال روکشش نرفتم الان میتونم بیام روکش کنم و دندونای دیگه رو با ایملپنت فوری درست کنم؟ شهرستان هستم

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ۷:۰۴ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . شما چه مدتی از جایگذاری ایمپلنتتون میگذره ؟ و برای بررسی بیشتر لطفا یک عکس opg برای ما ارسال کنید .

   پاسخ
 • آمنه خداوندگاری
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ۷:۴۶ ق٫ظ

  سلام ببخشید ایمپلنت دندان یک روزه ینی روکش هم سریع تحویل میدین؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ۷:۰۲ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . بله ولی اولین قدم این است که وضعیت دندان های شما را ارزیابی کنیم . لطفا برای ما عکس opg ارسال کنید .

   پاسخ
 • درود بر شما
  من یه سوال دارم از خدمتتون. اگر نیاز باشه یک دندون خراب کشیده بشه بعد ایمپلنت کنیم باز هم میتونیم ایمپلنت فوری انجام بدیم؟ مرسی

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . اولین قدم این هست که شما برای ما عکس opg ارسال کنید تا وضعیت دندان هایتان را بررسی کنیم .

   پاسخ
 • فاطمه کشکولی
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ۶:۴۰ ب٫ظ

  سلام خدمت شما من یه جایی خوندم که عمر دندان ایمپلنت شده با برند کره ای نزدیک به ۱۵سال هست سوالم اینه اگر خوب مراقبت کنیم باز هم نیاز داره ترمیم بشه یا باید عوض کرد؟ ممنون

  پاسخ
 • سلام خانم یه سوالی دارم برای فردی که نیاز به پیوند استخوان داره میشه ایمپلنت فوری انجام داد؟ من سه تا دندونم افتاده بود دندون مصنوعی هم استفاده میکردم یه مدت البته

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ۱۲:۱۷ ب٫ظ

   سلام خدمت شما . اولین قدم این هست که شما برای ما عکس opg ارسال کنید تا از روی عکس وضعیت استخوان و دندان هایتان را چک کنیم .

   پاسخ
 • سلام خانم دکتر نصیری
  ایمپلنت یک روزه برای پیرمرد ۷۰ساله که از دندون مصنوعی استفاده میکنه قابل اجرا هست؟ میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ۱۲:۱۸ ب٫ظ

   سلام خدمت شما . لطفا برای ما عکس opg ارسال کنید تا وضعیت استخوان و دندان هایتان را بررسی کنیم .

   پاسخ
 • مرتضی بنیانفر
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ۲:۰۵ ب٫ظ

  سلام خانم دکتر – پری روز دندانپزشک ریشه دندان ۶ بالا رو جراحی کرد و خارج کرد گفت به دلیل ضخامت کم استخوان فک بالا پودر استخوان زده و روش فوم گذاشته و بخیه کرده حالا امروز بخیه خود به خود باز شده آیا باز شدن نخ بخیه خطری نداره؟ یا باید سریع به کلینیک مراجعه کنم؟ متشکرم

  پاسخ
 • سلام بیمار ۲۳ساله پریودنتال بسیار شدید که تحلیل لثه ژنتیکی داشته و مجبوره همه دندانهایش را کشیده و ایمپلنت کنه و دچارعقب ماندگی فک پایین هم هست امکان ارتو دنسی داره و اگه داره باید قبل از کشیدن دندانهاش باشه؟واصلا این بیمار دارای دندان قروچه امکان ایمپلنت داره؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۲ ب٫ظ

   سلام خدمت شما . برای رفع مشکل شما باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید و در ادامه امکان ایمپلنت هست و دندان قروچه شما قابل درمان است .

   پاسخ
   • ممنون خانوم دکتر بابت پاسخی که دادید یک سوال دیگه داشتم اگر به خاطر ارتودنسی چند سال کشیدن دندانها و ایمپلنت عقب بیفته بعد چند سال امکان ایمپلنت تمام دندانها وجود داره منظورم اینکه تو این چندسال استخوان فک و لثه تحلیل نمیره البته من دارم چرک خشک کن برای از بین بردن باکتری های لثه مصرف میکنم و رنگ لثه هام که سیاه شده بود صورتی شده

    پاسخ
 • سلام خانم دکتر من یه دندونمو ایمپلنت معمولی کردم تا۶ماه که غذا خوردنم با درد همراه بود الانم حس میکنم ایمپلنت تکون خورده ولی دیگه طاقت درد رو ندارم برم درستش کنم میشه اینو تعویض کنم؟ بعد با ایمپلنت یک روزه همه کاراش توی یه روز انجام میشه؟ من از شهرستان میخام خدمت برسم

  پاسخ
 • سلام ببخشید من ایمپلنت معمولی انجام دادم نزدیک ۶-۷ماه بزور غذا میخوردم الان برای ایمپلنت یک روزه تا چند ماه باید درد رو تحمل کنم؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ۸:۴۴ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . ایمپلنت به روش دیجیتال بدون برش لثه و برداشتن بافت انجام میشود پس دردی نخواهید داشت با توجه به ضخامت استخوان شما یا در همان جلسه روکش گذاشته میشود و اگر استخوان مطلوبی نداشته باشید بی دندانیه شما با روکش موقت جبران میشود و روکش دائم فک پایین حدودا یک ماه بعد و فک بالا دو تا سه ماه بعد گذاشته میشود .

   پاسخ
 • سلام ببخشید اگه جای دندونمون پیوند استخوان لازم داشته باشه برای ایمپلنت یک روزه چقد باید بگذره تا بتونیم ایمپلنت کنیم؟ بعد اینکه هزینه ایمپلنت با هزینه ایمپلنت یک روزه خیلی تفاوت داره؟ لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ۸:۴۸ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . بستگی به ضخامت استخوان شما دارد که با عکس OPG شما مشخص خواهد شد.اما در برخی موارد در همان جلسه تزریق پودر استخوان ایمپلنت هم گذاشته می شود در برخی موارد ممکن است تا ۵ ماه بعد ایمپلنت جایگذاری شود بستگی به ضخامت استخوان شما دارد.ایمپلنت دیجیتال با روش سنتی تفاوت هزینه آنچنانی ندارند.

   پاسخ
 • سلام خانم دکتر من دو سه تا دندونم ایمپلنت لازم داره ولی لثه ام ضعیفه بنظرتون میتونم بیام ایمپلنت یک روزه انجام بدم؟اخه شهرستان هستم

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ۷:۰۹ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . لطفا برای ما عکس opg به واتساپ کلینیک ارسال کنید تا ما بهتر راهنماییتون کنیم .
   ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
 • سلام خانم دکتر ایا میشه چند تا دندان رو با ایمپلنت یک روزه کاشت؟ قیمت ایمپلنت دندان یک روزه برای هر دندان چقدره؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۸:۴۵ ق٫ظ

   درود برشما و ممنون از توجهتون امیدوارم مطالب سایت ما براتون مفید بوده باشن
   بله میشه ولی بستگی به میزان و کیفیت استخوان فک شما داره که بعد از رویت عکس opg شما میشه دقیق نظر داد

   پاسخ
 • سلام خدمت شما اگه برای ایمپلنت به پیوند استخوان نیاز باشه هم میشه ایمپلنت فوری انجام داد؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۸:۴۶ ق٫ظ

   درود برشما و ممنون از توجهتون امیدوارم مطالب سایت ما براتون مفید بوده باشن
   بهتر قبلش یه عکس OPG برای ما ارسال کنید تا بهتر بتونیم نظر بدیم

   پاسخ
 • سلام، هزینه ایمپلنت چقدر است؟

  پاسخ
 • خانم دکتر مامانم دیابت نوع دو داره و کلا بد زخمه و دیر خوب میشه میتونه ایمپلنت کنه؟

  پاسخ
 • سلام و درود خدمت خانم دکتر نصیری عزیز بنده مدتی هست که عصب کشی کردم و احساس میکنم ایمپلنت بعد از عصب کشی مشکلی ایجاد نمیکنه؟ چون احساس میکنم هنوز لثه ام حساسه

  پاسخ
 • سلام خانم دکتر معایب ایمپلنت فوری رو میفرمایید؟ من نمیدونم واقعا کدوم روش مناسب تره

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱:۰۴ ب٫ظ

   سلام خدمت شما. ایمپلنت فوری یا دیجیتال ؟ ایمپلنت فوری یعنی بلافاصله بعد از کشیدن دندان ایمپلنت بگذارید.

   پاسخ
 • ببخشید عوارض ایمپلنت فوری چیه؟

  پاسخ
 • سلام پدر من پروپرانوئول مصرف میکنه برای قلبش یهو تپش قلب میگیره بنظرتون میتونه ایمپلنت کنه؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید هزینه ایمپلنت یکروزه چقدره؟ منظورم برای هر واحد دندان هزینه ایمپلنت یکروزه چقدر با بقیه فرق داره

  پاسخ
 • سلام من دندون نیش مادر زاد ندارم با اورتودنسی فضا باز کردم یکبار جوش نخورد یکبار با جراحی کردن باز کل پیش پس زد چیکار کنم؟ میتونم ایمپلنت انجام بدم؟

  پاسخ
 • درود برشما.من همه دندانهامو تو یه سانحه ازدست دادم.چندتارو کشیدم چندتاهم سالم مونده ولی اسمش دندان نیست بقیه هم فقط ریشه ها باقی مانده.آیا میشه کاری برام انجام داد؟ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۶ اسفند ۱۳۹۹ ۲:۱۶ ب٫ظ

   سلام خدمت شما. بله لطفا برایمان عکس opg از فک بالا و پایین ارسال بفرمایید . طرح درمان در اینجور موارد ایمپلنت و یا پروتز کامل است.

   پاسخ
   • سلام خانم دکترعزیزپسرمپارسال همه دندوناشوکشیده میتونه ایمپلنت فوری انجام بده ممنون ازپاسخگویی

    پاسخ
    • دکتر نوشین نصیری
     ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۵:۵۵ ق٫ظ

     سلام خدمت شما . لطفا یک عکس opg برای ما ارسال کنید تا بهتر راهنماییتون کنیم و وضعیت دندان ها را بررسی کنیم .

     پاسخ
 • من ۱۲ ساله از دندون مصنوعی استفاده میکنم. لثه های سالمی دارم و ۶۰ سالمه. میخوام ببینم منم میتونم کاشت ایمپلنت انجام بدم؟ یا با همون دندان مصنوعی ادامه بدم؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۶ اسفند ۱۳۹۹ ۲:۱۷ ب٫ظ

   سلام خدمت شما. لطفا برایمان از فک بالا و پایین عکس ارسال بفرمایید . تا استخوان فک ارزیابی شود .

   پاسخ
 • دکتر نصیری برای دندون عفونی و چرک کرده هم امکانش هست در یک روز ایمپلنت انجام بشه؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۶ اسفند ۱۳۹۹ ۲:۲۰ ب٫ظ

   سلام خدمت شما. باید عکس ارسال بفرمایید اما اگر عفونت زیاد باشد بهتر است اول ریشه خارج شود و بعد از چند ماه ایمپلنت گذاشته شود.

   پاسخ
 • سلام و وقت بخیر خانم دکتر نصیری. من ساکن اهواز هستم و بعد از دیدن این مقاله تصمیم گرفتم برای ایمپلنت پیش شما بیام. دندان هام ریخته اما ریشه ی دندان ها هنوز هست. آیا واقعا کشیدن ریشه و گذاشتن ایمپلنت در یک روز انجام می شود؟ چون نمیتوانم بیشتر در تهران بمانم. با تشکر ازز پاسخگویی شما

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۶ اسفند ۱۳۹۹ ۲:۲۵ ب٫ظ

   سلام خدمت شما. لطفا برای ما عکس ارسال بفرمایید در صورتی که ریشه ها عفونت نداشته باشند و کیفیت استخوان خوب باشد میتوان کشیدن و گذاشتن ایمپلنت را در یک روز انجام داد.

   پاسخ
 • سلام وقت شما بخیر. بنده ۵۴ سالمه و دیابت دارم. قبلا ایمپلنت انجام دادم و بعد از مدتی همش ریخت. الان بهم گفتن بهتره از پایه ی طلا استفاده کنم. آیا این موضوع صحت داره؟ یا باز هم میریزه؟ لثه هام محکم نیست اصلا. و اینکه چطور میتونم برای معاینه نزد شما بیام؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۲:۲۴ ب٫ظ

   سلام خدمت شما. شما باید ازمایش خونتون را بفرستید fbsو a1c چند هست و برای گذاشتن ایمپلنت a1c نباید بالای ۶ باشد . و fbs نباید بالای ۱۶۰ نباشد.

   پاسخ
 • من چندین ساله که دندونامو کشیدم و از دندان مصنوعی استفاده میکنم. آیا برای من هم امکان استفاده از ایمپلنت وجود داره؟ و آیا یک روزه انجام میشه؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۲:۲۸ ب٫ظ

   سلام خدمت شما. بله ولی حتما باید عکس opg شما را ببینیم که میزان استخوان فک را مشاهده کنیم.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

مقالات مرتبط

فهرست
Call Now Button