ایمپلنت دیجیتال دندان یا جدیدترین تکنولوژی کاشت دندان

ایمپلنت دیجیتال دندان و مزایای آن
ایمپلنت

اشتراک‌گذاری

ایمپلنت دیجیتال چیست؟ آیا کاشت دندان بدون درد، جراحی و بخیه ممکن است؟ جدیدترین تکنولوژی کاشت دندان چگونه است؟ چه کسانی می‌توانند برای جدیدترین روش کاشت دندان اقدام کنند؟ ایمپلنت بدون جراحی چه مزایایی دارد؟

ایمپلنت دیجیتال دندان چه مراحلی دارد؟ قیمت ایمپلنت دیجیتال چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟ مراقبت های بعد از جدیدترین تکنولوژی کاشت دندان چیست؟  و بسیاری از نکاتی که درباره جدیدترین روش ایمپلنت نمی‌دانید در این مقاله پاسخ داده‌ایم.

برای درک بهتر مراحل ایمپلنت دندان دیجیتال نیز ویدئویی از ایمپلنت دیجیتال دکتر نصیری را در مقاله قرار دادیم.

در نهایت اگر سوالی دارید که در مقاله به آن پاسخ داده نشده‌است می‌توانید در انتهای مقاله و قسمت دیدگاه درج کنید تا با راهنمایی دکتر نصیری به جواب خود برسید.

مراحل ایمپلنت دندان بدون درد و خونریزی و با کمک جدیدترین روش را در کلینیک دکتر نوشین نصیری ببینید.

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

در این روش درمانی از یک شبیه ساز سه بعدی کامپیوتری که پرینتر سه بعدی یا اسکنر سه بعدی نیز میگویند برای بررسی وضعیت استخوان و اعصاب استفاده می شود و به همین دلیل است که دندانپزشک برای انجام عمل نیاز به برش های کمتری دارد پس بنابراین درد حاصل از جراحی های سنتی نیز کمتر است.

ایمپلنت دیجیتال دندان در کلینیک دکتر نوشین نصیری

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان قرار دادن یک ریشه دندان مصنوعی که معمولا از تیتانیوم یا آلیاژ آن ساخته می شود است که برای حمایت از یک تاج یا مانند آن در درون استخوان فک قرار می گیرد.

در صورتی که فردی یک یا چند دندان دائمی خود را از دست داده باشد و بخواهد طرح لبخندی زیبا داشته باشد، ممکن است به تشخیص دندانپزشک، ایمپلنت دندان تجویز شود.

پایه تیتانیوم ایمپلنت دندان می تواند به خوبی در درون استخوان فک قرار گیرد و یک زیر ساخت محکم را برای دندان شما فراهم آورد.

نمونه کار ایمپلنت دیجیتال مراجعه کننده دکتر نصیری

ایمپلنت های دندانی دقیقا مانند دندان طبیعی کار می کنند چرا که ساختار آن ها به تقلید از دندان های واقعی طراحی می شود.

تاج ایمپلنت های دندانی معمولا از جنس سرامیک یا پرسلن یا کامپوزیت ساخته می شود. ریشه این دندان ها به این دلیل از آلیاژ تیتانیوم ساخته می شود که تیتانیوم کاملا غیر سمی است و زیست سازگار با فیزیولوژی بدن است و به خوبی می تواند در استخوان فک قرار گیرد.

تاج استفاده شده بر روی این تیتانیوم نیز بسیار قدرتمند است و می تواند در برابر فشار دندان های دیگر کاملا مقاوم باشد.

بر اساس اظهارات سایت معتبر پابمدیکال دقت ایمپلنت دیجیتال از روش های سنتی بیشتر است:

جراحی ایمپلنت دیجیتال به کمک رایانه شامل طیفی از مراحل است که منجر به ایجاد یک طرح سه بعدی می شود که توسط گاید جراحی و ابزار های دیجیتال بر روی دندان بیمار اجرا می شود. از این رو اعتقاد بر این است که جراحی ایمپلنت دیجیتالی در مقایسه با جراحی ایمپلنت سنتی، دقیق‌تر و قابل اعتمادتر است.

ایمپلنت بدون جراحی چیست؟

کاشت دندان با حداقل میزان برش، موجی است که به زودی جایگزین روش سنتی در علم ایمپلنتولوژی خواهد شد. بسیاری از بیماران تنها با دو مراجعه به دندانپزشک می توانند به دندان زیبای خود دسترسی مجدد پیدا کنند.

جراحی های کم تهاجمی ایمپلنت دندان با پیشرفت در تصویربرداری سه بعدی و استفاده از روش های جراحی ثابت شده برای ترمیم بافت های استخوان و لثه امکان پذیر است. تجسم سه بعدی فک شما، احتمال گمانه زنی و شک را برطرف می کند و این مسئله باعث افزایش دقت و کاهش زمان جراحی خواهد شد.

استخوان با استفاده از برخی از ابزارهای جراحی از طریق برش های کوچک در لثه قابلیت خم شدن پیدا می کند و این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه برای ایجاد پایه مناسب برای کاشت دندان در فک بیمار، گاهی اوقات به پیوند استخوان نیاز است.

در گذشته برای انجام عمل پیوند استخوان به برش های بزرگ در لثه نیاز بود که موجب وارد شدن ضربه به بافت های دندانی می شود. علاوه بر این، بیمار مجبور بود تا چندین ماه را برای پیوند استخوانی انتظار بکشد تا امکان کاشت دندان جدید برای او به وجود آید.

نظرات مراجعه کنندگان دکتر نوشین نصیری درباره ایمپلنت دیجیتال در این مرکز درمانی را در ویدئو زیر می بینید.

با حضور تکنولوژی دیگر نیازی به ایجاد برش های عمیق و زیاد روی لثه نیست و درصد بسیار زیادی از بیماران دیگر به این روش ها نیازی نخواهند داشت و در هزینه و وقت آن ها نیز صرفه جویی می شود.

برنامه ریزی دقیق روی صفحه کامپیوتر قبل از عمل جراحی سبب می شود تا بیمار وقت کمتری را روی صندلی دندانپزشکی سپری کند و معمولا همان روز به روال عادی زندگی خود باز می گردد.

برخی از مهم ترین مزایای استفاده از این روش درمانی عبارتند از:

 • فشار کمتر به لثه و تهاجم اندک
 • از لثه و ناحیه حساس اطراف استخوان محافظت می شود
 • تا حد زیادی بدون درد است
 • زمان انجام عمل بسیار کوتاه تر است
 • بیمارانی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند، در این روش درمانی با خطر مواجه نمی شوند
 • با توجه به حجم جراحی کمتر، عوارض کمتری نیز به وقوع خواهند پیوست و این به پزشکان کمک می کند که بافت سالم بیش تری را در اختیار داشته باشند.
 • آسودگی خاطر بیمار
 • افزایش دقت کاشت دندان و احتمال موفقیت بیشتر عمل
 • کاهش سطح دلهره در بیمار و حتی دندانپزشک چرا که سرعت عمل در این روش بیشتر خواهد بود و همچنین به دلیل این که برنامه ریزی های قبلی بر روی سیستم های کامپیوتری انجام شده است، دندانپزشک نیز به خوبی از شرایط فرد آگاهی دارد.
پرینتر سه بعدی و اسکن داخل دهان دکتر نصیری

متخصص ایمپلنت دندان چه ویژگی هایی دارد؟ را در این مقاله از سایت دکتر نصیری بخوانید.

ایمپلنت دیجیتال دندان چیست؟

پیشرفت تکنولوژی و فناوری در زمینه های مختلف موفقیت های فراوانی را برای شاخه های مختلفی علمی به ارمغان آورده است و علوم دندانپزشکی نیز از این مهم بی بهره نبوده است. امروزه حضور تکنولوژی در کنار دندانپزشکان سبب شده است تا پروسه درمان بیماران سریع تر، دقیق تر و با درد کم تر انجام شود.

یکی از جلوه های روشن حضور تکنولوژی در کنار دندانپزشکان، امکان انجام ایمپلنت دیجیتال دندان است که مزایای فراوانی به همراه دارد.

ایمپلنت دیجیتال دندان یکی از شگفتی های دندانپزشکی مدرن است. دندان های جدید دندان هایی هستند که درست مانند دندان های طبیعی توسط استخوان فک حمایت می شوند و این امکان را به فرد می دهند که بتواند هر نوع خوراکی مورد علاقه خود را مصرف کند، به مراقبت های خاص نیاز ندارند و می توانند برای مدتی طولانی دوام داشته باشند.

حال با امکان ایمپلنت دیجیتال، دندانپزشکان می توانند سریع تر و راحت تر از گذشته روش درمانی را انجام دهند.

جراحی ایمپلنت دیجیتال از یک شبیه ساز سه بعدی کامپیوتری استفاده می کند که به کمک آن وضعیت استخوان و همچنین شرایط اعصاب مورد بررسی قرار می گیرد. به کمک این اطلاعات است که دندانپزشک می تواند برنامه ریزی ویژه ای برای انجام عمل جراحی داشته باشد. با توجه به این که کمترین برش های ممکن در طول این جراحی ایجاد می شود، آسودگی بیمار پس از درمان بسیار بیش تر است.

در حقیقت در روش ایمپلنت دیجیتال برش ها تا جایی کم می شود که برای درمان نیازی به استفاده از بخیه وجود نخواهد داشت.

گاید جراحی برای ایمپلنت دیجیتال دندان

در حین عمل جراحی یک راهنما یا گاید بر روی محل جراحی قرار می گیرد تا بتواند به خوبی شرایط را بررسی کند و از این طریق از ورود هرگونه آسیب به عصب یا دندان های اطراف جلوگیری شود. زمانی که برش های ایجاد شده روی لثه به حداقل می رسد، زمان بهبودی بیمار به طور چشم گیری کاهش پیدا می کند و درد ناشی از جراحی و پس از آن نیز کاهش پیدا می کند.

در حقیقت در این روش برش ها تا جایی کم می شود که برای درمان نیازی به استفاده از بخیه وجود نخواهد داشت. استفاده از برش های کم تر باعث می شود تا خون ریزی به حداقل برسد و از طرف دیگر میزان تورم بعد از جراحی نیز کاهش پیدا کند. جراحی عمومی اما نیازمند برش های عمیق تر و بزرگ تری است که به کمک آن دندان پزشک بتواند شرایط اعصاب و استخوان فک را به خوبی مورد بررسی قرار دهد.

زمانی که از شیوه درمانی ایمپلنت دندانی استفاده می کنید، باید حتما از تجربیات یک دندانپزشک حرفه ای متخصص و جراح اندو برای رسیدن به موفقیت بهره ببرید. با وجود این که مطالعات مختلف نشان می دهد که ایمپلنت های دندانی ۹۸% شانس رسیدن به موفقیت را دارند اما همچنان احتمال بروز اشتباه از طرف دندانپزشک وجود دارد. در برخی از مواقع، اشتباه دندانپزشک غیر متخصص می تواند مشکلات فراوانی را برای بیمار ایجاد کند.

 یکی از مهم‌ترین مراحل ایمپلنت دندان، جایگذاری هیلینگ ایمپلنت است. اما هیلینگ ایمپلنت چیست و چه کاربردی دارد؟

جدیدترین تکنولوژی کاشت دندان چگونه است؟

حتما برای شما جای سؤال است که نحوه ساخت ایمپلنت دندان دیجیتال چگونه است؟ ایمپلنت‌های دیجیتال این مزیت را دارند که بر اساس حالت چهره فرد ساخته شوند. این عمل کاملا دیجیتالی صورت می‌گیرد. دندان‌پزشک از تصاویر و اسکن‌های دقیقی استفاده می‌کند تا بتواند اطلاعات بسیار دقیقی در مورد استخوان، عصب‌ها و اجزا داخلی آن به دست آورد. تصاویر سه بعدی این امکان را به دندان‌پزشک می‌دهند تا بتواند در مورد محل قرارگیری ایمپلنت تصمیم‌گیری کند.

تجربه یکی از مراجعین دکتر نصیری را از کاشت ایمپلنت دندان دیجیتال در این ویدئو ببینید:

جدیدترین روش ایمپلنت چگونه است؟

ایمپلنت دندان در دسته ریشه‌های مصنوعی دندان قرار می‌گیرد که معمولا آن را با استفاده از «تیتانیوم» می‌سازند. ریشه ساخته شده را در استخوان فک می‌کارند. باید بدانید فیکسچرها یا همان قطعاتی که در استخوان فک قرار می‌گیرند در ایمپلنت دیجیتالی و معمولی با هم تفاوتی ندارند. تفاوت اصلی در مورد نحوه پیگیری روند درمان است.

برای کاشت دندان به روش دیجیتالی حداقل برش روی فک صورت می‌گیرد. چون همه مراحل به دقت و به صورت کامپیوتری صورت می‌گیرند، جراح می‌داند که باید در چه مرکزی چه برشی را انجام دهد. به دلیل دقت بالا دیگر به بخیه یا کشیدن آن نیازی نخواهد بود. چون برش کمتری روی فک صورت می‌گیرد، بیمار درد کمتری را نیز تجربه می‌کند.

کاشت ایمپلنت دیجیتالی به صورت پانچ صورت می‌گیرد. در واقع محل قرار گرفتن ایمپلنت به کمک یک وسیله بسیار تخصصی روی استخوان فک مورد نظر پانچ می‌شود و متخصص از همان نقطه پانچ شده ایمپلنت را جای‌گذاری می‌کند. این مراحل وقتی به راحتی انجام می‌شوند که بیمار مشکل خاصی در فک نداشته باشد، یعنی همه چیز به صورت نرمال باشد.

کد کم دندانپزشکی (CAD CAM) تکنولوژی است که با ورود به دندانپزشکی دیجیتال به خصوص در حوزه دندانسازی تحول بسیار بزرگی در این علم ایجاد کرده است.

گام به گام ایمپلنت دیجیتال

برای کاشت ایمپلنت دندان دیجیتال، دندانپزشک بیمار را معاینه می‌کند و با عکس‌برداری پیشرفته اقدام به جمع‌آوری اطلاعات کافی از دهان، دندان، فک و عصب‌های بیمار می‌کند. طراحی اولیه توسط کارشناسان واحد طراحی صورت می‌گیرد.

وقتی طراحی اولیه مورد تأیید پزشک قرار گرفت، طراحی و تولید گاید جراحی و قطعات پروتزی توسط کارشناسان طراحی صورت می‌گیرد.

وقتی گاید جراحی آماده شد دندانپزشک آن را در دهان شما قرار می‌دهد و ایمپلنت را با دقت بسیار بالا و نهایت صبر و حوصله در جایی که قبلا آن را تعیین کرده بود، می‌کارد. در ادامه تمام این مراحل را به صورت گام به گام مطالعه کنید:

 1. اسکن داخل دهان با پرینتر سه بعدی
 2. استفاده از گاید جراحی
 3. استفاده از دستگاه تزریق بی حسی موضعی
 4. خالی کردن ریشه دندان
 5. کار گذاشتن ایمپلنت دندان
 6. ریختن پودر استخوان در اطراف ایمپلنت برای استحکام بیشتر در صورت نیاز
 7. کار گذاشتن اباتمنت یا پایه تاج
 8. تحویل تاج دندان
قبل و بعد از کاشت ایمپلنت دیجیتال دکتر نوشین نصیری

یکی دیگر از ویژگی های کلیدی استفاده از ایمپلنت دندانی آن است که بیمار به کمک آن می تواند همچون یک دندان طبیعی با استفاده از ایمپلنت خود هر نوع مواد خوراکی را مصرف کند.

چرا استفاده از ایمپلنت بدون جراحی می تواند مفید باشد؟

زمانی که فردی یکی از دندان های خود را از دست می دهد یا به دلیل بیماری ناچار می شود تا دندان خود را به تشخیص دندانپزشک بکشد، جای خالی دندان می تواند در هنگام صحبت کردن یا لبخند زدن ظاهری نامناسب داشته باشد و از این رو ممکن است اعتماد به نفس فرد را نیز تحت تاثیر قرار دهد. در ادامه برخی از مهم ترین مزیت هایی که ایمپلنت دندان به طور کلی در اختیار فرد قرار می دهد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

چنانچه پیش تر نیز اشاره شد، ایمپلنت دندان عملکردی مانند دندان های طبیعی دارد و به مانند آن است که فرد دندان آسیب دیده خود را ترمیم کرده است. این دندان ها با توجه به ساختار مشابهی که با دندان های حقیقی دارند می توانند نسبت به پروتز های سنتی، تاثیر مثبتی در گفتار بیمار داشته باشد. از دیگر ویژگی های اصلی این روش درمانی آن است که به شدت به تحریک استخوان فک کمک می کند و مانع از بین رفتن استخوان در مرور زمان می شود.

مزایای ایمپلنت دندان

ایمپلنت یک روزه دندان یکی از روش های متفاوت ایمپلنت دندان است که در آن تمام مراحل ایمپلنت دندان در یک جلسه صورت می‌گیرد. به عبارت ساده‌تر در یک جلسه تمام مراحل مربوط به شکافتن لثه و استخوان، قرار دادن اباتمنت یا پایه، نصب تاج دندانی و… صورت می‌گیرد. این موضوع سبب می‌شود تا یکی از مهم‌ترین ایرادات ایمپلنت سنتی که زمان بالای آن بود، رفع شود.

یکی دیگر از ویژگی های کلیدی استفاده از ایمپلنت دندانی آن است که بیمار به کمک آن می تواند همچون یک دندان طبیعی با استفاده از ایمپلنت خود هر نوع مواد خوراکی را مصرف کند. ضمن این که دندان لمینت شده هرگز دچار پوسیدگی نمی شود اما این بدان معنا نیست که دیگر نیازی به دیدار با دندانپزشک یا مسواک زدن نباشد بلکه باید بیمار هر ۶ ماه یک بار با دندانپزشک خود دیدار داشته باشد و همچنین همواره آن را پاکیزه نگه دارد.

از دیگر مزایای استفاده از ایمپلنت دندانی آن است که امکان جا به جایی دندان های دیگر را به حداقل می رساند و آن ها را در موقعیت مناسب خود ثابت نگه می دارد و امکان ایجاد فشار برای جا به جایی دندان ها را نمی دهد. یکی دیگر از مزایای ایمپلنت دندانی آن است که بر خلاف دندان های مصنوعی و برخی از پروتز های دندانی هنگام خوردن غذا، عطسه یا سرفه و حتی خندیدن، از دهان خارج نمی شود و موجب خجالت زدگی فرد نخواهد شد.

ایمپلنت دندان بر خلاف بریج و دندان های مصنوعی بسیار با دوام است. البته این امکان وجود دارد که پس از یک دهه به تعویض تاج آن نیاز داشته باشید اما به طور کلی می توانید برای یک عمر از آن استفاده کنید.

مراحل اسکن دیجیتال دندان چیست را در این مقاله از سایت دکتر نصیری بخوانید.

آیا درد ایمپلنت دیجیتالی کمتر است؟

زمانی که قصد استفاده از شیوه سنتی ایمپلنت دندان را دارید، دندانپزشک باید تمام طول محل قرار دادن ایمپلنت را برش دهد. شاید بتوان گفت یکی از عمده دلایلی که متقاضیان به روش دیجیتالی روی آورده اند همین موضوع باشد. جراحی ایمپلنت دیجیتال اما به حداقل برش ها نیاز دارد زیرا تصاویر پرینتر سه بعدی دقیقی قبل از انجام عمل جراحی برای بررسی وضعیت استخوان و موقعیت اعصاب استفاده می شود و این در حالی است که در روش سنتی، دندانپزشک باید طول محل درمان را تا رسیدن به استخوان ببرد.

زمانی که دندانپزشک از روش دیجیتالی استفاده می کند، شکاف های بسیار کوچک تری بر روی لثه ایجاد می شود که نیازی به بخیه ندارد. در نتیجه این عمل، زمان بهبودی به شدت کاهش پیدا می کند و ریسک خونریزی، عفونت ایمپلنت و تورم لثه نیز به حداقل می رسد. نکته جالب در رابطه با این درمان آن است که طول درمان به کمک روش دیجیتالی امکان کاشت دو ایمپلنت دندانی در ۲۰ دقیقه نیز بوجود می آید. برای مطالعه بیشتر مقاله آیا کاشت ایمپلنت همراه با درد است؟ را توصیه می کنیم.

مزایای دندانپزشکی دیجیتال

مزایای استفاده از ایمپلنت دیجیتال چیست

در ابتدای امر باید به این نکته اشاره داشته باشیم که تمامی مزایایی که در ایملپنت سنتی وجود دارد را می توان در ایمپلنت دیجیتال نیز یافت. مهم ترین مزایای ایمپلنت به طور کلی عبارتند از ظاهر طبیعی دندان، عملکرد مشابه با دندان، عدم نیاز به مراقبت های ویژه، تحریک استخوان فک، حفظ ساختار آن و دوام بالا. مطالعات بالینی صورت گرفته نشان می دهد که ایمپلنت به طور کلی می تواند بیش از ۳۰ سال دوام داشته باشد. تمامی این مزایا را می توان در ایمپلنت دیجیتالی و استفاده از تکنولوژی دندانپزشکی دیجیتال نیز یافت و البته مزایای بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد که باید به آن ها اشاره کنیم.

بی حسی موضعی ایجاد شده در این روش سبب می شود تا بیمار دچار ناراحتی در طول درمان نشوند.

بسیاری از افراد در هنگامی که دندانپزشک مشغول انجام پروسه درمانی است استرس زیادی را تحمل می کنند. این افراد آن است که به نسبت روش های سنتی، زمان بسیار کمتری برای درمان لازم است. طول دوره درمان در روش سنتی برای ایجاد دو ایمپلنت به طور معمول حدود ۱۳۰ دقیقه یا بیش تر به طول می انجامد اما در روش دیجیتال چنین اتفاقی رخ نمی دهد و چنانچه پیش تر نیز اشاره کردیم، طول انجام عمل برای کاشت دو ایمپلنت می تواند حدود ۲۰ دقیقه به طول بیانجامد.

بر اساس منابع پزشکی یکی دیگر از مزایای استفاده از روش دیجیتال آن است که بیمار بسیار سریع تر می تواند دندان خود را تحویل بگیرد. از آن جا که دوره بهبودی در روش دیجیتالی به ۵ تا ۷ روز می رسد، فرد می تواند بسیار سریع تر دندان اصلی خود را تحویل بگیرد. دوره درمان به روش سنتی ممکن است تا ۴ ماه به طول بیانجامد.

اجزای ایمپلنت دندان

برای اینکه بهترین متخصص ایمپلنت دیجیتال را پیدا کنید می‌توانید به نمونه کارهای قبلی پزشک موردنظر خود نگاهی بیندازید

یکی دیگر از مزایای استفاده از روش ایمپلنت آن است که فرد آسودگی بیش تری در طول انجام عمل و پس از آن خواهد داشت. بی حسی موضعی ایجاد شده در این روش سبب می شود تا بیمار دچار ناراحتی در طول درمان نشوند. کاهش نیاز به برش های جراحی و همچنین بی نیازی از ایجاد بخیه نیز از جمله ویژگی های دیگر این روش است که آسودگی خاطر بیمار را موجب می شود.

از دیگر مزایای استفاده از این روش آن است که تعداد مراجعات به دندانپزشک نیز به حداقل می رسد. در استفاده از روش سنتی ممکن است فرد برای کاشت یک ایمپلنت به مراجعات متعدد تا ۷ بار به دندانپزشک را نیاز داشته باشد اما این در حالی است که در روش ایمپلنت دیجیتال، دندانپزشک می تواند فعالیت های بیش تری را در هر مرحله از مراجعه شما انجام دهد و در نتیجه می توان گفت که با ۳ مراجعه به دندانپزشک می توانید به خواسته خود در این رابطه برسید.

یکی دیگر از نگرانی هایی که همواره با بیماران وجود دارد، طول دوره درمان یا نقاهت است. آسیب های دهان و دندان می تواند منجر به سخت شدن مراحل خوردن غذا شود. به آن دلیل که در روش ایمپلنت دیجیتالی تعداد برش های درمانی به حداقل می رسد و نیازی به استفاده از بخیه نیست، بهبودی بیماران در این روش در مدت زمان کوتاه تری انجام می شود و می توان گفت که درد ناشی از عمل نیز برای افرادی که از روش دیجیتالی استفاده می کنند، کمتر از افرادی است که از روش های سنتی استفاده می کنند.

ایمپلنت دیجیتال دندان و روکش سرامیکی در کمتر از یک هفته

ورم بعد از ایمپلنت دندان تا چه مدت طول می‌کشد.

یکی دیگر از مهم ترین مزیت های استفاده از ایمپلنت دیجیتالی آن است که کاشت به درستی انجام می شود و به خطر نمی افتد. در روش سنتی کاشت ایمپلنت انجام می شود و سپس باید با توجه به ترمیم انجام شده برنامه ریزی های جدیدی انجام شود. در برخی از مواقع ممکن است کاشت انجام شده برای تاج در نظر گرفته شده مناسب نباشد و این گونه است که کاشت به خطر می افتد.

در روش دیجیتالی اما می توان مراحل کاشت را به درستی و همزمان برنامه ریزی کرد. در این روش دندانپزشک این فرصت را دارد که محل قرارگیری ریشه را به درستی مشخص کند تا بتوان به بهترین شکل ممکن از تاج، بریج یا دندان مصنوعی استفاده کرد. به همین دلیل است که در این روش نیازی به کوتاه کردن یا تغییر شکل تاج وجود ندارد.

روش ایمپلنت دیجیتالی همچنین دقت بیش تری دارد و می تواند ثبات بیش تری را به بیمار اهدا کند. می توان به این نکته اشاره داشت که دقت استفاده از روش دیجیتالی شگفت انگیز است. تحقیقات بالینی نشان داده است که انحراف دقت ایمپلنت دیجیتالی تنها ۰.۹ درجه است و این در حالی است که در روش سنتی انحراف کاشت ممکن است از ۲.۵ تا ۴.۹ درجه باشد.

دقت بیش تر در این سیستم به معنی آن است که دوام نهایی ایمپلنت دندانی نیز بیش تر خواهد بود. همین دقت بیش تر در استفاده از روش دیجیتالی به این معناست که حتی در موارد پیچیده ای که امکان استفاده از ایمپلنت سنتی وجود ندارد، روش دیجیتالی می تواند یک جایگزین بسیار مطمئن باشد.

امروزه روش های درمانی مختلفی وجود دارد که می تواند به فرد کمک کند تا جای خالی دندان از دست رفته خود را پر کند. یکی از روش های دائمی و مناسب برای رسیدن به این هدف، استفاده از ایمپلنت دندانی است که بیش از ۵۰ سال است که مورد استفاده قرار می گیرد. ایمپلنت دندانی به گونه ای عمل می کند که گویی فرد هنوز از دندان اصلی خود استفاده می کند و همین مسئله سبب می شود که ایمپلنت روشی بسیار مناسب برای جایگزینی دندان از دست رفته شناخته شود.

ایمپلنت دیجیتال دندان دکتر نوشین نصیری

در روش ایمپلنت دیجیتال کمترین میزان شکاف و جراحی روی لثه ایجاد میشود و بدلیل دقت و سرعت بالا کمترین میزان عفونت و خونریزی و التهاب وجود دارد و تمام مراحل در عرض ۲۰ دقیقه انجام میشود و دوام آن یک عمر است

با همه این تفاسیر، باید اشاره داشت که پروسه درمانی ایمپلنت سنتی کمی طولانی مدت است و این مسئله می تواند باعث نگرانی استفاده کنندگان از آن شود. پیشرفت تکنولوژی در علم دندانپزشکی سبب شده است تا امروزه با استفاده از دستگاه های دیجیتالی امکان انجام جراحی ایمپلنت با نیاز به برش های کمتر و بدون نیاز به بخیه نیز ایجاد شود. در این روش که خونریزی و التهاب پس از جراحی را به حداقل می رساند، بیمار می تواند در یک بازه زمانی بسیار کوتاه تر دندان جدید خود را بدست آورد. ضمن این که طول عمل جراحی نیز به شدت کاهش پیدا می کند و بیمار در یک بازه زمانی ۲۰ دقیقه ای می تواند پروسه درمان اولیه را تکمیل کند.

در آخر خاطر نشان میکنیم که تمام خدماتی که در حوزه دندانپزشکی انجام میشود مانند ریسمانی محکم و سازمان یافته به یکدیگر متصل است که همگی در جهت اول سلامت و بهداشت دهان و دندان، دوم بالا بردن سطح کیفیت زندگی و سوم داشتن حس خوب زیبایی بهمراه سلامتی و افزایش اعتماد بنفس انسانهاست. گذاشتن ایمپلنت و بدنبال آن استفاده از روکش یا پروتز برای داشتن ظاهر زیباتر دندان مانند یک مجموعه کنار هم قرار دارند که از شما دعوت میکنیم برای مشاهده خدمات بیشتر ما و مطالب و عکسهای بیشتر در این حوزه مقاله انواع خدمات دندانپزشکی زیبایی را از دست ندهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره و همچنین دریافت نوبت، با کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر نوشین نصیری تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۲۲۲۱۵۰۰۵ – ۰۲۱-۲۲۲۱۴۰۰۴

معایب ایمپلنت دیجیتال

کاشت دندان به هر روشی که باشد در کنار مزایایی که دارد می‌تواند معایبی به همراه داشته باشد. اما از آنجایی که روش دیجیتالی ایمپلنت دندان بر اساس کاهش آسیب به دهان و دندان بیمار طراحی شده می‌توان گفت که کمترین معایب را با خود به همراه دارد. به صورت کلی و جزئی روش دیجیتالی کاشت دندان می‌تواند این معایب را به همراه داشته باشد:

 • با توجه به اینکه قرار است عملیاتی روی فک صورت بگیرد، درد نیز می‌تواند به مقدار کمی وجود داشته باشد. پزشک از بی‌حسی استفاده می‌کند و همچنین برای سه روز نیز مسکن‌هایی می‌دهد تا درد را کنترل کند.
 • اگر پزشک توانایی لازم را نداشته باشد خطر شکست ایمپلنت و لق شدن روکش ایمپلنت وجود دارد.
 • این روش برای همه بیماران مناسب نیست و ممکن است بیماری نتواند اصلا اقدام به کاشت دندان کند. این مهم توسط پزشک بررسی می‌شود و راه‌حل‌های جایگزین ارائه می‌گردد.
تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

تفاوت جدیدترین روش ایمپلنت و روش های مرسوم

دلایل زیادی وجود دارد که چرا بسیاری از بیماران در حال حاضر به دنبال روش های دیجیتالی به جای روش های سنتی ایمپلنت دندان هستند. شاید یکی از بزرگترین تفاوتها در نحوه انجام عمل جراحی باشد. ایمپلنت دندان به صورت دیجیتال نیازی به آمادی سازی فلپ یا جراحی سنگین لثه نخواهد داشت.

بدون ترید، بریدگی های شدید و خون ریزی مواردی هستند که همه بیماران دوست دارند تا از آن دور باشند حتی در صورتی که در آرامش کامل و بی حسی قرار داشته باشند و درد آن را حس نکنند. حال با ورود تکنولوژی به عرصه دندانپزشکی بسیاری از بیماران می توانند با آسودگی خاطر بسیاری از عمل های جراحی را انجام دهند و دیگر نیازی به ترس از دندانپزشکی نخواهند داشت.

در ایمپلنت دیجیتال تنها دو حفره روی فک ایجاد می شود که ایمپلنت ها از طریق این دو حفره در استخوان فک تعبیه می شوند. انجام چنین کاری به معنی حداقل خونریزی ، کمترین آسیب به بافت نرم و بخیه کمتر از قبل است.

دندانپزشکان معمولاً قبل از در نظر گرفتن واجد شرایط بودن بیمار برای جراحی ایمپلنت، سابقه پزشکی و دارویی کاملی را ثبت می کنند. آنها معمولاً به دنبال بیماری های سیستمیک مانند دیابت هستند، زیرا در چنین مواردی ممکن است جراحی روش مناسب برای درمان نباشد.

با این حال اکنون با ورود روش های مخلتف دندانپزشکی دیجیتال، حتی بیماران دیابتی نیز می توانند با استفاده از روش های دیجیتالی و با رعایت احتیاط های لازم، واجد شرایط درمان باشند. دلیل اصلی این موضوع آن است که معایب ایمپلنت دیجیتالی به حداقل خود رسیده است و به همین دلیل احتمال درد و التهاب بعد از عمل به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

دوره بهبودی پس از درمان فوق العاده سریع تر است و به همین دلیل بیمارانی که از فشار خون نیز رنج می برند قادر به استفاده از کاشت دندان به صورت دیجیتالی خواهند بود.

سومین عامل مهمی که برای مقایسه باید در نظر گرفت، زمان صرف شده برای تکمیل جراحی است. با استفاده از اسکن داخل دهانی دیجیتالی و تکنیک های جدید و کارآمد، قراردادن ایمپلنت در دهان در یک بازه زمانی کوتاه مدت انجام می شود.

در روش سنتی به این دلیل که دندانپزشک باید شخصا تمامی مراحل درمان را انجام دهد، ممکن است به ۳ برابر زمان برای قراردادن ایمپلنت ها در دهان نیاز باشد. افرادی که ترس مراجعه به دندانپزشک را داشته یا به دلیل مشغله های خود نمی توانند مراجعات متعدد به دندانپزشکی داشته باشند، می توانند از این روش درمانی استفاده کنند.

چه کسانی می توانند از ایمپلنت دیجیتال استفاده کنند؟

افرادی که دندان‌های خود را به دلایل مختلفی از دست می‌دهند همیشه نگران این هستند که چطور می‌توانند یک جایگزین مناسب برای آن را پیدا کنند. تمامی افرادی که امکان استفاده از ایمپلنت دندانی در روش های سنتی را دارند، قادر خواهند بود تا از ایمپلنت دیجیتال نیز استفاده کنند با این حال تفاوت عمده میان افرادی است که نمی توانند از ایمپلنت سنتی استفاده کنند. به طور کلی می‌توان گفت ایمپلنت دندان دیجیتال برای افراد زیر گزینه انتخابی بسیار مناسبی است:

 •  افرادی که فشار خون بالا دارند، به دلیل این که ممکن است خون ریزی شدید داشته باشند، قادر به استفاده از ایمپلنت سنتی نخواهند بود اما این افراد می توانند گزینه خوبی برای انجام ایمپلنت دیجیتال باشند چراکه در این روش درمانی حداقل سطح تهاجم نسبت به روش سنتی انجام می شود.
 • افرادی که به بیماری دیابت نیز دچار هستند باید در این رابطه با دندانپزشک خود مشورت کنند و در صورتی که وی تشخیص دهد، آن ها نیز با رعایت دستورات خاص دندانپزشک خود قادر به استفاده از این روش خواهند بود.
 • افراد سیگاری که به دلیل سیگار کشیدن آسیب‌های جبران‌ناپذیری به دندان‌های خود وارد کرده‌اند می‌توانند از کاشت دندان دیجیتالی استفاده کنند. افراد سیگاری که قصد ترک سیگار را ندارند و از طرفی می‌خواهند دندان‌های زیبایی داشته باشند این روش برایشان مناسب است.
 • برخی از بیمارانی که به دلیل کوتاه بودن استخوان فک نیاز به جراحی‌های پیشرفته دارند، این روش برایشان مناسب است.
 • کسانی که از جراحی کاشت دندان به روش معمولی می‌ترسند، کاشت دیجیتالی برایشان مناسب است.
 • افرادی که به بیماری‌های خاص دهان و دندان مبتلا هستند و بهبود زخم‌های دهانی آن‌ها با تأخیر صورت می‌گیرد این روش برایشان مناسب است. از آنجایی که کمترین آسیب به استخوان فک وارد می‌شود، دوره بهبودی کوتاه‌تر خواهد بود.
ایمپلنت افراد دیابتی

قیمت ایمپلنت دیجیتال به چه عواملی بستگی دارد؟

برای بررسی قیمت تمام شده ایمپلنت دندان دیجیتال ابتدا باید معاینات لازم صورت بگیرد. عوامل مختلفی هستند که می‌توانند روی قیمت نهایی کاشت دندان به روش دیجیتالی تأثیر بگذارند. هزینه‌های کاشت دندان، قالب‌گیری از دندان‌ها، عکس‌برداری یا درمان‌هایی که ممکن است قبل از کاشت توسط پزشک انجام شوند، روی قیمت نهایی تأثیر می‌گذارند.

ایمپلنت به دلیل اینکه روش جدیدی در کاشت دندان محسوب می‌شود از قیمت بیشتری برخوردار است. نوع دیجیتالی کاشت دندان به دلیل استفاده از دستگاه‌های مدرن، به کارگیری روش‌های جدید و استفاده از روش‌های تخصصی‌تر از طرف پزشک متخصص می‌تواند هزینه‌های درمانی را افزایش دهد.

دستگاه‌های پیشرفته باید وارد شوند و چون بسیار تخصصی هستند این امر هزینه‌ها را بیشتر می‌کند. اما باید بدانید که هزینه پرداختی در برابر دقت بسیار بالایی که این روش دارد و در کنار آن به صفر رساندن خطای دندان‌پزشک، یک مزیت شناخته می‌شود و می‌توان گفت پرداخت هزینه بیشتر ارزشش را دارد.

متخصص و بیمار هر دو باید به دنبال این باشند که ایمپلنت انتخابی از برند برتری تهیه شده باشد. کیفیت در این کار حرف اول را می‌زند. چون اگر ایمپلنت برند خوبی نداشته باشد این مهم می‌تواند عمر آن را کوتاه کرده و حتی برای بیمار آسیب‌زا نیز باشد. انتخاب برند خوب نیز در افزایش هزینه‌های بیمار نقش دارد.

به طور کلی قیمت ایمپلنت معمولی بین ۲ تا ۶ میلیون تومان است و قیمت ایمپلنت دیجیتالی از ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان متغیر است. برندهای پایین‌تر می‌توانند به کاهش قیمت کمک کنند اما در مقابل آن کیفیت را نیز پایین می‌آورند؛ بنابراین در انتخاب ایمپلنت باید به کیفیت اهمیت ویژه‌ای بدهید و مطمئن باشید که دندان‌پزشکتان نیز به این مهم اهمیت می‌دهد.

ایمپلنت دیجیتال فوری یا یک روزه

تصور چنین موضوعی در گذشته بسیار دور از انتظار بود که فرد تنها در یک روز بتواند ایمپلنت خود را به دست آورد. روش سنتی ایمپلنت دندان به مراجعات متعدد و احتمالا پیوند استخوان نیاز خواهد داشت اما در روش دیجیتالی بسیاری از این موانع برطرف شده است.

تصویر برداری سه بعدی از فک به دندانپزشک این فرصت را خواهد داد تا دید جامعی از شرایط استخوان فک و بافت در اختیار داشته باشد و از این طریق با آگاهی کاملی عمل ایمپلنت را انجام دهد در حالی که در انجام عمل ایمپلنت سنتی چنین اتفاقی رخ نمی داد و انجام برش های سطحی برای مشاهده شرایط استخوان فک الزامی بود.

در صورتی که تصویرهای سه بعدی به دندانپزشک اطمینان را بدهد که فرد قادر به استفاده از روش ایمپلنت دیجیتالی خواهد بود، این امکان را خواهد داشت تا با ایجاد تنها دو حفره و نه یک قسمت از بافت لثه، ایمپلنت را تنها در یک جلسه درون فک بیمار جای دهد و این در حالی است که در روش سنتی در صورتی که فرد به پیوند استخوانی نیاز داشته باشد، به یک بازه زمانی ۶ ماهه برای ترمیم پیوند استخوان نیاز خواهد داشت.

سوالات متداول درباره ایمپلنت دیجیتال دندان

شیوه دیجیتال چه تفاوت و برتری ای نسبت به ایمپلنت سنتی دارد؟

در این شیوه، از فناوری‌های مختلفی به منظور عکس برداری، تعیین جایگاه کاشت، پانچ لثه، ساخت قالب و… استفاده می‌شود که تمام این موارد سبب می‌شود تا کیفیت کار انجام شده به حداکثر میزان خود برسد. این مورد یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که سبب شده تا پروسه کلی ایمپلنت دندان بهینه‌تر شود.

علت اصلی افزایشش سرعت و بهبود کیفیت در ایمپلنت دیجیتال چیست؟

در این روش با استفاده از تکنولوژی‌های مختلف، اطلاعات دقیقی از شرایط دهان و دندان بیمار استخراج می‌شود. در واقع یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های ایمپلنت دیجیتال دندان با شیوه سنتی در این مرحله نمود پیدا می‌کند. دندانپزشک با استفاده از اسکنر داخل دهان و عکس رادیوگرافی سه بعدی (C. B. C. T) و… اطلاعات مختلفی را از دهان و دندان بیمار استخراج می‌کند. با استفاده از این فناوری‌ها محل کاشت دندان تعیین شده و محل عصب‌های موجود در آن بررسی می‌شود.

مزایای ایمپلنت دیجیتال چه مواردی هستند؟

درد کمتر، دقت بیشتر، سرعت بیشتر، افزایش کیفیت و ماندگاری و ممانعت از تحلیل لثه و استخوان از مهم ترین آنها هستند.

هزینه ایمپلنت دیجیتال چقدر است؟

به دلیل دقت بسیار بالا در انجام این نوع درمان و به صفر رساندن خطاها پزشکی هزینه آن کمی بالاتر از سایر روش‌های درمانی خواهد بود.

کاشت ایمپلنت بدون جراحی درد دارد؟

به دلیل اینکه در این روش درمانی از راه‌های غیرتهاجمی استفاده می‌شود و به‌وسیله دستگاه‌های دندانپزشکی به‌صورت دیجیتال این کار انجام می‌شود میزان درد به حداقل رسیده است.

جدیدترین تکنولوژی کاشت دندان عوارضی دارد؟

بر اساس پزشکی که انتخاب می‌کنید میزان عوارض متفاوت خواهد بود. اگر از پزشکان بی‌تجربه استفاده کنید ممکن است ایمپلنت شما بشکند یا لق نصب شود. بنابراین بهتر است از پزشکان حاذق استفاده کنید.

۶۰ دیدگاه. ترک جدید

 • سلام خانم دکتر اگه بعد ایمپلنت سیگار بکشیم ممکنه ایمپلنت دندونمون عفونت کنه یا کلا خراب بشه؟؟؟ لطفا جوابمو زودتر بدین

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ۹:۰۵ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . بله . با مصرف سیگار و قلیان امکان لق شدن و fail شدن ایمپلنت وجود دارد .

   پاسخ
 • مرتضی سجودی
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ۹:۲۸ ق٫ظ

  سلام ببخشید هزینه ایمپلنت دیجیتالی از ایمپلنت دندان معمولی که بخیه میخوره و خیلی ادم اذیت میشه بیشتره؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ۹:۰۰ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . لطفا برای اطلاع از تعرفه ها با کلینیک تماس بگیرید .
   ۲۲۲۱۴۰۰۴
   ۲۲۲۱۵۰۰۵

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  خانم دکتر امکان کاشت ایکمپلنت به روش دیجیتال در دوره بارداری هست؟

  پاسخ
 • سلام خانم دکتر من ویدئو اول مقاله رو دیدم و با پیشنهاد دوستان که این روش ایمپلنت که در نداره سرچ کردم من یه مشکل دیگه هم دارم که به شدت از دندانپزشکی میترسم و تحمل درد رو ندارم و دو تا از دندون اسیاب سمت چپ رو از دست دادم میتونم با این روش دندون بکارم؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۵:۴۱ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . اول از همه قبل از انجام کار برای شما تزریق بی حسی بدون درد انجام میشود و در حین انجام کار هم شما دردی احساس نخواهید کرد .

   پاسخ
 • فاطمه اسدی قزوه
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ۹:۵۱ ق٫ظ

  سلام خانم دکتر برای مادرم که ۶۰سالشه و دندون اسیابش چند سال پیش افتاده میتونه ایمپلنت دیجیتال انجام بده که جراحی و بخیه نداشته باشه؟ و اینکه فک کنم فقط لثه اش تحلیل رفته . یه مدت هم دندون مصنوعی میذاشت لطفا بگین چیکار کنیم مرسی

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۵:۴۲ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . لطفا برای ما یک عکس opg ارسال کنید تا بهتر راهنماییتون کنیم .
   شماره جهت ارسال عکس : ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
 • حسین رحمان پور ارجمند
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ۷:۲۶ ق٫ظ

  سلام خانم دکتر بنده ۵۶ سالمه چهار تادندان خراب و پوسیده با کیست دارم پایین و دندان کامل مصنوعی و تحلیل لثه آیا ابتدا چکار باید بکنم

  پاسخ
 • سلام من یه دندون از سمت راست فک پایینم کشیدم و وقتی لبخند میزنم خیلی تو چشمه جای خالیش الان یک سال شده و نتونستم روش های قدیمی ایمپلنت که کلی خون از دست میدن انجام بدم چون خونم رقیقه و خونریزیش بند نمییاد الان میتونم ایمپلنت انجام بدم؟ اصلا خونریزی نداره؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ۷:۳۹ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . لطفا برای ما عکس OPG ارسال کنید تا تراکم استخوان شما رو بسنجیم و بهتر راهنماییتون کنیم .
   شماره واتساپ کلینیک جهت ارسال عکس OPG شما : ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
 • سلام روز بخیر
  پدر من سنشون زیاده و چند ماه پیش ایمپلنت سنتی انجام دادن ولی چون اینقد لثه اشون اسیب دید و زخم شد برای ادامه درمان نرفتن الان بخیه هاشون خوب شده مبتونن بیان ایمپلنت دیجیتال دکتر نصیری انجام بدن؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ۷:۴۱ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . لطفا برای ما عکس OPG ارسال کنید تا بهتر راهنماییتون کنیم .
   شماره واتساپ کلینیک جهت ارسال عکس OPG شما : ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
 • سلام روزتون بخیر باشه
  برای ایمپلنت دیجیتال هر دندون چقدر زمان میبره و منی که از شهرستان بخوام بیام برای سه تا دندون چند روز باید بمونم تهران؟ مممنون

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ۷:۴۳ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . لطفا برای ما عکس OPG ارسال کنید تا بهتر راهنماییتون کنیم .
   شماره واتساپ جهت ارسال عکس OPG شما : ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
 • سلام روز خوش مادر من ساله از دندون مصنوعی استفاده میکرد الان میتونه دکتر نصیری ایمپلنت دیجیتال میتونن انجام بدن براشون؟ اگر نیاز به پیوند استخوان باشه هزینه هر دندون چقدره ؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ۷:۵۰ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . لطفا برای ما عکس OPG ارسال کنید تا ما بهتر راهنماییتون کنیم .
   شماره واتساپ کلینیک جهت ارسال عکس OPG شما : ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
 • مهشید دلفانی کلاردشت
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۶ ب٫ظ

  سلام خدمت شما هزینه ایمپلنت دیجیتال خانم دکتر نصیری چقدره؟ و برای دندون های آسیاب میشه از این روش استفاده کرد؟

  پاسخ
 • سلام خانم دکتر من ۷تا دندونم از فک پایین خراب شدن کشیدم الان هزینه ایمپلنت رو ندارم بنظر شما بریج دندانی گزینه بهتریهست با توجه به این شرایطم؟

  پاسخ
 • سلام خانم دکتر من الان دندون مصنوعی دارم و چندوقتیه بدجور لثه ام رو زخم میکنه و چون قند هم دارم زخم لثه ام زود خوب نمیشه عایا بهتر نیست ایمپلنت کنم؟ پیشنهاد شما چیه؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ۶:۳۷ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . لطفا برای ما عکس opg به همراه اخرین ازمایش قند ارسال کنید تا بهتر راهنماییتون کنیم .
   ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
 • سلام درود بر شما و محتوای خوبتون من دیابت و فشار خون بالا دارم برای ایمپلنت دندانی از چه دکتری باید نامه کتبی بیارم؟

  پاسخ
 • سلام خانم دکتر نصیری عزیز دخترم دانشجو بود توی دانشگاهشون دندونشو روکش کرد اما خیلی نامرتبه و تو ذوق میزنه الان میتونه روکشهارو برداره کامپوزیت کنه؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ۶:۴۳ ق٫ظ

   سلام خدمت شما . لطفا یک عکس از ظاهر دندانتان برای ما ارسال کنید تا بهتر راهنماییتون کنیم .
   ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵

   پاسخ
 • سلام خانم دکتر من دو تا دندون فک پایینمو توی تصادف از دست دادم و یه دندونم با اینکه کج شده ولی سالمه و لق نیست بنظرتون این سومی رو بکشم همه رو با هم ایمپلنت کنم بهتر نیست؟ چون میخام بعدش لمینت کنم دندونام یکدست بشن لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام خانم دکتر ردیف پایین دندونای من سه تاش خالیه بنظرتون میتونم ایمپلنت دیجیتال انجام بدم؟ قیمتش حدودا چقدره؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۹:۰۴ ق٫ظ

   درود برشما
   لطفا یه عکس opg از دندونهاتون برای واتس آپ کلینیک ارسال کنید تا بعد از برسی خدمتتون اعلام کنیم.
   در مورد هزینه ها هم پذیرش بهتون اعلام میکنن یا اینکه در همون واتس آپ سوال بفرمایید بهتون جواب میدن.

   پاسخ
 • سلام قیمت ایمپلنت دیجیتال برای یه دونه دندون چقدره؟ مرسی

  پاسخ
 • خانم دکتر پیشنهاد شما از نظر استحکام و دوام و زیبایی چه پروتزی روی ایمپلنت کار گذاشته بشه؟ اصلا میشه خودمون انتخاب کنیم؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱ ب٫ظ

   درود برشما و ممنون از توجهتون امیدوارم مطالب سایت ما براتون مفید بوده باشن
   بهترین پروتز جنس زیرکونیا هستش که فلز توش بکار نرفته

   پاسخ
 • سلام ببخشید اینو میگم ولی واقعا میشه به تکنولوژی جدید دندانپزشکی اعتماد کرد؟ یعنی از چشم پزشک بهتره؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۲ ب٫ظ

   درود برشما و ممنون از توجهتون امیدوارم مطالب سایت ما براتون مفید بوده باشن
   قطعا خیلی خیلی بهتر و دقیق تره حتی الان در دنیا جراحی های پیچیده مغز رو تکنولوژی روباتیک انجام میدن

   پاسخ
 • عرض سلام و وقت بخیر خدمات خانم دکتر گرامی
  من از بیماران شما هستم . برای خانمم که دیابت نوع دوم هست ایمپلنت خطر ندارد؟

  پاسخ
 • وقت بخیر. امکان ترمیم روکش ایمپلنت در کلینیک شما وجود داره؟

  پاسخ
 • بنده مبتلا به سرطان دهان هستم. آیا امکان ایمپلنت دارم؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ۹:۲۴ ق٫ظ

   سلام خدمت شما. لطفا برای مشاوره شماره خود را قید بفرمایید تا در اسرع وقت مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 • خانم دکتر نصیری من پایه ی ایمپلنت توی لثمه اما دندان روش افتاده. آیا میتونم فقط برای روکش اقدام کنم؟ یا میبایست فرایند ایمپلنت از اول انجام شه؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ۲:۰۶ ب٫ظ

   سلام خدمت شما. بله اگر ایمپلنت مشکلی نداشته باشد میتوانید فقط برای گذاشتن روکش اقدام کنید.

   پاسخ
 • درود. چطور میتونم وقت بگیرم؟ چقدر زمانبره تا وقت بدین؟

  پاسخ
 • وقت بخیر. تفاوت فیکسچر و ایمپلنت در چیه؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید برای کسی که نزدیک ۱۰ یا ۱۵ سال دندان های خودشو کشیده و استخوان فکش تحلیل رفته و بعدش پیوند استخوان انجام داده ایمپلنت دیجیتال قابل اجراست؟

  پاسخ
 • درود بر خانم دکتر عزیز. آیا تفاوتی بین ایمپلنت دیجیتال با اینپلنت لیزری هست؟

  پاسخ
 • منظور از ایمپلنت دیجیتال همون اسکن اولشه؟ یا فرایند ایمپلنت هم به روش دیگه ای انجام میشه؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۶ اسفند ۱۳۹۹ ۲:۲۳ ب٫ظ

   سلام خدمت شما. خیر پروسه کار استفغاده از طراحی در نرم افزار ساخت گاید و گذاشتن ایمپلنت بدون برش لثه و هچنین امکان گذاشتن روکش موقت در همان جلسه سیستم ایمپلنت دیجیتال را تشکیل میدهد .

   پاسخ
 • هزینه ی ایمپلنت دیجیتال چقدره؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۲:۲۷ ب٫ظ

   سلام خدمت شما. برای ایمپلنت دیجیتال چه یک دندان چه تمام دندان ها اول باید اسکن داخل دهانی که در کیلینیک خودمان انجام میشود را انجام دهید و که هزینه اینکار ۲میلیون تومان است و خود ایمپلنت واحدی ۶میلیون تومان است و هزینه اباتمنت و روکش زیرکونیا ۴میلیون تومان میباشد.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

مقالات مرتبط

فهرست
Call Now Button