ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته انتخاب مناسبی است؟+درمان لثه تحلیل رفته

ایمپلنت روی لثه تحلیل رفته
ایمپلنت

اشتراک‌گذاری

هزینه ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته چقدر است؟

هزینه ایمپلنت دندان به شرایط لثه و دندان‌های شما بستگی دارد و قیمت واحدی نمی‌توان برای آن ارائه داد.

آیا ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته دردناک است؟

جراحی ایمپلنت دندان، به طور معمول با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و بیمار در حین عمل، هیچ گونه دردی را احساس نمی‌کند. پس از جراحی نیز، قرار دادن کیسه یخ بر روی پوست قسمت جراحی شده، به کاهش درد و تورم آن کمک می‌کند.

چطور می‌توان از تحلیل لثه و فک پیشگیری کرد؟

برای پیشگیری از تحلیل لثه، باید معاینه‌های دوره‌ای و مداوم دندانپزشکی انجام شود. حداقل دو بار مسواک زدن دندان‌ها در طول شبانه روز و استفاده مرتب از نخ دندان، از تجمع جرم و باکتری در دندان‌ها جلوگیری می‌کند و احتمال بروز بیماری‌های فک و لثه و تحلیل آن‌ها را به حداقل می‌رساند

زمانی که یک یا چند دندان خود را به هر دلیل از دست می دهید، ایمپلنت دندان می تواند بهترین و موثرترین شیوه درمانی برای شما باشد. بسیاری از افرادی که رو به استفاده از ایمپلنت دندان می آورند، دندان خود را به دلیل تحلیل رفتگی لثه خود از دست داده اند. زمانی که دندان تحلیل می رود، ریشه دندان رفته رفته پیدا می شود و به همین دلیل امکان از دست رفتن دندان نیز افزایش پیدا می کند. حال ممکن است این سوال پیش آید که آیا ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته انتخاب مناسبی است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته نمی تواند گزینه مناسبی برای همه افراد باشد. در برخی از مواقع آن ها باید مدت بیشتری را برای دریافت ایمپلنت دندان صبر داشته باشند و یکی از این دسته افراد، بیمارانی هستند که لثه آن ها تحلیل رفته است. در این مسیر می توان از ابزار‌های دندانپزشکی دیجیتال برای به دست آوردن اطلاعات دقیق و  افزایش دقت، کاهش زمان، بهبود نتیجه و کیفیت در رویه‌ی درمان بیمار استفاده نمود.

تحلیل لثه می تواند منجر به از دست رفتن بافت لثه در امتداد خط لثه شود. در صورتی که چنین مشکلی برای فرد به وجود آید، احتمال بروز مشکلات بهداشت دهان و دندان برای شما افزایش پیدا می کند. لثه تحلیل رفته یکی از خطراتی است که ایمپلنت دندان را نیز تهدید می کند. در ادامه توضیحات کاملی در رابطه با چگونگی استفاده از ایمپلنت دندان برای بیماران با لثه تحلیل رفته ارائه خواهیم کرد.

تحلیل رفتن لثه در افراد مسن امکان استفاده از دندان مصنوعی را از بین می برد. در این مواقع ایمپلنت دندان سالمندان بهترین گزینه است.

بیماری لثه تحلیل رفته و تاثیر آن بر ایمپلنت دندان

تحلیل رفتن لثه معمولا به دلیل بیماری های طولانی مدت یا شدید لثه اتفاف می افتد. قبل از این که بخواهید عمل ایمپلنت دندان را انجام دهید، باید لثه تحلیل رفته شما درمان شود و تا زمانی که چنین اتفاقی رخ ندهد، یک دندانپزشک حرفه ای اقدامی برای ایمپلنت دندان نخواهد داشت. اگر نشانه های تحلیل لثه در شما وجود دارد، حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید. در درصد بسیار زیادی از موارد، دندانپزشک شما باید در مرحله ابتدایی بیماری لثه شما را برطرف سازد. برخی موارد درمانی وجود دارد که دندانپزشک شما باید حتما آن ها را پیش از عمل ایمپلنت، آن ها را فراهم کند:

 • قدرت کافی در استخوان فک
 • رفع بیماری های لثه
 • رفع محدودیت هایی که با استفاده از داروهای خاص ایجاد می شود.

در زمانی که فرد به بیماری های لثه دچار باشد، دندانپزشک در مرحله اول باید بیماری های لثه را برطرف سازد و تنها پس از گذر از این مرحله است که امکان کاشت ایمپلنت دندان افزایش پیدا می کند. داشتن بافت سالم لثه برای حمایت از ایمپلنت دندان ضروری است و این دقیقا همان چیزی است که دندان های طبیعی نیز به آن نیاز دارد. بدون حمایت کافی از طرف لثه، ایمپلنت مانند دندان های شما سست می شوند و در نهایت از بین می روند.

ایمپلنت های دندانی به صورت مستقیم در استخوان فک و لثه لنگر می انداز و عملکردی کاملا مشابه با ریشه دندان های طبیعی دارد. اگر به اندازه کافی بافت لثه وجود نداشته باشد، این می تواند خطر عدم موفقیت ایمپلنت دندان را افزایش دهد. به همین دلیل است که تحلیل رفتن لثه بنا بر دلایل مختلف سبب می شود تا فرد گزینه مناسبی برای ایمپلنت دندان نباشد. برای این جراحی می توان از ایمپلنت دیجیتال دندان نیز کمک گرفت که با استفاده از شبیه ساز سه بعدی کامپیوتری وضعیت دندان و عصب های آن بررسی می شود تا در طی جراحی برش کمتری در دندان ایجاد شود و بهبودی بیمار با سرعت بیشتری رقم بخورد.

برخی از مهم ترین نشانه های لثه تحلیل رفته عبارتند از:

 • لثه های قرمز و تحریک شده
 • خونریزی لثه در هنگام استفاده از مسواک و نخ دندان
 • لق شدن دندان ها
 • بوی بد دهان
 • احساس درد و ناراحتی در امتداد خط لثه
 • کاهش اندازه طبیعی لثه ها
 • پیدا شدن ریشه دندان ها
 • کج و نامرتب شدن دندان ها

همیشه باید تلاش کنید تا دندان های خود را حفظ کنید و از روش های ترمیمی برای آن ها استفاده کنید اما در برخی از مواقع به دلیل پوسیدگی بیش از اندازه دندان ها بهتر است با تشخیص دندانپزشک آن را بکشید. در نظر داشته باشید که علت ۷۰% از دندان های از دست رفته در بزرگسالان همین تحلیل رفتن لثه است. زمانی که بافت کافی برای نگه داشتن ریشه دندان در لثه وجود نداشته باشد. ریشه دندان به راحتی از جای خود خارج شده و در نتیجه دندان از دست می رود.

تحلیل لثه ها با فشار زیاد مسواک

یک ایمپلنت دندان برای چه مدت دوام خواهد داشت؟ برای رسیدن به جواب این سوال مقاله آیا ایمپلنت دندان دائمی است؟ را پیشنهاد می کنیم.

دلایل عمده تحلیل رفتن لثه

دلایل بسیاری وجود دارد که سبب خواهند شد تا لثه یک فرد دچار تحلیل شود. در این بخش برخی از مهم ترین آن ها را تشریح خواهیم کرد:

 • بیماری های پریودنتال: این بیماری بیش تر به عفونت بافت لثه اشاره می کند. علت اصلی این بیماری باکتری هایی هستند که به صورت طبیعی در دهان به وجود می آیند. در صورتی که این بیماری پیشرفت کند، بیماری پریودنتال موجب خواهد شد تحلیل لثه ایجاد شود. البته امکان بروز بیماری های بیشتر در اثر این اتفاق نیز وجود دارد.
 • استفاده از دخانیات: استفاده از دخانیات و تنباکو به طور کلی می تواند مضرات بسیار زیادی داشته باشد که یکی از آن ها رشد بیماری پریودنتال است که در نتیجه منجر به تحلیل هرچه بیش تر لثه می شود. برای اینکه بتوانید لبخندی زیباتر داشته باشید و سلامتی دهان و دندان خود را در بالاترین سطح ممکن نگه دارید، بهتر است از استفاده از دخانیات بپرهیزید.
 • دندان قروچه: فشار دادن دندان ها بر روی هم یا ساییدن آن ها بر روی هم فشار بسیار زیادی را به لثه، فک و مفصل ها وارد می کند. در اثر گذر زمان این مشکل می تواند منجر به ایجاد مشکلات مختلفی در دندان ها بخصوص تحلیل لثه شود.
 • بهداشت ضعیف دهان و دندان: افرادی که با شدت زیادی مسواک می زنند یا شدت استفاده آن ها نخ دندان بسیار زیاد باشد، لثه آن ها دچار خونریزی می شود و به جای عملکرد مفید، می تواند عملکردی منفی داشته باشد. این آسیب وارد شده به بافت لثه با گذشت زمان منجر به تحلیل لثه می شود.
 • از دست دادن دندان: اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده اید، همین دندان از دست رفته سبب می شود تا شما از دست رفتن استخوان و همچنین تحلیل لثه را تجربه کنید. دلیل اصلی این اتفاق آن است که ساختار مورد نیاز برای پشتیبانی از استخوان فک و لثه وجود ندارد.

علاوه بر عوامل ذکر شده، برخی دیگر از عوامل تاثیر گذار در تحلیل رفتن لثه عبارتند از:

  • ژنتیک
  • میزان هرمون های بدن
  • دندان های نامرتب و کج
  • ایدز
  • دیابت
جراحی لثه قبل از ایمپلنت دندان

برای مطالعه بیشتر درباره دندان پزشکی دیجیتال، مقاله انواع خدمات دندانپزشکی زیبایی چیست؟ را مطالعه نمایید.

روش های مناسب برای درمان لثه تحلیل رفته

در صورتی که بتوانید زود بیماری خود را تشخیص دهید یک متخصص دندانپزشکی می تواند با استفاده از دارو مانع پیشرفت تحلیل رفتن لثه شما شود و در صورتی که عفونتی در لثه شما دیده شود، بهترین گزینه می تواند استفاده از برخی از آنتی بیوتیک ها باشد. زمانی که پیشرفت تحلیل لثه بالا باشد، نیاز به در نظر گرفتن روش های مختلف جراحی برای درمان کامل است.

در صورتی که این روش ها با شکست روبرو شود می توان از روش فلپ استفاده کرد. در این روش دندانپزشک به حذف باکتری ها و پلاک های جمع شده در لثه می پردازد و با لیفت کردن بافت لثه تلاش می کند تا آن را به فرم اولیه خود بازگرداند.

این امکان همچنین وجود دارد که تحلیل لثه به دلیل از دست دادن بافت استخوانی انجام شده باشد. در این صورت جراح معمولا یک پیوند استخوانی را ایجاد می کند و توده ای از استخوان را در قسمت مورد نظر برای قرار دادن ایمپلنت دندان پیوند می دهد. هر یک از این دو روش به صورت جداگانه می توانند احتمالاتی که منجر به شکست ایمپلنت شوند را کاهش دهد. در حقیقت این دور روش به این منظور انجام می شوند که دهان شما آماده پذیرایی از مهمان جدید خود باشد.

در صورتی که لثه شما تحلیل رفته است اما همچنان تمایل به استفاده از ایمپلنت دندان دارید، می توانید از روش افزایش بافت نرم استفاده کنید. در این روش به لثه بافت نرم متصل می شود یا به زبان دیگر بافت نرم به لثه پیوند داده می شود. زمان بهبودی کامل به عوامل مختلفی بستگی دارد اما عموما چند ماه به طول می انجامد اما در صورتی که با موفقیت همراه شود، تاثیر بسیار زیادی در خط لثه خواهد داشت و می تواند بیمار را به یکی از گزینه های بسیار مناسب برای ایمپلنت دندان تبدیل کند.

برای اینکه بتوانید از این روش درمانی استفاده کنید، بهتر است با یک جراح دهان، دندانپزشک باتجربه یا دندانپزشک متخصص ایمپلنت مشورت کنید تا آن ها بتوانند با بررسی دقیق وضعیت لثه شما تصمیم نهایی را اتخاذ کنند. پیوند لثه شامل برداشتن بافت یک قسمت دیگر از بدن که معمولا از سقف دهان انتخاب می شود، به منظور اتصال به لثه تحلیل رفته و تقویت آن است.

این روش ها مانند تمامی روش های ایمپلنت دندان تنها زمانی می توانند موثر واقع شوند که فرد بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کرده باشد. در نظر داشته باشید که در صورت نیاز به عمل جراحی قبل از ایمپلنت دندان، طول زمان رسیدن شما به خواسته هایتان بیشتر خواهد شد اما به آن معنی نیست که شما نمی توانید از این روش درمانی استفاده کنید. در صورتی که سلامت لثه های خود را مجددا به دست آورید، قادر خواهید بود تا از این روش درمانی نیز استفاده کنید و بهداشت دهان دندان خود را به سطح بالاتری ارتقا دهید.

شرایط لازم برای ایمپلنت دندان روی لثه

ایمپلنت فوری دندان در واقع شیوه‌ای است که در آن تمام مراحل ایمپلنت دندان در یک جلسه صورت می‌گیرد.

جلوگیری از تحلیل رفتن لثه با استفاده از ایمپلنت

به طور کلی تحلیل رفتن لثه یک مشکل بزرگ است که می تواند بیماری های زیادی را برای فرد ایجاد کند در نتیجه جلوگیری از آن می تواند یک کار مثبت باشد. اگرچه با تحلیل رفتن لثه انجام ایمپلنت دندان غیر ممکن می شود اما ایمپلنت دندان خود یکی از راه های مناسب برای جلوگیری از تحلیل رفتن لثه است. زمانی که از ایمپلنت استفاده می کنید، ساختاری مشابه با ریشه دندان در فک و لثه شما قرار دارد و در نتیجه احتمال تحلیل لثه در شما کاهش پیدا می کند.

زمانی که ایمپلنت دندانی خود را دریافت کردید، حتما به صورت پیوسته مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید. بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنید و به طور مداوم و طبق دستور دندانپزشک به کلینیک او مراجعه کنید. رعایت دستورالعمل های دندانپزشک و همچنین مراقبت درست از ایمپلنت دندان به شما کمک خواهد کرد تا برای سال های طولانی از ایمپلنت خود لذت ببرید. در نظر داشته باشید که ایمپلنت دندانی ظاهری کاملا مشابه با دندان های شما دارد و به همین دلیل است که جذابیت بسیار زیادی در میان افرادی که یک دندان خود را از دست داده اند پیدا کرده است.

کشیدن سیگار به شدت سلامت ایمپلنت دندانی را به خطر می اندازد. تا حد امکان از استفاده از دخانیات دوری کنید چرا که می تواند علاوه بر ایمپلنت دندان، سلامت لثه و همچنین دندان های طبیعی شما را نیز به خطر بیاندازد. در صورتی که احساس می کنید مشکلی برای ایمپلنت شما پیش آمده است فورا آن را به اطلاع دندانپزشک خود برسانید چراکه با گذر زمان هیچ مشکلی برطرف نخواهد شد بلکه ممکن است مشکلات جدیدی به آن افزوده شود.

جراحی ایمپلنت روی لثه تحلیل رفته

تحلیل رفتن لثه پس از جراحی ایمپلنت

اگر در هنگام عمل ایمپلنت لثه شما کاملا سالم است، همچنان خطر تحلیل لثه شما را تهدید خواهد کرد. در صورتی که ایمپلنت به درستی در استخوان قرار نگیرد، احتمال وقوع چنین اتفاقی بیشتر خواهد شد. اگر ایمپلنت در قسمت های جلویی لثه قرار گیرد، بافت زیادی بین ایمپلنت و قسمت بیرونی لثه وجود نخواهد داشت. در بسیاری از مواقع حتی ممکن است بافت ایمپلنت درون لثه دیده شود. اگر ایمپلنت دندان کج شود نیز امکان وقوع چنین اتفاقی افزایش پیدا می کند و در نتیجه آن لثه تحلیل خواهد رفت. نبود استخوان کافی در فک نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر تحلیل رفتن لثه است. توصیه می شود در دو سال اول بعد از ایمپلنت با پزشک خود در ارتباط باشید تا از سالم بودن لثه و ایمپلنت ها اطمینان حاصل شود. در صورت بروز علائم بیماری لثه دندانپزشک می تواند بلافاصله آنها را درمان کند.

در صورتی که چنین مشکلی برای شما رخ دهد، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که ایمپلنت دندانی خود را نیز در اثر این بیماری از دست بدهید. زمانی که لثه بیمار تحلیل می رود، دندانپزشک نباید از روش ایمپلنت دندان برای او استفاده کند. راه های بسیار متنوعی وجود دارد که به کمک آن ها می توان از تحلیل بیشتر لثه جلوگیری کرد و شرایط مناسبی را برای درمان آن یافت. زمانی که شرایط لثه به حالت عادی بازگردد، دندانپزشک می تواند با بررسی مجدد شرایط لثه، اجازه انجام ایمپلنت دندان را برای بیمار صادر کند.

سوالات متداول تحلیل لثه و فک

پیشگیری از تحلیل لثه و فک

یکی از سوالات پرتکرار در زمینه تحلیل لثه و فک این است که چطور می‌توان از تحلیل لثه و فک پیشگیری کرد؟ در پاسخ به این سوال، رعایت موارد زیر پیشنهاد می‌شود:

 • برای پیشگیری از تحلیل لثه، باید معاینه‌های دوره‌ای و مداوم دندانپزشکی انجام شود. تحلیل لثه به یکباره صورت نمی‌گیرد، بلکه در طول زمان و به آرامی اتفاق می‌افتد. بنابراین دندانپزشک شما با معاینات مستمر و دوره‌ای می‌تواند علائم و نشانه‌های شروع فرآیند تحلیل فک و لثه‌تان را شناسایی کند، راه‌های درمان را به شما گوشزد کند و از پیشرفت آن جلوگیری نماید. در این مرحله، یکی از شیوه‌های درمان، می‌تواند کاربرد ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته باشد.
 • حداقل دو بار مسواک زدن دندان‌ها در طول شبانه روز و استفاده مرتب از نخ دندان، از تجمع جرم و باکتری در دندان‌ها جلوگیری می‌کند و احتمال بروز بیماری‌های فک و لثه و تحلیل آن‌ها را به حداقل می‌رساند.
 • در صورتی که دندان‌هایی نامنظم دارید، بهتر است پیش از شروع فرآیند تحلیل لثه‌ها، درمان ارتودنسی را انجام دهید. این اقدام پیشگیرانه می‌تواند احتمال ابتلای شما به بیماری تحلیل لثه و فک را بسیار کاهش دهد.
 • در صورتی که هنگام خواب، دندان‌هایتان را بی اختیار، روی هم فشار می‌دهید یا در اصطلاح دندان قروچه می‌کنید، برای پیشگیری از سایش دندان‌ها و تحلیل لثه و فک، به دندانپزشک خود مراجعه کنید و نایت گارد مخصوص دندان‌های خود را سفارش دهید. استفاده از نایت گارد هنگام خواب، فشار حاصل از دندان قروچه بر روی دندان‌ها را بسیار کاهش می‌دهد.
 • در صورتی که یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اید، بدون اتلاف وقت با دندانپزشک خود برای انجام ایمپلنت مشورت کنید. با توجه به اینکه ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته در همه موارد امکان پذیر نیست؛ توصیه می‌شود که پیش از شروع فرآیند تحلیل لثه و فک، برای انجام ایمپلنت دندان‌های خود اقدام نمایید.

بیماری پریودنتال در واقع التهاب‌های لثه‌ای است که به دلیل وجود عفونت در لثه و استخوان اطراف دندان به وجود خواهد آمد

آیا ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته دردناک است؟

سوال دیگری که همواره از سوی افرادی که کاندید انجام ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته هستند، پرسیده می‌شود مربوط به دردناک بودن انجام ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته است.

در پاسخ به این نگرانی، باید گفت که جراحی ایمپلنت دندان، به طور معمول با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و بیمار در حین عمل، هیچ گونه دردی را احساس نمی‌کند. پس از جراحی نیز، قرار دادن کیسه یخ بر روی پوست قسمت جراحی شده، به کاهش درد و تورم آن کمک می‌کند. همچنین استفاده از مسکن‌هایی نظیر ایبوپروفن و استامینوفن، درد را قابل کنترل می‌کند. البته در صورتی که عمل جراحی تهاجمی‌تر باشد؛ داروهای ضد درد قوی‌تری نیز تجویز می‌گردد.

به طور کلی، درد پس از جراحی کاشت ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته، برای اغلب افراد شدید نیست و طی چند روز پس از عمل جراحی برطرف می‌شود. بنابراین به بیماران اکیداً توصیه می‌شود که به دلیل ترس از دردناک بودن جراحی ایمپلنت دندان، از انجام آن خودداری نکنند؛ چرا که با گذشت زمان و تحلیل رفتن بیش‌تر لثه و فک، انجام عمل جراحی مشکل‌تر می‌شود. در ادامه به اقداماتی که به کاهش درد بعد از جراحی ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته منجر می‌شود، اشاره می‌گردد:

 • در طول ۴۸ ساعت اول پس از عمل جراحی، در فواصل ۱۵ دقیقه‌ای از کمپرس سرد بر روی پوست قسمت جراحی شده استفاده کنید.
 • روزهای اولیه پس از عمل جراحی، فقط غذاهای نرم مصرف کنید تا میزان فشار بر روی لثه و فک شما کاهش یابد. مصرف مواد غذایی مانند پوره سیب زمینی، سوپ، تخم مرغ پخته و میوه‌های نرم گزینه‌های مناسبی هستند.
 • سه روز اول پس از انجام عمل جراحی، فعالیت‌های بدنی خود را محدود کنید و فقط استراحت کنید. همچنین در طول این مدت، از حرکت دادن فک خود اجتناب کنید.

در سالیان گذشته جراحی زیبایی لثه و تاثیر آن بر زیبایی لبخند بسیار چشمگیر بوده است و با استفاده از تجهیزات و ابزارهای خاص میتوان جراحی را بسیار کم تهاجمی و با کیفیت نتیجه بسیار عالی انجام داد.

هزینه ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته

سوال دیگری که از سوی بسیاری از افرادی که به انجام ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته یا برای پیشگیری از شروع فرآیند آن روی می‌آورند، مطرح می‌گردد؛ آن است که هزینه ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته چقدر است؟ در پاسخ باید گفت که هزینه ایمپلنت دندان به شرایط لثه و دندان‌های شما بستگی دارد و قیمت واحدی نمی‌توان برای آن ارائه داد. در ادامه به عوامل مؤثر بر هزینه ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته یا پیشگیری از وقوع آن اشاره می‌گردد:

 • کیفیت و میزان استخوان موجود در فک شما
 • تعداد ایمپلنت‌هایی که برای حفظ دندان‌های خود نیاز دارید
 • تعداد دندان‌هایی که نیاز به تعویض دارند
 • نوع دندان مصنوعی مورد استفاده (پروتز کامل، پروتز جزئی، پروتز تک تاج و …)
 • هزینه ساخت تاج دندان و لنگر یا تکیه‌گاه
 • هزینه لابراتوار پروتز

با توجه به موارد یاد شده، برای آگاهی از هزینه ایمپلنت دندان‌های خود، توصیه می‌شود که حتماً به دندانپزشک خود مراجعه نمایید تا با معاینه و بررسی وضعیت لثه، استخوان‌های فک و دندان‌های شما، هزینه دقیق ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته شما یا پیشگیری از وقوع آن اعلام گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره و همچنین دریافت نوبت، با کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر نوشین نصیری تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۲۲۲۱۵۰۰۵ – ۰۲۱-۲۲۲۱۴۰۰۴

۱۲ دیدگاه. ترک جدید

 • معصومه بای
  ۴ تیر ۱۴۰۰ ۸:۳۱ ق٫ظ

  سلام خانم دکتر روز خوش
  برای لثه های تحلیل رفته میشه دندون مصنوعی گذاشت؟ من دندوهای فک پایین سمت چپ سه تاش افتاده تقریبا ۷ساله و لثه ام اسیب دیده میشه دندون مصنوعی متحرک بذارم یا باید ایمپلنت کنم؟ ببخشید هزینه ایمپلنت یک دندون چقدره؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ب٫ظ

   درود برشما و ممنون از توجهتون امیدوارم مطالب سایت ما براتون مفید بوده باشن
   لطفا عکس opg به شماره واتس آپ کلینیک ارسال بفرمایید تا بهتر راهنمایی کنیم
   ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵
   لطفا توضیحات کامل رو توی واتس آپ بفرمایید
   از طریق واتس آپ میتونید هزینه هارو بپرسید یا اینکه با پذیرش کلینیک تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۲۲۱۴۰۰۴
   ۰۲۱۲۲۲۱۵۰۰۵

   پاسخ
 • مصطفی شبتری
  ۴ تیر ۱۴۰۰ ۸:۳۳ ق٫ظ

  سلام لثه های من از فشار دندون های بالایی متورم و قرمز هستن میخام دندون بکارم بنظرتون امکانش هست؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ب٫ظ

   درود برشما و ممنون از توجهتون امیدوارم مطالب سایت ما براتون مفید بوده باشن
   لطفا عکس opg به شماره واتس آپ کلینیک ارسال بفرمایید تا بهتر راهنمایی کنیم
   ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵
   لطفا توضیحات کامل رو توی واتس آپ بفرمایید

   پاسخ
 • سلام ببخشید امکان تحلیل لثه بعد از ایمپلنت هست؟ باید چیککار کرد؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ب٫ظ

   درود برشما و ممنون از توجهتون امیدوارم مطالب سایت ما براتون مفید بوده باشن
   بله در صورت عدم نظافت دندان و بهداشت دهان احتمال تحلیل استخوان در طول زمان امکان داره

   پاسخ
 • ببخشید من دو تا از دندون های کرسی ام چندین ساله افتاده و به روز غذا رو میجوم میخاستم بدونم از کجا بفهمیم لثه تحلیل رفته؟ به جز ایمپلنت لثه راه دیگه ای ن داریم برای لثه تحلیل رفنه؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۲ ب٫ظ

   درود برشما و ممنون از توجهتون امیدوارم مطالب سایت ما براتون مفید بوده باشن
   لطفا عکس opg به شماره واتس آپ کلینیک ارسال بفرمایید تا بهتر راهنمایی کنیم باید ببینیم میزان تحلیل استخوان و لثه شما به چه میزان هست
   ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵
   لطفا توضیحات کامل رو توی واتس آپ بفرمایید

   پاسخ
 • سلام من ۵۶سالمه و حدود ۱۰سالی هست که همه دندونامو کشیدم و دندون مصنوعی گذاشتم ولی متاسفانه لثه هام اسیب دیده و یه روز خوش ندارم. اشتباه کردم همون موقع دندون نکاشتم.الان با این شرایط امکان کاشت دندون هست؟

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۱ ب٫ظ

   درود برشما و ممنون از توجهتون امیدوارم مطالب سایت ما براتون مفید بوده باشن
   لطفا عکس opg به شماره واتس آپ کلینیک ارسال بفرمایید تا بهتر راهنمایی کنیم
   ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵
   لطفا توضیحات کامل رو توی واتس آپ بفرمایید

   پاسخ
 • سلام هزینه ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته چقده؟ اگه پیوند استخوان هم بخاد چطور؟ مرسی

  پاسخ
  • دکتر نوشین نصیری
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۰ ب٫ظ

   درود برشما و ممنون از توجهتون امیدوارم مطالب سایت ما براتون مفید بوده باشن
   لطفا عکس opg به شماره واتس آپ کلینیک ارسال بفرمایید تا بهتر راهنمایی کنیم باید ببینیم تحلیل استخوانتون چقدر و به چه میزانیه
   ۰۹۹۳۰۰۵۱۸۴۵
   لطفا توضیحات کامل رو توی واتس آپ بفرمایید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

مقالات مرتبط

فهرست
Call Now Button